Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пет прогнози за пазара на криптовалути през 2027 г.

Ключови думи: криптовалута, биткойн, прогнози

Годината е 2027 - време на революционни иновации и технологичен напредък, но също и време на хаос.

Как обаче ще изглежда пазарът на криптовалутите след пет години?

Известно е, че дългосрочните прогнози са трудни, но в същото време те представляват и полезни мисловни експерименти.

Една година е твърде кратък период за фундаментални промени, но пет години са напълно достатъчни за много сериозни трансформации, особено в сферата на високите технологии.

Електронното издание Cointelegraph обобщава кои са най-неочакваните и шокиращи събития, които биха могли да се случат на крипто пазара през следващите пет години.

Метавселената ще се провали

Метавселената е гореща тема в момента, но повечето хора нямат дори най-малка представа какво, всъщност, включва тя. Метавселената е холистичен виртуален свят, който съществува постоянно, работи в реално време, събира неограничен брой потребители, има собствена икономика, създаден е от самите участници и се характеризира с безпрецедентна оперативна съвместимост.

Различни приложения могат (поне на теория) да бъдат интегрирани в метавселената, включително игри, платформи за видеоконференции, услуги за издаване на шофьорски книжки и почти всичко останало, за което се сетите.

Това определение ясно показва, че метавселената не е толкова нов феномен. Игрите и социалните мрежи, които включват повечето от функциите, посочени по-горе, съществуват от доста време.

Оперативната съвместимост обаче е проблем, който трябва да бъде разгледан сериозно. Би било много полезна функция да можете лесно да прехвърляте цифрови активи или акаунти между различни игри, без да сте свързани към конкретна платформа.

Но метавселената никога няма да може да задоволи всяка нужда. За някои услуги дори няма особено основателни причини въобще да се интегрират с нея, а други ще останат изолирани поради нежеланието на техните оператори да предадат контрола върху тях.

Има и технически аспект, който трябва да се вземе предвид. Според киберпънк културата от 80-те и 90-те години на миналия век, метавселената на бъдещето означава "пълно потапяне". В момента подобно усещане се смята за възможно само с използването на очила за виртуална реалност.

VR хардуерът става все по-добър всяка година, но все още не е това, което всички очакваха. Технологията си остава нишов феномен дори сред най-запалените геймъри. По-голямата част от обикновените хора никога няма да сложат такива очила, за да се обадят на баба си или да продадат някаква криптовалута на борса.

Истинското потапяне изисква технологичен пробив, като интелигентни контактни лещи или Neuralink, но вероятността подобни технологии да бъдат масово разпространени след пет години е много малка.
Дигиталните портфейли ще се превърнат в „супер приложения“

Активният потребител на децентрализираното финансиране (т. нар. DeFi) е принуден да се справя с десетки протоколи в наши дни. Портфейли, интерфейси, борси, мостове, протоколи за заеми — има стотици от тях, а броят им нараства ежедневно.

Да живееш с такъв набор от технологии е неудобно дори за напредналите потребители. Перспективите за масово използване на тези услуги не са съвместими с подобно състояние на нещата.

За обикновения потребител е най-добре да има достъп до максимален брой услуги, достъпни чрез ограничен брой универсални приложения. Оптималният избор е, когато те са интегрирани направо в портфейла им, включително съхранение, обмен и прехвърляне към други мрежи.
 
Обикновено потребителите не се интересуват коя борса или блокчейн мост използват. За тях са важни сигурността, скоростта и ниските такси. Значителен брой DeFi протоколи, в крайна сметка, ще се превърнат в back-end приложения, които обслужват популярни портфейли и интерфейси.

Източник: Profit.bg

1
Коментара по темата
1.
Антон
09.08.2022 22:20:40
Какъв биткойн като от сега се говори за режим на тока ,почнаха да съветват германците да се къпят по 2 пъти в седмицата , няма ток няма нет няма нищо.... Идват кофти времена .
  Добави Коментар
Сладкиш-изненада с най-вкусния и нежен крем, който се крие в тестото Можете да го направите с или без плодове Жена е с опасност за живота след бой с бастун 78-годишният ѝ бивш съпруг е задържан
Зодиите, които винаги се връщат при бившите си Причините за раздялата нямат никакво значение Защо качествената дограма е ключът към комфорт и спокойствие у дома?
Съдът в Лондон ще произнесе присъдите на шестимата българи, признати за виновни в шпионаж Петима членове на шпионската клетка са - нейният лидер Орлин Русев, Бисер Джамбазов, Катрин Иванова, Ваня Габерова и Иван Стоянов Цял живот ще сте ми благодарни за тази рецепта за най-сочните кюфтета - без пържене, без капка олио и хляб Всички приятели и познати ги обожават, а у дома не искат да опитат други
Почина светило в хирургията (СНИМКА) Изтъкнатият специалист д-р Борил Петров си отиде едва на 60-годишна възраст Медмаг – медицински инструменти и облекло за бъдещи и реализирани медици
Изрита младото си гадже, ето я причината Глория се е разделила с Добромир Кюрдската работническа партия обяви, че се е разпуснала По-рано Йоджалан, основателят на обявената за терористична групировка ПКК, призова да се сложи край на въоръжената борба, а Анкара заговори, че той може да бъде освободен от затвора
НАП без милост: Запорира пенсии и заплати на хиляди българи Над 47 хиляди длъжници не са имали достъп до доходите си през изминалата година Първи подробности за акцията на ДАНС. Има задържани Операцията е срещу разпространението на антидемократична и фашистка идеология