Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Венецианската комисия одобри Закона за отнемане на престъпно имущество

Маргарита Попова
Ключови думи: Венецианска комисия, Закона за отнемане на престъпно имущество, Маргарита Попова, правосъдие

Европейската комисия за демокрация чрез право (Венецианската комисия) призова Народното събрание да приеме Закона за отнемане на престъпно имущество.
Венецианската комисия (venice.coe.int) каза официално "Да" на Закона за отнемане на престъпно имущество и призовава българския парламент да го приеме, съобщиха от Министерството на правосъдието.
Вчера Европейската комисия за демокрация чрез право (Венецианската комисия) е огласила официалното си окончателно становище по проекта на Закон за отнемане на имущество, придобито от престъпна дейност и от административни нарушения, изготвен от Министерството на правосъдието и приет от българското правителство на 18 май.
Своето становище, което одобрява и подкрепя проектозакона, комисията е представила на редовна сесия в присъствието на министъра на правосъдието Маргарита Попова, поканена като специален гост.
От самото начало на изготвянето на проекта министърът на правосъдието поиска експертизата на Венецианската комисия и в сътрудничество с нейни представители текстовете бяха строго прецизирани по отношение спазването на най-високите стандарти в областта на защитата на основните човешките права.
Неофициално проектът получи подкрепа през май т.г. от страна на представителите на комисията, които посетиха София за окончателен преглед на текстовете в закона.
Като добавена стойност към антикорупцонната насоченост на проекта за гражданска конфискация, представителите на комисията са посочили вчера голямото му значение предвид факта, че България е под мониторинг и от ПАСЕ в областта на справянето с корупцията.
Този закон е отличен ход на министър Попова и на българското правителство, поздравяваме ги за решимостта и последователността им, са подчертали по време на сесията членове на Венецианската комисия.
Било е напомнено, че Европейската комисия прави мониторинг на държавите-членки на всеки две години, за да отчита как се справят с противодействието на корупционните практики, престъпността и ефективно ли е правосъдието им.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Политическо напрежение в РСМ Една от партиите в коалиция ВРЕДИ минава в опозиция Киселова решава за предложението за референдум Ще има ли гласуване в Народното събрание?
Температурите днес ще са... Между 15 и 20 градуса в най-топлите часове от денонощието Незрящият Виктор Асенов пробяга 80 км на Асеновградски баири въпреки дъжда  Несломимият и водачите му започнаха състезанието още в 7.00 сутринта в събота
Скандал с Макрон Някои твърдят, че се е дрогирал във влака за Киев! От Франция категорично отрекоха Взима важно решение Васил има 2 рози, дамите пък са двойно повече
Много е болна Кели от "Женени с деца" почти не излиза от къщи Буря в "Ергенът" Мартин и Даниела с първи скандал, след като заживяха в едно имение
Получи огромно признание Надал с разгромна победа в престижна класация Прави съдбоносен избор Виктор решава за Любомира и Клаудия в утрешния епизод на реалитито
Информационният здравен център Ashkan Life чества 10 години и посреща в нов офис Широкият спектър медицински услуги – от диагностика до крайния стадий на лечението и индивидуалният подход са най-важният белег за успеха Пожар в къщата на Стармър Гъмжи от полиция около дома