Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Деца-бежанци могат да останат у нас, докато навършат 18

Това предвиждат промени в Правилника за прилагане на Закона за чужденците в Република България, одобрени от МС
Ключови думи: деца бежанци, българия, престой, до 18 години

На непридружени деца чужденци да се предоставя статут на продължително пребиваване в България до навършването на 18-годишна възраст.

Това предвиждат промени в Правилника за прилагане на Закона за чужденците в Република България, одобрени от МС. Измененията произтичат от промените в Закона за чужденците и в Закона за закрила на детето.

Урежда се редът за събиране на семейства и се въвеждат необходимите документи за категорията чужденци с предоставена международна закрила, убежище и временна закрила.

Въвежда се и процедура по предоставяне на право на продължително пребиваване у нас на чужденци, получили статут на лица без гражданство, които не отговарят на условията за предоставяне на постоянно или дългосрочно пребиваване.

Прецизирани са и разпоредби, касаещи предоставянето на право на пребиваване на чужденци от български произход, за които отпада съгласуването с Дирекция "Консулски отношения"  - МВнР, на чужденци - научни работници, както и на студенти, приети в редовна форма на обучение във висши училища у нас.

В тази връзка е предложено и въвеждането на двуезични образци на заявления, които чужденците подават за предоставяне на право на пребиваване.

С цел намаляване на административната тежест спрямо чужденците, кандидатстващи за пребиваване на територията на България, се въвежда възможността да не се изисква документ за платена държавна такса, когато информацията за това плащане може да се получи по електронен път.

2
Коментара по темата
2.
уу до хх
12.11.2019 17:33:29
Тия колкото са "бежанци" в почти стопроцентовото си мнозинство - толкова са и "деца"! Помни ми думата - докато не се спре с милозливото величаене на тези ПРЕСТЪПНИЦИ като "бежанци/мигранти" - проблемът НЕ ще бъде решен!
1.
ХХ
06.11.2019 20:16:58
Бокичът да даде обяснение аа колко лица става дума! Както и за пълнолетните гежанци, които получават иубежище у нас!
Според НСИ цифрата на децата ге е малка.
  Добави Коментар
Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско 19-годишна бургазлийка се заби с кола в дърво, а мъж получи черепно-мозъчна травма при падане с електрическо превозно средство След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа
Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Цените на едро са увеличени с още 15 евро на 1000 литра, а промяната ще стигне до колонките според наличностите на търговците
Техеран обяви: България ни увери, че няма да участва във войната Иран твърди, че сходни послания са получени от Великобритания и Украйна, докато американските самолети остават в Безмер Какви бонуси без депозит има на българския пазар?
Пробив в Coldcard отвори биткойн портфейли за хакери, щетите достигат 86 млн. долара Грешка при създаването на началните фрази позволила на нападателите да изчислят ключовете, а обикновеното обновяване на устройствата не спасява старите портфейли Куба потъна в мрак Недостигът на гориво и износените централи оставиха близо 10 милиона души без електричество
Бургаски лекари се борят за живота на велосипедист с фрактура на черепа  48-годишният мъж паднал край Драчево 17-годишен с екстази, кокаин и амфетамин задържан в Слънчев бряг Полицията откри марихуана у туристка в Синеморец, хвана и дрогиран шофьор на път за Каваците
Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Сред жертвите са полицаи и цивилни, а силите за сигурност издирват хора, подпомогнали нападателя Тежък сблъсък между ТИР и микробус край Пловдив, пожарникари вадиха заклещен шофьор Пострадалият е откаран в болница, а полицията призова водачите да избягват Голямоконарско шосе край Царацово