Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Извънредно! Отварят моловете от понеделник

Министър-председателят Бойко Борисов разговаря с представители на големи търговски обекти
Ключови думи: мол, отварят моловете, флагман, коронавирус, бойко борисов

Министър-председателят Бойко Борисов разговаря с представители на големи търговски обекти тип мол и на Българската ритейл асоциация. След срещата, на която присъстваха също министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, министърът на икономиката Емил Караниколов и председателят на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски, премиерът Борисов разпореди организация за отварянето на търговските обекти от понеделник.

Бойко Борисов: Още е рано да отворим моловете

Заповедта ще бъде издадена от здравния министър по-късно днес.

„С колегите от икономиката, здравеопазването и щаба последните 2 седмици работим по темата с много дискусия, с много медицински аргументи и се надяваме да отработваме въпросите един по един. В много от държавите в момента се говори за разхлабване на мерките, а в България някои от търговските обекти въобще не бяха спирани“, посочи премиерът Бойко Борисов. 

Наематели и наемодатели в моловете у нас започват предоговаряне на наемите

По време на срещата детайлно бяха разискани условията, при които да бъде възобновена дейността на моловете предвид борбата с разпространението на COVID-19 у нас. Бе изтъкнат също приносът на бранша за българската икономика, което налага въпроса за рестартиране на дейността му.

Кога ще отворят моловете? Секторът е пред колапс, зове държавата за спешни мерки

Премиерът Борисов отбеляза още, че е задължително да продължи да се спазва балансът между постепенното възстановяване на нормалния икономически живот и осъществяването на противоепидемичните мерки с цел максимална защита на здравето на българските граждани.

Юристи: Наемателите не трябва да плащат за затворени магазини в моловете

19
Коментара по темата
19.
Гарантирано от ГЕРБ
15.05.2020 18:25:07
Вече разбирам защо Мутрафчийски каза на Бенатова: "Очаквам да измрат много хора! Яко да измрат! Ей ще видиш!" Той е знаел, че борисоФ ще отвори моловете...
18.
Ха
15.05.2020 14:42:00
Баровете да отворят
17.
Drs
15.05.2020 14:08:51
Управлението на главния тулуп е такова. Днес едно утре друго. Направи бройка заразени за пред ЕС. Ся отпуска юздите мощно и се прави на добър щото идат избори. Ако се издъни работат ще ревне казах ли ви. И пак ще смуче от ЕС. Абе няма да е капо никога. Единствено Божков може да му сече пътя. Пазете се. Тоя няма да ни опази. Аз реших за кой да не гласувам тази година. ДА НЕ ВЛИЗА ПОВЕЧЕ
16.
Гарантирано от ГЕРБ
15.05.2020 13:39:04
Главният вирусолог на България, вожда борисоФ отваря моловете !
15.
тук всички парлеу франсе
15.05.2020 13:14:31
Докато ви се караше от тв екран изолираше ви и плашеше с трупове и хладилни морги Толуп паша изскача пред тв камерите с все по ЧЕРЕН И ЯК СЛЪНЧЕВ ТЕН и плейбойски загар прихванат от постоянното му ходене по банкети в резиденция ЕВСКИНОГРАД и оргии в ловно стопанство на Валентин ЗЛАТЕВ ''Паламара''
14.
Де е Киро на Кирия
15.05.2020 13:08:18
Най сетне да ги отварят трябва да си купим хубави къси летни гащи
13.
Хм
15.05.2020 12:51:48
Добре е да работят без струпване на тълпи.Все пак много хора ще се върнат на работа там, което е добре.
12.
Haha
15.05.2020 12:48:09
Те еудяха вчера как хората се събраха и крещяха предтъпници ктадци.От дтрах ги отвсрят.То няма нищо у нас.Всичко е измама за оари Вирус не миже да спреш.Освен ако не дишаш понеже е във въздуха.Боят настана Махайте всички мерки маски скафандри.То схемата е ясна ако ги махнат ЕС няма да им даде пари.Но те ги дават за заплати на народа не за парламента.Скоро още по лошо може да стане ако ородължават така.Тоз генерал за пари лъже като луд.Никой няма да умре то си е ясно
11.
Д...2012
15.05.2020 12:05:36
Ииеееее,сега хиляди наджунени брантии ще показват маймун сурати за дву месечното изгубено време вкъщи,налиТаняя
10.
Az
15.05.2020 12:05:28
Айде стига с тази измама.....отваряйте и летищата,махайте измислените карантини,че лятото идва....
9.
Спокойно
15.05.2020 11:53:37
https://youtu.be/yuf15Tjxn9w
8.
Маските повече вредят в топлото време
15.05.2020 11:53:05
Вижте ги как са наредени на масата:
- с маска
- без маска
- с маска
- без маска...........
и сигурно се сменят на 20 минути....
---------------------------
Жега ли ви е господа?
И на народа му е жега.
За него сещате ли се?
7.
Ивайло
15.05.2020 11:51:04
Такава световна измама с този вирус,просто не а истина.
За какво тогава 2 месеца имахме забрани?Видя се,че без бизнес и икономика светът не върви на добре...
Вирусът нито е изчезнал,нито ще изчезне,а всичко се отваря.
П.с да отварят и училищата:,всяка вечер децата играят заедно(баскетбол,футбол,т.н),събират се...но на училище не могат да ходят.
Б.Б. да ги отвори,поне ще сме първи в света и ще дадем пример.
6.
като куцо пиле домат
15.05.2020 11:49:28
Борисов зап очна да губи почва под краката си и започна да нарежда на здравният министър какви заповеди да подготви, че след вчерашният протест видя как народа се надига и ще ги отнесе като куце пиле домат
5.
5
15.05.2020 11:48:06
Човек ще каже, че сме преборили коронавируса.
4.
Zapoznat
15.05.2020 11:40:35
Крайно време беше.Два месеца лешперите питате ли ги как се чувстваха без мола?
Въобще 2 месеца без Кашмира и мола за някой хора е било най голямото изпитание в живота.
Хайде от понеделник с юруш.
А да и за тези от селата и малките градове събота и неделя, казвайте на жените да яхват колите щото сте препили предната нощ и напдайте мола че не се знае може нещо ново да има
3.
Мимоза
15.05.2020 11:34:26
тъпаци , а градините кога ?!?!?!?!? малоумници прости
2.
родител
15.05.2020 11:32:04
Молове и заведения може, а изпращане на абитуриенти в двора -не,сватби може-бал неучилищата не .
1.
Бичето
15.05.2020 11:27:41
Майка ви да.ба детските градини защо не отваряте !
  Добави Коментар
Голям астероид преминава близо до Земята в събота Обектът няма да застраши планетата, но ще може да се наблюдава с телескопи и мощни бинокли Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър В момента в клуба тече подготовка за две състезания в Япония
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни На 27 юни още от ранната вечер любителите на музиката ще могат да изберат между няколко различни събития Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова Проектът се счита за приет от Камарата на депутатите заради изтекъл срок България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците Евростат отчита цени у нас с около 40% под средното равнище в ЕС
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света Министър Илин Димитров: Страната ни има нужда от звездните си лица, за да научат милиони хора за нейната история и красота
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България Въпреки тригодишно прекъсване, вицеевропейският шампион от ЛРС - Айтос демонстрира отличен мерник на състезанието „Компак Спортинг“ 2026 край Велико Търново Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Правителството предвижда да увеличи ставката за акциза
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година Отличието се определя изцяло от потребителския вот и отличава марките, които са най-разпознаваеми и ценени от хората Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа Заразеният във Франция е медик, върнал се от ДР Конго, и е изолиран още при пристигането си