Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Бързо хранене се опита да завземе тротоар в центъра на Бургас, Общината ги отряза

Териториалният директор на ТД "Приморие" Наталия Аргирова показва на главния архитект Тихомир Райчев колко място ще остане за пешеходци, ако удовлетворят искането
Ключови думи: Наталия Аргирова, Приморие, Тихомир Райчев, новини, Комисия по чл.56, Кинг Конг, Бързо хранене, BMS Българска кухня

Бързото хранене на ул.“Сливница“, до площад „Тройката“ поиска от Община Бургас да окупира цялата тротоарна площ пред обекта си с маси. Заявлението им бе разгледано на последното заседание на т.нар. Комисия по чл.56, регламентираща поставянето на временни обекти.

Разумът надделя и заявлението бе отхвърлено. Териториалният директор на ТД "Приморие" Наталия Аргирова докладва, че ако се одобри искането ще останат едва 70 см свободна площ, които ще са недостатъчни за преминаване.

Докато общинарите умуват, "Уорд Бейби" се самонастани в култовата Гъбка на Бургас

Тя предложи на комисията да върне скицата на „BMS Българска кухня“ за преработване. Там може да има най-много 3 маси, за да остане и място за пешеходците, изтъкна Аргирова.Ще се очаква на следващото заседание заведението да предложи нов модел на поставяне на масите.

Българската кухня поиска целия тротоар пред обекта си, за да разположи маси. В крайна сметка разумът надделя и Общината им отказа

Комисията наложи и временни ограничения на договора за още едно обществено място, където ще бъдат поставени маси за хранене. Става въпрос за обекта на популярната верига "Кинг Конг", който е наел общинско помещение с договор, който изтича в края на юни т.г.

Заради това на тях няма да им бъде позволено да оставят масите си до края на летния сезон, както се процедира с други обекти, а до изтичането на договора, защото има хипотеза при която в общинската сграда ще влезе друг наемател и той няма да може да използва пространството отпред, защото е наето от конкурентна фирма.

При всички положения за обекта на „Кинг конг“ ще има сериозен интерес, защото точката се разработи от последния наемател и общо взето е един от най-оборотните обекти за бързо хранене в центъра на Бургас.

Веригата "Кинг Конг" се е настанила в общински имот, но договорът им изтича в края на юни. За това място със сигурност ще има сериозно наддаване 

 

16
Коментара по темата
16.
Иван Петров
26.03.2023 09:35:09
Трябва ли да споменавам ресторанта в хотел Луксор? Изградена дървен ако струкжия върху улицата, която покрива НАПЪЛНО не само тротоара и не може да се минава ( стой е обществен) но и едно парко място за инвалиди, което остан апод конструкцията. Трагичното е, че пътния знак ь инвалидни место е....между масите. Със сигурност има разрешение от общината, но едва ли за дървен тераса върху улицата, да не говорим върху тротоара или инвалидни место за спиране. Още по-малко за периода, през който няма маси отвън (разбира се не се плаща на общината) но дървенията стои на улицата. Очевадно проверки няма, защо ли???
15.
Да намесим и другите
25.03.2023 19:20:53
Заведенията: ореха,Хепи Богориди,златна котва,златна рибка,гъбката , фиша до б62 ,б62,ония фургон под до гъбката да не продължаваме че има и още ама общината за някой заведения си затваря очите .това лято дано да има по голям контрол с масите на заведенията ,ама едва ли общината ВЗИМА КИНТИ ЗА ТЯХ така че едва ли ще има и това лято контрол.живи и здрави.
14.
Aib
24.03.2023 22:35:47
Защо не обърнат внимание и на тъпата каравана в парка в комлекс Славейков разположена до бл.61?! Една тъпа каравана разполага маси на 3 алеи. Предлага всичко от фритюрник - абсолютни мародери и нагляри. Хигиената е под всякаква критика! Но явно знаям на кого да платят! Нека и там да се намеси главния архитект.
13.
Пари Хотър
24.03.2023 22:06:44
А дано масите на Хепи по Богориди това лято не опират в грамофона.
12.
до 10
24.03.2023 19:00:12
Аааа, дори аз, въпреки че не зная много за мошеничествата в Бургас, съм забелязала, че собственикът на едно от заведенията на Дупките е също собственик на кафенето на казиното, на кафене-кебапчийница на Тройката и на ресторант в самия център на стария Несебър! Може да има и други, но терасата на казиното определено е сладка хапка, както и останалите. В негова защита мога да кажа, че поне качеството и обслужването горе-долу биват, на фона на България като цяло.

А и защо ще се разреши на хората да хапват на чист въздух готвена и евтина храна на Тройката като могат да си купят някой скапан бъргър или просто да се наливат с кафе?!

А някога имаше ресторант Черно Море с интересни кулинарни изложби (още си спомням прасенцата с лимонче в муцунките) и шкембеджийница, за почитателите на такива неща.
11.
яеяяефя
24.03.2023 16:31:15
Флагман, а за заведението Ореха в горната част на ул.Богориди, ще направите ли репортаж. Лятото по 3-4 реда маси в най-тясната част на главната. Отделно и касовия апарат не се използва почти.
10.
zapozant
24.03.2023 15:25:15
А заведенията на Дупките? Някой проверява ли им масите колко са и дали са законни, и дали се спазва схемата?
9.
Няма... до # 11 Дражев
24.03.2023 14:59:49
Няма такава държава.Грешиш,понеже държавата никаква я няма,да ти вземе земята и да те обезщети в десеторен размер на принципа на заменки с земи нейде из чукарите.Алоуу шматка,остави служителите там на гражданите,които посещават институцията знаеш ли,колко неудобства създаваш.Този сърбеж,които постоянно чувстваш отзад е от благопожеланията им.....
8.
съсед
24.03.2023 14:37:46
ФЛАГМАН ДА НЕ ПИЩЕ НЕВЕРНИ НЕЩА КИНГ КОНГ НЕ Е ПОД НАЕМ В ОБЩИНСКА СГРАДА!
7.
Дончо
24.03.2023 14:32:23
Райчев, няма да убие заек. И той е като всички негови предшественици.., прилагащи двоен стандарт
6.
мелеонери
24.03.2023 13:14:27
Мелеонери, всеки от тях с по 2 телефона! Не се наядоха
5.
Реже
24.03.2023 12:55:51
Режа за да може поредната хепатитна къщичка да продава боклуци на площада без да им дори кенеф.
4.
Да дойдат
24.03.2023 12:36:10
да видят пред първи вход на Краставицата колко място за пешеходци остава през лятото!
Заведението е окупирало цялата улица.
Навсякъде двойни стандарти!
Защо ли???
3.
Бургазлия
24.03.2023 12:14:07
Пешеходците не внасят в хазната на общината.
2.
Ивайло Дражев
24.03.2023 11:58:51
Понеже продадох сградата на битовия комбинат на НОИ без прилежащата земя..... Сега НОИ иска да прилапа паркинга между блок 89 и блок 93 в Братя Миладинови, за да има служителите им къде да паркират!
1.
Селянин
24.03.2023 11:51:18
А мизерниците по Богориди до кога ще ги търпим лятото. Или те си плащат където трябва?
  Добави Коментар
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота Подът ще бъде лъскав и без следи Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата За още по-богат вкус можете да добавите шепа едро нарязани орехи или няколко капки бадемова есенция към сместа
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие Курорите дори отчитат ръст през юни спрямо същия месец на миналата година, отсече той Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“ Те нападнаха семейство преди дни в опит да го оберат Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло Продукт, представян като „масло“ „Deutsche Markenbutter“, съдържа над 95 процента немлечни мазнини