Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

МЦ „Д-р Стайков“ разкри филиал по физикална и рехабилитационна медицина в Средец

Терапевтичните процедури се назначават от д-р Росица Великова – специалист по физикална и рехабилитационна медицина, добре позната на хората в града
Ключови думи: мц д-р Стайков, Вергиния Цанова, Росица Великова

Добре познатият и предпочитан от бургазлии Медицински център „Д-р Стайков“ отвори врати през далечната 2016 година и бързо се наложи като водещ център за физиотерапия и рехабилитация в Бургас. Още от самото начало центърът е оборудван с най-съвременната техника и налага безкомпромисни стандарти във физикалната медицина. Доволните пациенти не спират да говорят за бързото и ефикасно облекчаване на своите болки. Това бързо се разчува и скоро пациентите нарастват толкова много, че собственикът му д-р Йордан Стайков – водещ специалист по физикална и рехабилитационна медицина решава да построи нова, съвременна и просторна сграда, с която да откликне на нуждите от достъп до качествена здравна грижа на повече хора от Бургас и региона.

И така в разгара на пандемията с Covid-19, през март 2020 година новоизграденият Медицински център „Д-р Стайков“ започва да функционира на ул. “Транспортна“ 33, до МОЛ „Бургас плаза“ в к-с „Изгрев“. Увеличаването на площта позволява разширяването на предлаганите медицински услуги, което привлича млади и утвърдени специалисти да започнат практика в здравното заведение. Днес в него работят 46 лекари от 22 специалности, 4 общопрактикуващи лекари, 12 рехабилитатори и кинезитерапевти, 11 медицински сестри и 3 рентгенови лаборанти. Всеки месец през специализираните кабинети на МЦ „Д-р Стайков“ преминават няколко хиляди пациенти. Медицинските направления се увеличават постоянно, а ръководството не спира да инвестира в нова и модерна апаратура, част от която дори е новаторска за България.

За да отговори на растящите нужди на своите пациенти и да намали наплива на пациенти към центъра в Бургас, от този месец МЦ „Д-р Стайков“ разкри филиал по физикална и рехабилитационна медицина в гр. Средец. Той се помещава на партерния етаж в МБАЛ - Средец на ул. „Тодор Николов“ 10. Звеното по физикална и рехабилитационна медицина на МЦ „Д-р Стайков“ в Средец ще работи всеки делничен ден от 8 до 17 часа и има договор с НЗОК. За терапевтичните възможности, които ще бъдат предоставени на пациентите в град Средец и прилежащите селища на общината, разговаряме с д-р Вергиния Цанова – управител на МЦ “Д-р Стайков“ в Бургас.

Д-р Вергиния Цанова – Управител на Медицински център „Д-р Стайков“

- Д-р Цанова, има ли разлика в медицинската техника, с която е оборудван филиала Ви в Средец?

- Винаги сме се стараели да предоставяме най-качествените услуги на нашите пациенти, което включва и най-доброто възможно оборудване. Апаратурата е идентична с тази в медицинския център в Бургас, както и болницата за рехабилитация в к.к. Слънчев бряг. Ние ще продължаваме да развиваме филиала, това е само началото, и ще добавим и още по-нова апаратура.

- Всички заболявания ли при които се прилагат методите и средствата на физикалната и рехабилитационна медицина ще обгрижвате или има и такива, за които все пак пациентите ще трябва да пътуват до центъра в Бургас?

- Предвид факта, че все още сме разположени на не много голяма площ, има някои наистина много скъпи и специфични за работа апарати, които могат да бъдат използвани в гр. Бургас. Това са ударно-вълновата терапия, лазертерапията, апаратът за възстановяване на тазовото дъно, апаратът за спинална декомпресия. Но за основните и най-често срещани заболявания предлагаме пълните възможности за благоприятно повлияване на състоянието на пациентите.

- Какъв е капацитета и ще успеете ли да отговорите на всички нужди на пациентите в Средец?

Практиката ще покаже до каква степен бихме могли да удовлетворим очакванията на пациентите и винаги има възможност да разширим базата с въвеждане и на нови апарати, и на нови методи.

Мария Бойчева – професионален рехабилитатор с 40-годишен опит

„Имахме крещяща нужда  от физиотерапия“ - споделя 75-годишната Анка Янчева, която е сред първите пациенти в новооткрития филиал на МЦ “Д-р Стайков“ в Средец. Разказва, че от години я мъчат болки в гърба и след консултация с ревматолог е насочена за физиотерапия. Доволна е, че не се налага да пътува до Бургас, което ѝ спестява време и най-вече средства. Болките започнали да намаляват още след първите няколко процедури и вече спи по-добре.

След 40 години работа във физиотерапията на болницата в Средец, Мария Бойчева отново връща усмивките на пациентите

„До 2008 година в Средец имаше физиотерапия, която закриха заради липсата на персонал“ – спомня си с носталгия рехабилитаторът Мария Бойчева. Тя е с 40 години стаж по специалността и въпреки, че е пенсионирана, с охота е приела поканата на д-р Стайков да продължи да бъде полезна на пациентите. „Разликата между едно време и днес е в апаратурата. Навремето работихме с техника, произведена в СССР, а сега ползваме модерни технологии, които имат много по-бърз и траен ефект“ – споделя Мария Бойчева. Тя и младият професионален бакалавър по рехабилитация Соня Коларова са надеждата на хората в Средец за живот без болка.

Соня Коларова – професионален бакалавър по специалността „Рехабилитация“

Физиотерапевтичният филиал на Медицински център „Д-р Стайков“ в град Средец е в полза на пациентите, диагностицирани със заболявания на опорно-двигателния апарат, централната и периферна нервни системи. Достъпът до него се осъществява с насочване от общопрактикуващ лекар или специалист – ортопед, ревматолог и невролог. Терапевтичните процедури се назначават от д-р Росица Великова – специалист по вътрешни болести, добре позната на хората в града. Почти няма семейство, на което да не е помогнала в своята дългогодишна лекарска практика. Д-р Великова има и солиден опит във физиотерапията като част от екипа на СБР „Стайков и фамилия“ в к.к. Слънчев бряг, където придобива и втората си специалност по физикална и рехабилитационна медицина.

Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест Маршът обедини ЛГБТ+ хора, военни, ветерани и активисти за човешки права Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Зрелостниците от трите местни училища получиха своите дипломи за средно образование в препълнения салон на читалището Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи Футболистите на Димчо Ненов се събират на 29 юни за първа тренировка преди новия сезон в Трета лига Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата Всяка втора обява у нас е за търговски кадри или складови работници, като компаниите масово привличат служители с акции, ваучери и луксозни бонуси Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания Лидерът на лейбъристите се огъна под натиска на собствената си партия, а Анди Бърнам вече се очертава като фаворит за поста
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет Невероятният морски танц се разиграл вчера привечер, секунди след като първият бозайник изплувал пред джета на Мартин Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите Общо 122-ма пияни и дрогирани водачи са задържани при мащабна акция на Европол, всеки втори проверен е в нарушение
Арестуваха китайски шпионин в София ДАНС подала сигнала, а Софийската градска прокуратура привлече мъжа като обвиняем Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща Това е 17-ото поредно издание на ветроходното събитие