Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Президентът: България има нужда от устойчиво мнозинство, за да има стабилно правителство

Важно е правителството да работи в интерес на народа, да отстоява независимостта от олигархичните кръгове с интерес към съдебната власт и обществени поръчки, каза Радев
Ключови думи: Румен Радев, правителство, Кабинетът Желязков

България има нужда от устойчиво мнозинство, за да имаме стабилно правителство, което да устоява националния ни интерес навън, да подобрява условията за живот и да създава условия за развитие вътре в страната, коментира в парламента президентът Румен Радев, цитиран от БНТ.

Той пожела успех на новото правителство.

"Това правителство се роди най-вече от необходимостта да се сложи край на политическата криза и на този безкраен цикъл от избори. Хоризонтът му зависи от това какви цели си поставя и с какви средства и методи ще ги постига. Важно е да работи в интерес на българския народ, да отстоява своята независимост от политически и олигархични кръгове с интерес към съдебната власт и обществени поръчки. Това е твърде разнолико и сложно управление на страната", допълни Румен Радев.

Дали в състава на кабинета "Желязков" има имена, които го притесняват президентът отговори, че това е избор на партиите. По никакъв начин президентската институция не се е месила в състава и структурата на Министерски съвет, уверява той.

"Нормална практика е да се даде толеранс, проблемите са много и наболели, очаквам бързи и експертни действия. Аз съм показал, че където видя, че правителството работи в интерес на българските граждани и България винаги съм подкрепял, но там, където интересите и работата на правителството са насочени срещу интересите на България - аз ще противостоя", заяви Румен Радев.

Той отново подчерта, че този Висш съдебен съвет не следва да избира главния прокурор на Република България. "Аз ще се произнеса в конституционно установения срок", каза още президентът.

1
Коментара по темата
1.
Мда) стара плоча на нов плеър
16.01.2025 13:40:51
Защо да се дава времеви Толеранс на Новото Правителство -при условие че тези хора не са излизали и за ден от властта в последните години--Никакъв Толеранс--да почват да цоцат-нема време -нали са гладници--да си зашият на панталоните още по 4 джоба и да почват да 'работят" за "благото на народа"
  Добави Коментар
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода Мека, ароматна и перфектна за всяка трапеза Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г. Малките лъвчета с капитан Георги Йорданов се класираха в сблъсък за място на финала
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато С тези съвети листата няма да се виждат от цвят! Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата Приготвя се без печене и е идеален десерт за празник, гости или просто сладко изкушение у дома
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник 57-годишният мъж е бивш кандидат за кмет Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна Столицата Кишинев и редица други райони в страната останаха без електричество
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба Водещият ще сключи брак с бившата адреналинка Виктория Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски Легендата на националния отбор и Локомотив София почина на 92 години, погребението е във вторник
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън Финалът на "Род Лейвър Арена“ оправда напълно очакванията за сблъсък между две от най-мощните тенисистки в съвременния женски тенис Еконт спира услуга Ще се оттегли от универсалните пощенски услуги
Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите Учредихме я без Ваше знание или санкция, за да имаме готовност за участие в предстоящия вот, написаха от партията Класическите пържени кюфтета стават сочни отвътре и хрупкави отвън с тайната на баба Перфектни са за гарнитура с картофено пюре, салата или топъл хляб