Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Двама българи за финала в Шампионската лига

Ключови думи: шампионска лига, финал, българи, Станислав Колев, Валентин Ваклинов

Българското футболно съдийство получи ново голямо признание в международен план, след като екип от български VAR оператори получи назначение за най-важния двубой в европейския клубен футбол – финала на Шампионската лига между Манчестър Сити и Интер (Милано) на 10 юни в Истанбул.

Досега българин не е участвал в съдийския екип на най-престижния мач на Стария континент, похвалиха се от БФС. Огромната чест да представят родината ни на финала получиха операторите от екипа на Hawk-Eye Станислав Колев (Оператор на повторенията/Replay Operator) и Валентин Ваклинов (Асистент оператор/Assistant Replay Operator), както и Берк Чейлан (Оператор на засади/Offside Replay Operator) – дългогодишен оператор на елитния турски рефер Дженейт Чакър, който притежава и български паспорт. Чейлан работи активно за обучението на българските VAR съдии през есента на 2020 г.

Нарядът за финала в Шампионската лига е признание за отличната работа на българския VAR екип, който вече се представи успешно в ключови срещи от европейските клубни турнири през този сезон. Те бяха част от съдийския състав на редица мачове от груповата фаза, както и на четвъртфинала Наполи – Милан и полуфинала Манчестър Сити – Реал (Мадрид) от Шампионската лига.

„Поздравявам Колев, Ваклинов и Чейлан за огромното признание от страна на Съдийската комисия на УЕФА. Тяхното постижение е нагледно доказателство за добрата работа на българските VAR оператори. През изминалия кръг в Първа професионална лига мачовете с използване на системата VAR преминаха кота 530 – от успешния старт преди 2 години, и вече може да се каже, че българските оператори по видеоповторенията се развиват повече от успешно. В абсолютно всички срещи взаимодействието и координацията между VAR съдиите и екипа от VAR оператори на Hawk-Eye е на високо ниво. Съвместната ни работа се отличава с дисциплина, коректно отношение и уважение“, коментира мениджър VAR към БФС Петър Петров.

Друг VAR оператор от България – Светлин Велков, е селектиран да работи на Световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия през лятото на 2023 г.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров
Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо
Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите
Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна
Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината
Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия