Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Подновиха издирването на туристически кораб в Тайланд

Ключови думи:

В Тайланд е подновено издирването на 23 души, които се водят безследно изчезнали след потъване на корабче с китайски туристи край бреговете на остров Пукет, съобщиха Ройтерс и Асошиейтед прес.

Агенциите цитират министъра на туризма Вирасак Ковсурат и служител на министерството на флота. Започна разследване на оператора на кораба, пише БТА.

Плавателният съд "Феникс" със 105 души на борда, от които 93 туристи, се преобърна и потъна в четвъртък по време на буря, ударен от петметрови вълни. Спасени бяха 49 души, потвърдена е смъртта на 33 души - всичките китайски туристи. Това е една от най-тежките транспортни злополуки в Тайланд и голям удар за тайландския туризъм.
Издирването на евентуални оцелели продължава, макар че шансовете са минимални.

Поставя се въпросът защо корабът е излязъл в морето, пренебрегвайки предупрежденията за лошо време. Полицията каза, че започва разследване срещу капитана и собственика на кораба за проявена небрежност.
Туризмът е основен фактор за развитието на тайландската икономика, който осигурява 12 процента от БВП. Повечето чужди туристи в Тайланд са китайци.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция Инцидентът на магистралата Атина – Ламия отново повдига дебата за бетонните разделители тип "Джърси", започнал месец по-рано в България Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Работата по идентифицирането на телата продължава, а неправителствени организации предупреждават за десетки изчезнали
Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Новите минимални бази не увеличават автоматично възнаграждението, но могат да намалят чистата сума и да повишат разхода на работодателя БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите Близо 50 хил. процедури през 2025 г. не означават толкова трайно заети чужденци - над половината разрешения са за сезонна работа
Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Певицата ще си вземе продължителна почивка след края на турнето и се отказа от голяма роля в Лондон Нелеп инцидент с Николай Василковски Синоптикът се пошегува, че е обиколил всички български планини, за да пострада при слизане от трамвай №11
Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско 19-годишна бургазлийка се заби с кола в дърво, а мъж получи черепно-мозъчна травма при падане с електрическо превозно средство След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа
Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Цените на едро са увеличени с още 15 евро на 1000 литра, а промяната ще стигне до колонките според наличностите на търговците
Техеран обяви: България ни увери, че няма да участва във войната Иран твърди, че сходни послания са получени от Великобритания и Украйна, докато американските самолети остават в Безмер Какви бонуси без депозит има на българския пазар?