Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Учени и експерти обсъдиха в Бургас опазването на Черно море

Ключови думи: опазване на черно море, флагман, бургас

Учени и експерти обсъдиха на семинар в Бургас приоритетите в опазването на Черно море от замърсяване и съхраняването на природните богатства както в неговия басейн, така и по крайбрежната ивица.

Семинарът се проведе в Експоцентър „Флора“ под мотото „Бъдещето на морето“, като начало на дискусията поставиха председателят на Общинския съвет в Бургас проф. д-р Севдалина Турманова и зам.-кметът по стратегическо развитие и екология, дигитализация и адаптация към проблемите на климата Весна Балтина.

По време на събитието бе представен проектът на Община Бургас „Прилагане на мерки за намаляване на морските отпадъци в Бургаския залив“. Семинарът е част от събитията за отбелязване на Европейския морски ден – 20 май.

„Този морски ден и отбелязването му има за цел да повиши осведомеността на обществото за значението на морето и морската индустрия. Нашето Черно море безспорно е много важен ресурс, но и чувствителна екосистема. То е част от нашата култура, част от перспективите ни за развитие на устойчив туризъм, морски дейности и рибарство. Много е важно политиките по опазването му да са общи. Усилията ни трябва да са добре планирани, насочени към изграждане на екологична инфраструктура и сформирането на една култура, която да бъде припозната от черноморските общини.“, каза по време на семинара Весна Балтина.

Провеждането на семинара е част от дейностите по изпълнението на проект "Прилагане на мерки за намаляване на морските отпадъци в Бургаския залив", финансиран по „Малка грантова схема за мерки за намаляване на морските отпадъци“, който се реализира в рамките на програма „Опазване на околната среда и климатични промени“, финансирана от ФМ на ЕИП 2014 -2021 г.

2
Коментара по темата
2.
МОРСКИ
20.05.2021 16:51:45
Недопустимо е директор на полицияда не знае какви гивършат подчинените и да продължава да заема длъжността .Как се се създаде скандал който стигна до ООН а България бе обвинена че действа като пират .През 2017 година за неуредени междуфирмени вземане е арестуван и задържан на пристанище Бургас Либийския танкер БАДР .Година по късно чрез незаконни действия на ЧСИ на на танкера се качват въоръжени лица на ЧОФ акто от Гранична полиция и МА .Насилствено с ритници подменят екипажа с украински .Свалят и капитана .Танкера отплава под Панамски флаг с украинско командване Как такива беззакония да участват служители на Гранична полиция и това да не се знае от директора на РДГП Бургас .Случая е еднакво подобаващ на това за което МВР уволни болшинството директори .
1.
burgazlia
20.05.2021 16:48:03
Че кво и разбира на тая дебелата .... от екология и море, странно....
  Добави Коментар
В Испания се възхищават на волята на Любо Пенев Ел Голеадор е даден за пример в борбата срещу рака Известен руски бизнесмен е открит мъртъв в Кипър Зловеща находка на плажа Авдиму
Михайло Мудрик: Поляци често обиждат украинските ми приятели Футболистът не смята, че всички в Полша са добре настроени към сънародниците му Брутално: Мъж изрита в челюстта 13-годишно дете Смущаващият случай е от Пловдив
Колко са работещите бедни в Европа Всеки пети взима ниска заплата Гръцките власти заловиха българи трафиканти... на овце Животните са открити в окаяно състояние
Дара заминава за чужбина, за да се подготвя за "Евровизия", феновете й я вдъхновиха Тя ще твори в съседна Румъния Война в българския футбол? Заплашиха с убийство звезда на Лудогорец Пролетния полусезон започна със звучен скандал
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия Основен приоритет е поддържането на най-високо равнище на безопасност Герой: 13-годишно момче плува с часове, за да спаси майка си и по-малките си братче и сестриче Детето има непримирим дух, намерило е сили и да спринтира на сушата с почти напълно схванати крака
Над 4 метра сняг в Япония: десетки загинали при бедствието Властите мобилизират армията за помощ, докато студената вълна сковава десетки региони Световен шампион с Аржентина си спомни за битка между ПСЖ и Локомотив София Той разговаря с бургазлията Кирил Евтимов