Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Два товарни кораба се сблъскаха в Мраморно море

Ключови думи: товарни кораби, катастрофа, егейско море

Два товарни кораба са се сблъскали днес в Мраморно море, съобщава Анадолската агенция.

Дългият 299 метра кораб "Бенитаму" (Benitamou), плаващ под флага на Панама, се е ударил със 172-метровия "Ванеса" (Vanessa), който плава под флага на Барбадос, в района Саркьой на северозападния турски окръг Текирдаг. Причината за инцидента към момента остава неизвестна, посочва Анадолската агенция.

Капитаните на корабите са информирали екипите на дирекцията за крайбрежна сигурност. На мястото са изпратени влекачи. Започнало е разследване на инцидента, информира Анадолската агенция.

Като се позовава на турски медии, агенция Синхуа допълва, че при сблъсъка са нанесени щети на корабите, но няма пострадали, предава vesti.bg.

Според информацията на агенцията корабът "Бенитаму" превозвал желязна руда от Китай за Украйна, а "Ванеса" превозвал жито към Египет от България. Сблъсъкът станал около 6,00 ч. местно време.

Синхуа цитира информация на турската обществена телевизия ТРТ, според която корабите са се сблъскали на път към зоната за акостиране, където изчакват да преминат през пролива Дарданели, за да влязат в Егейско море. По времето на инцидента в района е имало мъгла.

1
Коментара по темата
1.
T 1.5m ⬇️
24.10.2021 20:15:27
Kapitana na balgarskia korab kav e po nacionalnost ?
  Добави Коментар
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии Най-романтичните зодиакални знаци – мечтатели и всеотдайни любими
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати Финансовият експерт сравни възнагражденията в Европа и посочи как добавките увеличават доходите в парламента Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06) Испания, Белгия, Аржентина, Франция, Португалия, Англия, Бразилия и Германия излизат в следващите дни
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини Внезапна смърт покоси собственика на „Пацони“ Пламен Здравков Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан Израел продължава да пречи на крехкия мир
Скрит риск дебне Черноморието под земята Солената вода заплашва подземните сладководни пластове при суша, прекомерно водочерпене и сезонен туристически натиск Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ Американците не се отказват от пътуване, но избират по-близки дестинации, по-кратки престои и по-строг бюджет
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид Andros AI отговаря на въпроси за забележителности, хотели, плажове, транспорт и храна "Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син Организатор и домакин на събитието е Регионална библиотека „Пейо Яворов“, а инициативата се реализира с подкрепата на кмета Димитър Николов и в партньорство с писателя Марин Трошанов
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията Тримата работници са от пътноподдържаща фирма и са били на терен за косене и почистване на отпадъци Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп