Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Росавиация забранява полетите на авиокомпании от 36 страни

Ключови думи: Росавиация, полети, флагман

Като ответна мярка на забраната от страна на европейските държави за полети на руски самолети, Русия ограничава полетите на авиокомпании от 36 държави, съобщи "Росавиация", цитирана от АФП.

"В съответствие с нормите на международното право, в отговор на забраната от страна на европейските държави за полети на граждански въздухоплавателни средства, експлоатирани от руски въздушни превозвачи и/или регистрирани в Русия, е въведено ограничение на полетите на въздушни превозвачи от 36 държави", се казва в изявлението.

Както е посочено, ограниченията ще засегнат въздушните превозвачи от следните държави: Австрия, Албания, Ангила, Белгия, България, Британски Вирджински острови, Великобритания, Унгария, Германия, Гибралтар, Гърция, Дания (+ Гренландия, Фарьорски острови, Териториално море), Естония, Ирландия, Исландия, Испания, Италия, Канада, Кипър, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Нидерландия, Норвегия, Полша, Португалия, Румъния, Словакия, Словения, Финландия, Франция, Хърватия, Чехия, Швеция, Джърси.

Полетите от тези страни могат да се извършват със специално разрешение, издадено от "Росавиация" или от руското Министерство на външните работи.

През изминалия уикенд западните държави предприеха нови санкции срещу Русия. Във връзка с нахлуването на Русия в Украйна Европейският съюз забрани на всички руски самолети да кацат, излитат или летят над територията на ЕС, като освен това забрани на своите компании да доставят граждански самолети и резервни части на Русия.

Освен това преди ден стана известно, че ЕС е забранил трансакции, свързани с управлението на резервите и активите на Централната банка на Русия. Държавите от ЕС ще могат да извършват трансакции с Банката на Русия, ако това е "строго необходимо" за гарантиране на финансовата стабилност. Ръководителят на дипломацията на ЕС Жозеп Борел заяви, че около половината от финансовите резерви на Руската централна банка ще бъдат замразени благодарение на новите санкции на ЕС.

Източник: БГНЕС

2
Коментара по темата
2.
По
05.03.2022 16:08:20
И что от ето гнусни американци,англосаксонци и тъпи европейци. Унищожението на мръсните нацисти на Украйна е неизбежно. Целия нормален свят,който изповядва истински морални ценности е с Русия. Китайците са изкупили всички руски стоки,в знак на солидарност. Даже Южна Корея им каза на американците да си го на.укат,и те ще продължат да продават в Русия своите телефони,компютри и т.н. Светът се променя и сега се води борба за унищожението на гнилия световен ред. България трябва да е редом с Русия. Иначе пак ще сме на страната на губещите
1.
нормално
28.02.2022 19:33:13
А нафта за танковете, кога?
  Добави Коментар
Лавров: Русия постепенно се отказва от термина "неприятелски държави“ Има страни, чиито правителства са неприятелски настроени към нас, добави министърът Очаква ни лято в есента Октомври и ноември ще са с по-малко валежи от обичайното
АМ "Европа" се оказа полумагистрала - обикновено шосе Лентите са стеснени с по 25 см, а на места скоростта е ограничена до 90 км в час Катето Евро чака внуче, но получи куче Младото семейство Кадиеви се сдоби с куче, което и двамата наричат „бебчо“
Община Бургас и Eldrive събират електрически автомобили от цялата страна на 20 септември на Морска гара Фестивалът на електромобилността е част от програмата на “Европейска седмица на мобилността“, която се организира за 12-та поредна година в Бургас Бисквитки с парченца шоколад и портокалова кора Ето как да ги приготвите
Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Президентът на САЩ обвини вестника в лъжи за него, семейството му и бизнеса му Първи подробности за жената, намерена в гребния канал Предстои аутопсия да изясни точните причини за настъпилата смърт
Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Скандалът разтърси най-голямата верига за хот пот – съдът в Шанхай обяви родителите на младежите за отговорни Автомобил се вряза в кафе-закусвалня Колата помете маси и столове, няма пострадали
Три шампионски титли за състезателите на ШК „Бургас-64“ в Приморско Гросмайсторите Мартин Петров, Борис Чаталбашев, Радослав Димитров и Васил Спасов изведоха бургаския тим до републиканския връх в класическия, ускорения и блиц шахмата Започна последният етап от реконструкцията на булевард "Ал. Стамболийски" в София Крайната точка е натовареното кръстовище с бул. "Константин Величков"