Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Само Димова, Арнаудов и Независимите дават отпор срещу дупченето на Силистар

Лиляна Димова (в средата) подготвя кметовете за отпора срещу сондажите за нефт и газ
Ключови думи: Лиляна Димова, Петко Арнаудов, Силистар, нефт, газ, сондаж, Ледербел БГ, Мария Инджова, Валентин Касабов, Бургас
След като до последно бе пазено в тайна ще има ли обществено обсъждане в Бургас на проекта на частната фирма „Ледербел БГ“ да бие сонди в морето при местността Силистар, все пак такова днес се състоя в Областна управа. Въпреки че трябваше да дойдат двама зам.министри от министерството на икономиката, дойде само един.

Около 14 часа протестиращи съветници от Групата на независимите на Валери Симеонов в Бургаския общински съвет, членове на „Екогласност“, водени от Манук Манукян и Евгени Чекаларов и „зелената“ общественичка Даниела Божинова развяха трикольори пред Областна управа и пуснаха бунтарски песни. Така те посрещнаха гостите от столицата – зам.министър Марий Косев, ръководителя на дирекция „Контрол на природните ресурси и концесии“ Цветан Цветков и представителите на „Ледербел БГ“, водени от Михаил Радев.

В това време наш екип забеляза, че в голямата зала, където трябваше да премине обсъждането бяха само кметовете на Приморско Лиляна Димова и на Царево Петко Арнаудов, останалите черноморски градоначалници и техните администрации не бяха пратили свои хора. За отбелязване е, че червените кметове на двете съседни общини водеха със себе си както председателите на своите местни парламенти, така и кметовете на крайбрежните населени места. Вътре, в бойна готовност и с готови въпроси в конкретика, беше шефката на Алианса по туризъм за Югоизточния регион мария Инджова.

„Очаквам да се преразгледа постановлението на МС да предостави местността Силистар край Резово за проучване на нефт и газ. Да се направи истинско, голямо обсъждане. Фирмата да ни каже плюсовете и минусите и 

стои ли заплаха пред Черно море и бизнеса в община Приморско.

Тези въпроси аз поставих и на срещата в МРРБ, която бе предхождаща това събиране, но отговор нямам, надявам се тук да го получа. Имаме напредък – все пак преместиха дебата в Бургас, искаха това обсъждане да бъде в София, ние настоявахме срещу нас да застане областния управител Константин Гребенаров и той да бъде също отговорен“, каза Лиляна Димова.

„Въпросите си съм поставил в София, но отговор все още нямаме, ние предизвикахме тази среща, защото подобни действия без оценка на въздейстивето върху околната среда са пагубни! На нас ни стига шапа! Ако потече в черно море и нефт – ще го усетим и ние, независимо, че сондата може да я бият и в несебър“, каза Петко Арнаудов.

Водачът на главните протестиращи от Бургас – Валентин Касабов порица кмета Димитър Николов и мнозинството от ГЕРб в ОбС затова, че не са си направили труда да дойдат и да защитят природата.

Срещата започна с извинение на зам.министър Косев, че колегата му Иво Маринов щял да закъснее, тъй като имал проблеми с пътуването до Бургас.

6
Коментара по темата
6.
Таня
01.05.2011 09:23:16
До учител:И вие, учителю имате грешка!
Пише се " ВЪВ вашето село" Пожелавам ви лек и слънчев ден!
5.
Учител
30.04.2011 20:16:37
Сега и теб видях Сонита колко си неграмотна. В вашето село вероятно пишете думата честно като чесно!! То какво ли да очакваш от подръжниците на независимите и СКАТ?
4.
Учител
30.04.2011 20:05:49
Научете се а изписвате правилно имената, нали сте с големи претенции!!! Ето и цитата "Вътре, в бойна готовност и с готови въпроси в конкретика, беше шефката на Алианса по туризъм за Югоизточния регион мария Инджова".
3.
Сонита
30.04.2011 00:13:45
Къде е великия бургаски кмет.Той не е ли заинтересован?Същия продажник е тоя чесно.
2.
От приморско
29.04.2011 21:59:32
Ама Лиляно , къде си тръгнала ? Я се скрий последните си месеци като кмет !
1.
qgoda kraymorska
29.04.2011 17:46:43
vsichki znaqt che nay korumpiranite kmetovete- na Carevo i Primorsko plashtat edna bala pari vseki mesec na nezavisimite i skat .
  Добави Коментар
1156 българи с доход над 1 млн. лв., декларираха ги пред НАП Нашенец изкара 70 млн. лв. от продажба на акции БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи И от НСО не обелват дума за придобивката
Гала стана копие на Донатела Версаче Тв водещата прилича на сестра-близначка на модната дизайнерка Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието С тържествена атмосфера и подаръци от кмета, новата учебна година започва с усмивки, вяра и надежда
Министър Мирослав Боршош откри учебната година в Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово Това, че учениците могат да се обучават в реална среда, е огромно предимство, посочи Боршош Звънецът удари и зад решетките, новата учебна година започва в ЗО – Дебелт Лишените от свобода рецитираха стихове и демонстрираха стремеж към промяна и личностно развитие
Лесна и вкусна панирана коприва, която става за минути Ето я рецептата Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му
Има 12 операции на носа Ако не знаете, че момичето на снимките, които публикуваме, е Райна Караянева преди корекциите, едва ли ще се досетите Триумф за яхт клуб "Черноморец" Две шампионски и една вицешампионска титла извоюваха ветроходците от Бургас на Държавното първенство по олимпийски класове
Откриха обновения стадион във Ветрен За нас най-важното е, че по този начин даваме възможност на децата да спортуват и да се развиват, каза кметът Димитър Николов Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа