Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Шефът на Общинския съвет в Созопол Красимира Германова: Работим много добре с Рейзи

Нищо нередно не съм забелязала в управлението на Община Созопол от Рейзи, каза председателят на Общинския съвет Красимира Германова
Ключови думи: Красимира Германова, Общински съвет Созопол, Созопол, кметът на Созопол, Рейзи, Панайот Рейзи, новините на бТВ, последни новини, новите от Созопол, ГЕРБ Созопол, Светлана Лулева, общински съветник, Тихомир Янакиев

Работим много добре през последните три мандата, в които аз съм председател на Общинския съвет, а Панайот Рейзи- кмет на Созопол и не съм забелязала нищо нередно. Това каза пред камерата на бТВ Красимира Германова.

„Ако имаше нещо нередно, щях да сигнализирам. А това, че друг орган е забелязал, ще си свърши работата и тогава ще видим дали е прав или не“, добави тя.

Общинският съвет определя политиката за изграждане и развитие на Общината, но не е контролен орган за изпълнението на общинската администрация на проектите. Ние не можем да контролираме на кого и по какъв начин се превеждат средства за изпълнението им“, обясни шефката на местния парламент. 

Панайот Рейзи подаде оставка като председател на ГЕРБ в Созопол, но не и като кмет. Той е временно отстранен сред решение на Специализирания наказателен съд, каза пък водещият на „Тази сутрин“ Антон Хекимян.

На 11 март Софийската градска прокуратура обяви, че му е повдигнато обвинение за присвояване. По-късно бе обвинена за същото и главната счетоводителка на общината, а в понеделник спецсъдът ги острани временно от длъжност, припомни репортерът Лора Стаматис. 

Панайот Рейзи споделя, че не се чувства виновен и не вижда основание да се откаже от мандата си, но излезе в отпуск до юни. 

Само във Флагман.бг: Ето кой ще наследи Панайот Рейзи - и като кмет, и като лидер на ГЕРБ
 

„Оставката си я подадох, защото има образувано следствие срещу мен. Прецених, че е по-добре да си я подам от структурата на ГЕРБ в Созопол, на която съм председател. Няма смисъл партията да отговаря за моите проблеми“, заяви Рейзи в интервю за бТВ.

Няма причини да се отказвам от мандата като кмет. На този етап съм отстранен. Пуснал съм вече жалба. На 16-ти ще има второ дело. Между мен и ГЕРБ няма никакъв разнобой“, добави той.

„Не може да се говори за приятелски огън. Няма никакво сътресение. Повдигнато е обвинение. Разследващите органи ще си свършат работата“, заяви общинският съветник от ГЕРБ Светлана Лулева.„Рейзи не е напуснал кметското място и няма да го напусне. Заявил е желание да се дистанцира от ГЕРБ, за да не свързват неговото име с някакви спекулации и партията да трупа негативи“, добави тя.

Само във Флагман.бг: Панайот Рейзи не е подал оставка като кмет, а само като член на ГЕРБ

Общинският съветник от БСП Тихомир Янакиев отказа да коментира обвинението срещу Рейзи.„Моето мнение дали са извършвани злоупотреби, ще си го запазя за себе си. Има си органи, които ще се произнесат. Нека да изчакаме и тогава да правим квалификации“, призова той.

"Общината е на червено, защото немалка част от средствата са изразходвани за грандомански проекти, като например стадионът, от които сега ще берем „плодовете“, заяви Янакиев.Изгради се осветление с електроспестяващи средства и това е страхотно, призна той. 

„Не мисля, че тези проекти са грандомански. Те са инфраструктурни и са за доброто развитие на общината“, каза пък Германова.
На въпроса защо го викат на разпит заедно с кметове от созополски села, Янакиев отговори с „И аз това се чудя“. Като отидем утре, ще разберем, каза още той.

 

17
Коментара по темата
17.
жфд
12.04.2019 13:50:14
И кво ви е направил понката,че го гоните,сега ще видим кога цъфтят портокалите в лапландия.
16.
*********
10.04.2019 13:38:02
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
15.
*********
10.04.2019 13:35:10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
14.
него
10.04.2019 11:34:48
Специализирания съд го отстрани от длъжност пък той подава молби за отпуска. Нещо не се вързва
13.
*********
10.04.2019 10:55:16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
веселие
10.04.2019 10:46:26
бат пони е невин ,да го напраим кмет на веселие,веднага,и море ши ни докара ,идруги работи
11.
do 9
10.04.2019 10:25:30
Само четел как те са направили много за созопол... Говорете с факти, кажете направиха това, това, това и онова. Празни приказки всеки може да дрънка.
10.
*********
10.04.2019 10:23:39
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
9.
goten
10.04.2019 10:21:50
Г-жо председател на Общинския съвет Созопол, ние умните и красивите от Созопол заставаме зад вас и за направеното в нашия град през вашия мандат.Нека грозните и простаците да злобеят .Те това могат и това правят-червени боклуцииии...
8.
*********
10.04.2019 09:38:06
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
*********
10.04.2019 09:04:00
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
6.
питанка
10.04.2019 09:03:35
Созопол не е Чупрене, видинско ! В Чупрене за няколко ниви нахлуха 3 камиона жандармерия и изведоха Кмета с белезници. Без да има повдигнати обвинения. В Созопол за обвинение в "присвояване на 2 млн. лв." няма жандармерия, няма арести има ... "подписка" и ..снишаване. Ех, ГЕРБ ех морал- все едно Цветанов ви е подбирал еднакви.
5.
Getsbi
10.04.2019 09:01:07
Разбира се, че работите добре...нали той Ви направи "фактори" А, и пияният портиер знаe, че каквото предложи кмета...се приема от общински съвет, който е негов.
4.
доволно
10.04.2019 08:45:34
задоволена
3.
Созопол
10.04.2019 08:43:57
Хубав град,прост народ
2.
*********
10.04.2019 08:42:19
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
*********
10.04.2019 08:33:41
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
  Добави Коментар
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015 Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър