Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Хапването на грозде удължава живота

Ключови думи: храна, грозде, живот, холестерол, продължителност, плод

Яденето на грозде удължава живота с 5 години. Ново проучване установява, че ако хапвате от този вкусен плод редовно, може да живеете с 5 години по-дъло. Гроздето е богато на химикали, които повишават стомашните бактерии и понижават нивата на холестерола.

А всичко това пък намалява риска от развитие на сърдечна болест и рак. Учени от Университета на Западна Нова Англия установили, че гроздето изчиства рафинираните мазнини и рафинираната захар, които се съдържат в преработените храни. Така че, ако редовно ядете джънк фууд, гроздето намалява вредните ефекти от нея, предават от "Female First".

Този плод може да трансформира генната експресия. "Това добавя тотално нов аспект в старата поговорка: "Ти си това, което ядеш". Наистина е забележително", обяснява съавторът на изследването д-р Джон Пезуто.

2
Коментара по темата
2.
Стафиди
05.10.2022 09:02:43
Грозде или стафиди в джоба срещу ситуации на стрес, негативно енергийно натоварване т.н Хапване си няколко когато се чувствате така и отпуска, премахва или поне намаля "тежестта".
1.
Сливовица
04.10.2022 22:20:12
Po 1 litar na den grozdova i stava6 kato angliiskata kralica moje i kato 6otlandskiq boec zavisi ot gradusa
  Добави Коментар
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота Голямата изненада обаче е температурата на морската вода, тя вече е около 24 градуса по Южното Черноморие Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев "Форест клуб" каза своята истина, тя е различна от тази на кмета
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас Големият дарител Руси Куртлаков пред Катя Касабова за пословичното трудолюбие и новата история на града 73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче Ужас в Благоевград
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига Нужни по-големи амбиции, ако искаме да живеем в демократична държава, а именно в управление на мнозинството, а не на малък елит, добави бивш правосъден министър  Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита Фатално ухапване може да е причина за изненадващата кончина
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве Историята е като от филм на ужасите Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна Създанието живее на 900 метра под водата
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма? Предстои състезание през октомври, на което се вземат квоти, а предизвикателството пред федерацията е дали да участва, казва спортният министър  3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси Подозира се, че то е хвърлено в ограждението на хищниците от непознат мъж
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане Бизнесменът и клубът с коренно различни становища Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости Курортът влиза в летния сезон подготвен и с увереност, а възникналото свлачище в района не засяга територията и достъпа до туристическата дестинация.