Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кабелни оператори обвиняват А1, Виваком и Булсатком в престъпно съдружие с ГДБОП

Емил Василев и Валентин Георгиев се оплакаха от репресии и обясниха, че договорът между ГДБОП и "ТеРаПро" е обявен от съда за незаконен
Ключови думи: Виваком, Емил Василев, Булсатком, НСКО Клуб 2000, ГДБОП, Валентин Георгиев, ТеРаПро, Ивайло Спиридонов

Сдружение на кабелни оператори обвини Главна дирекция „Борба с организираната престъпност” (ГДБОП) към МВР и големи фирми в сектора в криминално съдружие.  

На пресконференция в БТА-София бяха изнесени данни срещу конкурентната организация „ТеРаПро”.

 „Няколко големи оператора и доставчици - най-вече операторите „Виваком”, „А1”, „Булсатком”- са създали организацията „ТеРаПро”, чиято цел е - цитирам „логистична подкрепа на държавните органи”. „ТеРаПро” има сключен договор с ГДБОП, забележете – за съвместна дейност. След сезиране на съда има решение на Върховния административен съд, че този договор трябва да бъде прекратен незабавно”, каза Валентин Георгиев – изпълнителен директор на Национално сдружение на кабелните оператори „Клуб 2000”.

Бившият депутат адв. Емил Василев – правен консултант на НСКО „Клуб 2000”, извади документ от „ТеРаПро”, адресиран до ГДБОП. В него имало списък на кабелни оператори, обвинени, че нарушават авторското право.

Шефът на ГДБОП Ивайло Спиридонов пък сложил резолюция „Да, за изпълнение!”

През последните седмици агенти на ГДБОП се представяли като клиенти, влизали и снимали в офиси на кабелни оператори.

От НСКО „Клуб 2000” очакват в скоро време да бъдат предприети репресивни действия от страна на властите.

Според тях обаче усилията на държавата и на големите фирми от „ТеРаПро” са в неправилна посока. Сивият и черният сектор бил не при малките кабелни оператори, а се коренял в продажбата на незаконни IPTV-боксове. Чрез тези устройства можело да се гледат безплатно стотици телевизии през интернет.

Вместо държавата и „ТеРаПро” да се занимават с този проблем, те атакували малките кабелни оператори.

Резултатът щял да е съсипването им и оставането на няколко големи фирми на пазара, което щяло да повиши цените за клиентите заради липсата на реална конкуренция.

Емил Василев заяви: „Националното сдружение на кабелните оператори възнамерява да предприеме конкретни действия за преустановяване на репресиите, които наблюдаваме последните няколко години, особено последните няколко месеца. Планираме да подадем сигнал до главния прокурор на база влязлото в сила решение на Върховния административен съд. Ще поискаме едно разследване за корупционни практики в отношенията между „ТеРаПро” и ГДБОП. Ние нямаме никакво друго обяснение за  това безпрецедентно сътрудничество и писане на черни списъци.”

Василев добави, че не било изключено да поискат и среща с премиера Бойко Борисов.

Причината е, че той бил заблуден и подведен по отношение одобрени от Министерския съвет промени в закона за авторското право, засягащи кабелните оператори и свързани с обвинения към тях, че формират сив и черен сектор.

От НСКО "Клуб 2000" обвиниха големите играчи в продажби на цени под себестойност. От сдружението подавали множество сигнали в Комисията за защита на конкуренцията, но резултат нямало. 

2
Коментара по темата
2.
Anonimen
16.06.2019 20:53:01
Доскоро а 1 предлагаха хбо и кинемакс денем с превод вечер няма щое то
1.
Майстора
13.06.2019 17:44:07
А СКАТ...?
  Добави Коментар
Продадоха най-скъпата Лабубу, милиони хора работят цяла година за тези пари Цената е над 10 бона в американски долари 2-годишно дете бе натоварено в куфар и натикано в багажното на автобус, шофьорът спаси живота на мъничето Ужасна ситуация в Нова Зеландия
Почитаме светица, чието има означава "добра воля", личен празник имат хора с редки за България имена Евдокия, Евда, Дочка, Донка, Доко и Дочо могат да почерпят за имен ден По морето ще е предимно слънчево В сутрешните часове на места по Черноморието ще има временни увеличения на облачността
Ето защо кафето е полезно: Ново проучване разкрива изненадващи ползи за здравето Пиенето на до три чаши кафе на ден може да помогне за защитата на сърцето и да намали риска от инсулт Изпомпват вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил Така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал „Герена“ в областния град
Всички с климатици трябва да знаят: Това е срокът за допълване на фреона Важно е да се избере оптимална температура за комфорт, като се съобразяват индивидуалните нужди и външните условия Сърна търси малкото си в опожарения Пирин (ВИДЕО) Данните на Държавните горски предприятия показват, че са изпепелени повече от 60 хиляди декара гори
Обявиха извънредно положение в 39 гръцки общини Причината е сушата Правете тази процедура при разширени вени и ниско кръвно Процедурата има благоприятен ефект върху цялото тяло, релаксира организма и нормализира съня
Изловиха Силвия Кацарова зад волана да... Гласовитата звезда на родната популярна музика прикова вниманието с това, което направи Рязък обрат с времето до часове, гръмотевични бури удрят тези части на България Най-голяма е вероятността за по-сериозни явления в понеделник, предимно в крайните западни райони