Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как са свързани Олимпийските игри в Китай с отношенията между САЩ и Русия*

Има няколко варианта, които да се разиграят по време на Олимпиадата, започваща на 4 февруари, всичките са свързани с Тайван
Ключови думи: геополитика, анализ, олимпийски игри, русия, сащ, украйна, конфликт, китай, тайван, война

Играта с шумната медийна кампания за "руското нападение" на Украйна е свързано с Олимпийските игри в Китай, които започват на 4 февруари. Президентът Зеленски е брито-хабадник и е кадър на американските тръмписти. Той много не се съобразява със заповедите на Джо Байдън. Даже го критикува след неговата доста объркана пресконференция. 

Затова американските демократи му изпратиха Петро Порошенко, който е приятел на Хънтър Байдън, за да го свали от власт. По време на Олимпийските игри има 2-3 варианта, които могат да се разиграят: обявяване на независимост на Тайван; тайванска атака на китайските ВМС; война между Китай и Тайван. 

След което се развихря огромен хибриден конфликт между САЩ и Поднебесната.

Янките ще бъдат принудени да фокусират всички свои ресурси срещу китайците. Затова руснаците са много напористи и тяхния ултиматум приключва преди Олимпийските игри. Москва преди тях ще реализира своите "военно-технически" контразаплахи в Източна Европа. 

В този смисъл и като времеви параметър зам. министър Сергей Рябков каза на НАТО срочно "да си прибира партакешите от Източна Европа". 

САЩ нямат ресурс да противостоят едновременно на руския и китайски фронт. Затова се опитват да подхвърлят някое "парче" от Украйна на Москва, та дано това я направи по-благосклонна към янките. Ама едва ли. Ако САЩ изгони няколко източноевропейски страни от НАТО ще "загуби лице".

Хвърлянето на част от Украйна на "кладата" е единствения полезен ход на САЩ за сплотяване на васалите от НАТО срещу Русия. Британците се намесват по-активно защото те играят с хабадниците в Украйна. Зад тях стоят олигарсите Коломойски и Ахметов. Което значи, че американските и британски интереси в Украйна не съвпадат на 100%.

*Коментарът е от фейсбук стената на политическия анализатор Боян ЧУКОВ, заглавието е на редакцията
 

3
Коментара по темата
3.
глупости
22.01.2022 12:16:46
Зеленски бе избран от про-европейски настеорните украинци, след като изхвърлиха про руския им президент. А Русия дава ултиматуми не заради олимпадата, а заради "калната " пролет, която предстои и би била огромен проблем за танковете. Това поне не е мой "Фейсбук" анализ а от "специализиран" такъв от военна литература. Тайван е от време оно независим, като от една Уйкипедия може да прочетете, че там са избягали елитът на Китай, така, че отново фактическа грешка. А Китай не би рискувал военна офанзива по време на игрите, заради спада на доверието в световен мащаб и срива на "power horse"-ът на световната икономика.
2.
глупости
22.01.2022 12:14:57
Зеленски бе избран от про-европейски настеорните украинци, след като изхвърлиха про руския им президент. А Русия дава ултиматуми не заради олимпадата, а заради "калната " пролет, която предстои и би била огромен проблем за танковете. Това поне не е мой "Фейсбук" анализ а от "специализиран" такъв от военна литература. Тайван е от време оно независим, като от една Уйкипедия може да прочетете, че там са избягали елитът на Китай, така, че отново фактическа грешка. А Китай не би рискувал военна офанзива по време на игрите, заради спада на доверието в световен мащаб и срива на "power horse"-ът на световната икономика. Отделно където се изисква огромна логистика и движение, на военни единици. Нещо, което в този момент не се наблюдава (става въпрос за поне 6 -7 месеца струпване на единици). Отделно където в Тайван има чуждестранни военна техника (главно САЩ, Япония, Южна Корея) и това би разпалило огромен конфликт... да не говорим, че макар и мощна армията на Китай е за сега далеч от това да може да се разгъне на огромен "театър". Та, публикувайте мненията на фейсбук специалистите, но поне сравнявайте достоверността на информаията. Да не говорим, за това какъв е под текстът в исканията на Русия за невъзможното изтегляне на НАТО от бившите соц. републики.
1.
Обаркали сте професията
22.01.2022 07:54:56
Коментарът е от фейсбук стената на политическия анализатор Боян ЧУКОВ, заглавието е на редакцията

Върха на наглостта е да слагате заглавие на копиран текст от фейсбук и то несъгласувано с автора му
  Добави Коментар
Тошко Йорданов: В ИТН няма разнобой, отдавна сме посочили, че сме за еврото Референдумът не е чрезвичайна ситуация, каквато се опитват да я изкарат част от партиите Всеки клиент на тази голяма БГ банка да чете, за да не загуби много пари Потребителите получават в електронните си пощи мейл, в който се алармират клиентите на банката, че трябва да "актуализират" документа си за самоличност
Тиктака бомба: Учени засякоха времето до пълното изчезване на живота на Земята Всъщност, колкото и да не ни се мисли за това, рано или късно всичко на Земята ще приключи 60 лева за килограм череши у нас, дори във Франция са по-евтини Трагична година за овошките, не само в района на Кюстендил, но и в страната
Мръсна игра за книжки: Как спират новия контрол над шофьорските курсове Приложение трябва да ги следи, но е пълно с дефекти, заяви шефът на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев Галена плаща 11 бона за училището на големия си син! Фолкпевицата е първият потвърден член в състава на журито в предстоящия сезон на „България търси талант“
Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна Предложението за преки преговори между Русия и Украйна на 15 май в Истанбул направи рано в неделя руският президент Владимир Путин Без риск за здравето: Точното количество алкохол на ден Стандартната порция се изчислява по конкретен начин и е различна за мъжете и жените
Синоптиците с голяма изненада за понеделник Максималните температури ще са между 16° и 21°, в София - около 18° Най-модерните къси панталонки за лятото Тъй като през топлите дни всяка дама иска да се чувства добре в дрехите си, шортите са перфектната алтернатива на полите и панталоните
Прозорците ще блестят от чистота, измиете ли ги с това С помощта на един евтин продукт, който може да се намери във всяка кухня, по тях повече никога няма да остават ивици 9 почивни дни през май? Ето как да ги вземете без да ви усетят в офиса! Май е месец, богат на празници и почивни дни, ето идея как да ги слеете