Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Разделиха Профсъюзния дом в Бургас след 16-годишна сага: Общината получава 55 %, държавата – 32 %

Общината взема основната част от емблематичната сграда, в това число някогашното кафе и кино
Ключови думи: Община Бургас, Профсъюзен дом, омбудсман на Бургас, Тодор Стамболиев
Дългогодишната сага за делба на Профсъюзния дом, намиращ се на площада пред Операта в Бургас, е приключил. Това става ясно от докладна записка на кмета на града Димитър Николов до Общинския съвет.(ВИЖТЕ ТУК)

С нея той иска съгласие да сключи спогодбата за уреждането на спора по гражданското дело, започнало в далечната 2002 година.

Разпределението на дяловете е следното: Община Бургас взема собствеността на 55,84 % от сградата, държавата – 32,68 %, а останалите са на частни собственици-реститути, които имат между 3,8 и 1,9 %.

Според решението за делба, българската държава чрез МРРБ получава партерно помещение от 205 кв.м., с изход откъм ул.”Шейново”, партерно помещение на ул.”Цариградска” от 74,63 кв., съседният му магазин, отново с излаз към ул.Цариградска от 51,86 кв.м., както и 6 офиса в сградата. Имотите са на стойност от 1,918 млн.лева.

Общината получава най-атрактивните имоти. Почти всички магазини, в това число и бившото кино, заведение и офиси на партерния етаж. Общата им квадратура е над 1200 кв.м. За Общината има и по офис на етаж, а стойността на имотите е 3,2 млн.лева. На собствениците, които не могат да им се даде имущество, равно на дяла, се присъжда парично обезщетение.

Съдебната палата в Бургас „се пръска по шевовете” – мислят да местят Административния съд в Профсъюзния дом

В сградата към момента са настанени няколко общински служби, там е и общественият посредник на Бургас Тодор Стамболиев.

Все още не е ясно какви ще бъдат плановете на администрацията за нейната част от знаковата за Бургас сграда. Държавната част вероятно ще се прехвърли към Министерството на правосъдието и оттам към Административният съд в Бургас, който иска да се премести на ново място и трескаво търси подходящи помещения.

Вижте историята на мегапроекта „Космополитън“ – най-модерната дискотека на Балканите
2
Коментара по темата
2.
наглост
09.12.2018 15:20:46
административният съд си търсел друга сграда. що за наглост. подариха им партийният дом и пак им е малък. много администрация, много нещо.
1.
На кой му пука
09.12.2018 14:33:26
лъвския пай от емблематичната сграда,що за глупост
  Добави Коментар
Луис Енрике с култов коментар след деветте гола на ПСЖ - Байерн Това е най-добрият мач в кариерата му като наставник Отиде си един от най-славните български треньори Специалистът води Марек Дупница при 2:0 в Европа срещу Байерн
Студент по "Право" е абсолютен шампион на България в сумото Виктор Костов ликува, макар че килограмите му не са впечатляващи Криминалист: Христо Ботев е убит в гръб от близко разстояние Експертът с над 20-годишен стаж, разследвал тежки престъпления, коментира измишльотините, че поетът-революционер е прострелян в челото, както и противоречивите показания на Никола Обретенов 
Гришо срещу 312-ия в света Очаква се лесен старт на френска земя Как да направим класическа българска чорба - рецепта за истински вкус Вкусно ястие за семейната трапеза
Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята" Тази вечер в спор излиза тежката артилерия на европейския футбол Футболна бомба за Моуриньо и Реал На Острова твърдят, че е фаворит за нов треньор на гранда
Как да приготвим традиционна българска баклава - рецепта от бабината кухня Вкусна и ароматна гозба Венци Стефанов каза за "рязането на глава" Неприличният жест е към човек, сипещ лични обиди към боса на "белите" 
Черноморски град се превърна в горящ котел (ВИДЕО) Властите в Русия обявиха евакуация Стоян и Гатев в центъра на събитията в "Ергенът", харесват една и съща жена Предстоят драматични събития