Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Потресаващ разказ на родители, детето им спасено в „Пирогов“ след обикаляне по болници

Лора и Георги Стоилови разказаха как некадърни лекари едва не погубили дъщеря им. Спасил го хирург в „Пирогов“. Много родители нямат техния късмет
Ключови думи: Пирогов, родители, некадърни лекари, спасено дете, новините на Нова, Нова телевизия

Детето ни живее втори живот благодарение на добрите лекари в „Пирогов“. Това споделят Лора и Георги Стоилови. След обиколка в няколко болници момичето им едва не починало. Лекарска грешка е поправена от дежурния хирург, който измъква детето от лапите на смъртта. 

„Прехвърляха ни от болница в болница. Бяхме в безизходица“, разказва Георги Стоилов.

„Всеки родител, който се в сблъскал с това, знае, че трябва да обиколи няколко лечебни заведения, няколко кабинета“, добавя той.

„Понякога обаче нямаш това време. Ние загубихме два дни, които можеха да се окажат фатални“, добавя съпругата му.

Кошмарният уикенд през март семейство Стоилови няма да забравят никога. В петък срещу събота момиченцето им започва да повръща. 

Притеснихме се и сутринта решихме, че ни трябва лекарска помощ, споделя Лора.

Родителите първо посетили дежурен педиатър в частна клиника, която замества личния лекар през почивните дни.

„Педиатърът констатира, че има стомашно-чревно разстройство, даде ни рецепта. Купихме лекарствата, прибрахме се, но следобед състоянието на детето се влоши, вдигна и висока температура. Решихме да го заведем в педиатрията“, добавя жената.

Разказът звучи болезнено познато. 

„Там ни прие дежурната гастроентероложка. Тя опипа само корема и заяви, че наистина има стомашно-чревно разстройство. Трябвало да се сложи на системи, но тъй като нямало свободно легло, можела да ни насочи към частна клиника или ако ни настаняла при тях, трябвало да лежи в коридора“, разказва Лора.

Така родителите взели детето на ръце и отишли в Трета болница, която е частна. Със себе си носели документ от педиатрията, в който пише каква диагноза е поставила лекарката само с опипване на корема. 

„Направиха кръвни изследвания и установиха, че има възпалителен процес. Сложиха й системи. Поседяхме няколко часа и вечерта ни изписаха, защото нямат стационар. Препоръчаха ни на сутринта да дойдем пак“, уточнява жената.

„Рано сутринта пак отидохме. Направиха нови кръвни изследвания, за да видят какво се е случило и се оказа, че индексът за възпалението е скочил на 113. Това за тях не било чак толкова притеснително. Настоявахме за преглед от хирург. Казаха ни, че нямали, а ехографът щял да работи в понеделник. Състоянието на детето се влошаваше. Стоеше неадекватно“, разказва Лора.

„Казах, че вероятно проблемът е апандисит. Лекарката отговори, че категорично не е това“, добавя тя.

Лекарите отново ги изпратили в къщи с уговорката да отидат на следващия ден в 14 часа, за да продължат със системите, но вместо да се приберат, родителите тръгнали към „Пирогов“.

„Настоявахме за преглед от дежурен хирург и в 1 часа през нощта детето вече бе на операционната маса. Лекарят каза след операцията, че ако още пет – шест часа бяхме закъснели, е нямало да може да ни помогне“, подчерта Лора.

Оказва се, че ако тя и съпругът й бяха послушали лекарката в частната клиника, най-вероятно дъщеря им днес нямаше да си играе безгрижно в съседната стая. 

„Според хирурга, който я спаси, тя е нямало да изкара до сутринта. Всичко е било в гной. Всичките й черва са вадени и мити“,  разказва жената.

Спасиха детето ни, но не всички имат този късмет, добавя тя. 
 

11
Коментара по темата
11.
ХХ
22.11.2019 10:52:36
@8
ти от сарказъм не разбираш ли?
10.
XX
21.11.2019 23:30:07
ХХристо Кювлийчето отбира от всичко.
Който разбира при него се спира.
Остава само да научи правописа
и да се възпита,защото му липсват първите
седем години.Бъдете сигурни, че при тоталитарния строй е лапал с двете шепи.
9.
Vdu
21.11.2019 18:54:22
Администрация, циганите и сивият сектор не плащат здравни осигуровки но в болниците минават щот са електорат на баце ви Бойчо.
8.
C 400
21.11.2019 16:57:08
До демократ: Няма нужда да се увеличават здравните осигуровки.И двойно по големи да станат,пак ще се краде. Трябва КОНТРОЛ върху дейността на лекарите и БОЛНИЦИТЕ. И Държавата да си събере НЕПЛАТЕНИТЕ здр.осигуровки от около 1 милион живеещи в България.Това са около 250 милиона лева.
7.
роден на село
21.11.2019 16:51:47
Много е хубаво,че има такива лекари и такива болници,в които се спасяват човешки животи. За софиянци е чудесно.Но,кажи ни БОЙКО,дето от всичко разбираш и всичко ти е до колене,не до глезените.Какво да правят хората в Малко Търново,Тутракан,Елхово а и в по отдалечени села и махали? Те наистина са обречени.
6.
ХХ
21.11.2019 11:10:53
@5
e, така е при демокрацията и европейското здравеопазване... парите са ценността - всеки ес демократ, започвайки от плевнелиев ще ви го каже.
5.
0000
21.11.2019 10:54:32
Позната работа. Преди 12г. същата случка и с нас. Температура 39 градуса, повръщане и болки в стомаха. Педиатъра и личния казват вирус/грип и трябва да влезе в детското отделение. Добре че реши педиатъра да се застрахова и ни прати на хирург - каза апендисит и операция. Въпреки това педиатъра твърдеше че е за детското отделение. Не се съгласихме - 1,5ч. операция и всичко е нормално. Да е жив и здрав д-р Баклаваджан. Цялата работа беше кое отделение ще вземе парите от клиничната пътека - хирургия или педиатрия.
4.
Този
21.11.2019 10:10:22
Фактологията в статията ви няма да я коментирам- под всякаква критика е!
ЗАПОМНЕТЕ - НАРИЧА СЕ САМО ПЕДИАТРИЯ - ОТ СТАРОГРЪЦКИ ДЕТЕ И ЛЕКАР - ДЯЛ В МЕДИЦИНАТА ОТНАСЯЩ СЕ ДО РАЗВИТИЕТО НА ДЕТСКИЯ ОРГАНИЗЪМ.
Определението детска педиатрия - може да съществува само е единствено във вашите псевдожуранлистически мозъци, НЕГРАМОТНИЦИ !
3.
Д
21.11.2019 09:58:49
Смятай какви палячовци и смешници има за лекари (не всички).После като ги шамарят крякат като чайки...
2.
ХХ
21.11.2019 09:25:40
Поредният съксес стори на България на гражданите за европейското и развитие...
1.
демократ
21.11.2019 08:39:12
Б.Б. да увеличи здравните вноски ! Всяка година изсипва човечеца милиярди и милиярди в болниците а резултатите са видими ! ГолЕма рИформа нАправи тоз банкянски доктор !
  Добави Коментар
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3 Няма мерки за развитие и растеж, коментира депутатката от ГЕРБ-СДС Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание Дават 6565 евро на ръководители на ведомства и 6142 евро на заместниците им
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време Супер нежна, лека и без скъпи продукти, даже детето ви може да я приготви с лекота Поредно меле с тир и три автомобила Няма жертви, но са нанесени значителни щети на превозните средства
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение Бизнесът отчита сериозен скок в разходите -наемите по морето са се увеличили с над 30% Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес Според институцията всяка цена трябва да бъде съобразена с предоставяната услуга и да не представлява нелоялна търговска практика
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното Гражданите на Катар са получили пълен пакет услуги, включващ самолетен полет, настаняване в хотелски комплекс Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ) До момента нито един действащ американски президент не е фигурирал върху официалните паспорти на страната
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Путин призова за преговори Докато петролни рафинерии горят, а ключови мостове към окупираните територии са подложени на атаки, руският президент отправи призив за възобновяване на преговорите с Киев
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли Промяната е изцяло съобразена с Наредбата за имунизациите