Ливърпул изненадващо отпадна от FA Cup след загуба от Брайтън

Брайтън постигна втори пореден успех срещу Ливърпул във всички турнири
Ключови думи: Ливърпул, Брайтън

Ливърпул изненадващо отпадна от турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. В двубой от четвъртия кръг "червените" загубиха с 1:2 срещу Брайтън след драматична развръзка в последните секунди на допълнителното време и попадение на Киоро Митома.

Отборът от Мърсисайд поведе в резултата след точно половин час игра с попадение на Харви Елиът, който направи безпомощен вратаря Джейсън Стийл.

"Чайките" изравниха в 39-ата минута чрез Люис Дънк, който отклони във вратата на гостите удар на Тарик Лампти, давайки начало на обрата.

След почивката двата отбора не създадоха много интересни положения за гол в противниковите наказателни полета, а в третата минута на допълнителното време Первис Еступинян асистира за японеца Митома, който технично си спря топката и веднага я прати във вратата на Ливърпул за крайното 2:1.

"Червените" отпаднаха в тази фаза на най-стария футболен турнир в света за пети път през последните седем сезона, въпреки че спечелиха отличието през миналата кампания.

Брайтън постигна втори пореден успех срещу Ливърпул във всички турнири.

По-късно днес са двубоите Стоук Сити-Стивънидж и Рексъм-Шефийлд Юнайтед.