Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Имате повече от едно жилище? Данъкът за основното скача

Ключови думи:

Министерството на финансите готви миниреволюция в данъците от догодина. Пакетът от законови промени, публикуван от МФ, ще доведе до сериозни размествания в облагането на собствениците на движими и недвижими имоти.

Лоши са новините за притежателите на повече от едно жилище.  Те ще изгубят отстъпката от 50%, която ползват за данъка за основния си дом, пише "Сега".

По действащия Закон за местните данъци и такси всеки българин има право на това намаление, независимо какво е благосъстоянието му. Сега ведомството на Владислав Горанов предлага облекчението да остане само за хората с едно жилище.

Това означава, че за всички останали догодина данъчното задължение за основния апартамент (или къща) ще се удвои.

Логиката на МФ е, че по-богатите нямат нужда от преференции. Освен това имало доста случаи на злоупотреби, когато собственик на апартаменти в различни общини декларира всеки от тях като основно жилище, за да плаща данъци наполовина.

Ако информационните системи на общинските данъчни служби бяха свързани, измами от този тип нямаше да са възможни, но за жалост електронното управление в България се изгражда твърде бавно.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка Пухкавото какаово тесто крие мек ванилов пълнеж, а плътната шоколадова глазура завършва десерта Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара Близо 80% от водачите посягат към мобилно устройство зад волана, а установените от СДВР нарушители от началото на годината са около 6000
Август обръща сценария за Лъва: Напрежение в началото, силен обрат след средата на месеца Първите седмици изпитват търпението, но след тях астрологичната прогноза сочи добри новини, професионален шанс и промяна в любовта Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува Животното било завързано с текстилно въже за автомобила, вътре пътувал и непълнолетният син на водача
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата Чушките се запичат за минути, поемат оцета и подправките и се превръщат в пикантно мезе към почти всяко ястие Зам.-министър хвърли оставка Петко Салчев напусна поста на заместник-министър на здравеопазването
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“ Докато Николай Генчев сипе закани в мрежата, 17-годишната му дъщеря приложи „урока“ с кървава засада В Несебър предстои 8-ото издание на международния детски футболен турнир "Мистрал къп" От 18 до 21 август в Несебър предстои 8-омо издание на Международния детски футболен турнир  „Мистрал Къп“. Спортният форум  събира на терена най-добрите млади таланти от детско-юношески школи в и извън България. Целта на турнира е даде възможност на децата да се развиват, да трупат ценен опит и да създават приятелства и спомени, обединени от любовта към футбола.Тази година около 500 деца ще вземат участие в спортната надпревара, която ще се състои на стадиона в морския град.„Мистрал Къп“ се  провежда с подкрепата на Община Несебър, кмета Николай Димитров и собственика на „Мистрал Холидейс“ Кирил Трифонов.С това партньорство Община Несебър за пореден път доказва, че подкрепата и развитието на детския спорт са сред основните й приоритети.
Дара получава пожизнен семеен билет за всички музеи и културни обекти в Бургаско Подаръкът идва след избора на Бургас за домакин на Евровизия 2027 и дава безплатен достъп на певицата и семейството ѝ до десетки места в региона Психолози поискаха пълна забрана на TikTok в България Екипът на Тодор Тодоров настоява и децата под 16 години да нямат достъп до социални мрежи без ефективна проверка на възрастта
Радев представи управленската програма на ПБ, ето какво смята да направи Демонтажът на олигархичния модел е поставен в основата Златисти кюфтенца от тиквички с пармезан - сочни отвътре и готови за половин час Чесън, босилек и магданоз дават свеж аромат, а пармезанът помага за плътната смес и апетитната коричка