Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

4 години затвор за бившия спецполицай, прегазил 7-годишната Моника от Братаница

Ключови думи: спецполицай, прегазено дете, моника от братаница, присъда, Владимир Панайотов, служебна кола, боп

Ефективно наказание от 4 години постанови Окръжен съд-Пазарджик срещу бившия служител на „Борба с организираната престъпност" Владимир Панайотов, който на 17 юли 2021 г. прегази на пешеходна пътека в село Братаница 7-годишната Моника Стоименова. Постановената присъда е за 6 години лишаване от свобода, но се намалява с една трета, тъй като делото е гледано по т.нар. съкратена процедура.

Магистратите лишиха Панайотов от правото му да шофира за срок от 6 години. Прокурорът по делото Здравена Янева настояваше за наказание от 7-8 години, но след прочитането на присъдата заяви, че няма да я протестира.

Трагедията стана на 19 юли 2021 г. на пешеходна пътека в село Братаница, а малката Моника отивала с братчето да си купят сладолед от отсрещния павилион. Върху момиченцето връхлетяла служебната кола на "БОП" в Пазарджик, зад волана на която бил Владимир Панайотов. Той се връщал от служебен ангажимент от Велинград и карал с превишена скорост в населеното място ,въпреки ограничението от 30 км в час. Тогавашният спецполицай блъснал с автомобила детето и то издъхна малко по-късно на път за болницата в Пазарджик.

Защо антимафиотът, убил 7-годишната Моника на пешеходна пътека, няма да лежи в затвора

Делото се гледа за втори път от окръжните съдии в Пазарджик, тъй като бе върнато с решение от Върховния касационен съд заради пропуски в обвинителния акт. С повторната присъда първата инстанция, на практика, потвърди и първоначалното си наказание от 4 години ефективно и 6 години лишаване от правоспособност да шофира, които бяха намалени от пловдивския Апелативен съд на 3 години условно и 4 години без шофьорска книжка.

Родителите на убитата Моника ще обжалват присъдата, тъй като според тях 4 години са нищожно време за изтърпяване на наказанието и е подигравка за семейството и роднините на прегазеното 7-годишно момиченце. Адвокатът на Панайотов също ще подаде жалба с искане за условно наказание.

6
Коментара по темата
6.
Протестиращ
20.01.2024 10:00:56
Условна или ефективна присъда? Не стига, че медал няма да получи, но и ако в пандиза го вкарат, ебем ти и безнаказаността, ще си хвърля значката и пагоните!? Бойко, Гешев, някой няма ли да помогне? Цветанов.. Атанасова? Съсипаха я тая държава..
R.I.P. little angel
5.
Мда
19.01.2024 23:09:49
А за мангала убил три момчета и две с тежки травми...нищо
За мангала убил ферарио спасов нищо, защото видиш ли тея мангали имали крадени пари...за мангалите с пари и без пари само зарин без изключение
4.
Смърт
19.01.2024 20:50:53
За такива изроди. скапана държава
3.
Албанеца
19.01.2024 19:45:37
Ще полижи две години при облекчен режим и като излезе ще го убият!
2.
Капитана
19.01.2024 18:08:34
Не знам кой какво е постановил, преди няколко дена излезе новина един албански грък пръснал черепа на човек, който няколко години се гаврел и изнасилвал дъщеря му без никой да знае.Тази присъда е пародия на правосъдие, убито детенце на пешеходна пътека!
1.
XX
19.01.2024 17:29:50
малко му е. Да се надяваме, че затворът в пазарджик ще възстанови справедливостта!
  Добави Коментар
Разследват групово изнасилване в Гърция, има голяма българска следа 17-годишната гъркиня казва, че е жертва на изнасилване от петима младежи. Тя отива в къща при тях с българска приятелка Малко хора знаят този трик за почистване на фурна без търкане Домашен метод, който премахва мазнините
Илиана Раева преживя кошмар заради войната в Близкия изток Семейството й замесено Благо Георгиев: В Перник беше по-страшно от ракетите в Дубай, 10 часа не излязохме от съблекалнята Бившият национал си спомни за "Меле, страх"
България мести американските самолети цистерни на военно летище Пазят ни радари и системи за поразяване в Полша, Румъния, Турция, на море и в космоса, обяви зам.военният министър Йордан Божилов Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Автоматичните трансмисии вече доминират пазара, но три сегмента все още пазят механичната скоростна кутия
ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград Ето кои са на следващите позиции До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети Хотелиерите предупреждават, че липсата на директни полети ограничава достъпа на германци до България
Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Паричните преводи от гурбетчии намаляват с близо 12 милиона евро за година, показват данни на БНБ Прост трик връща блясъка на прозорците без следи и излишен труд Лесен метод за кристално чисти стъкла
Една грешка прави кърпите груби - ето как да ги запазите меки и пухкави Малки навици при прането могат да променят усещането на текстила Домашни бухти с кисело мляко - бърза рецепта Ароматна закуска, която събира семейството около масата