Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Учени от НАСА бият аларма каква опасност ни дебне от небето

Ключови думи: астероиди, наса, обекти, проблем
Съществуват не по-малко от 17 000 астероида, които могат да се блъснат в Земята. Това смятат специалисти от НАСА, съобщи Лайф. Понастоящем учените са се заели с търсене и определяне на орбитите им, но засега е изпълнена само една трета от поставената цел. Заключенията са въз основа на изследване на над 8 000 астероида.

Досега са открити над 8 000 близки до Земята обекта с ширина не по-малко от 140 метра. При сблъсък с нашата планета астероид с подобни размери може да унищожи цяла държава. Въпросните 8 000 обекта са описани и орбитите им са изучени. Това позволява на астрономите да ги изключат от опасните за Земята обекти.

Остават обаче над 17 000 неизследвани и потенциално опасни за земляните астероида. Те принадлежат към категорията близки до Земята обекти.

Това означава, че се доближават към орбитата на нашата планета на разстояние по-малко от 50 милиона км. През 90-те години на миналия век НАСА положи усилия за търсене и класифициране на най-опасните астероиди с диаметър над 1 км.

При сблъсък със Земята подобен астероид може да предизвика глобална катастрофа. През 2010 г. всички тези космически тела бяха идентифицирани и описани.


0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище Хващайте влака и отивайте в прочутия ни морски курорт, съветва той „Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“ В редовното време двубоят завърши 2:2, а при дузпите бургазлии показаха по-здрави нерви и надделяха с 9:8
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео "Гаучосите" с емблематичния номер 10 за лидер са повече от отбор Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба Случая придоби световен отзвук
"Никога няма да излезеш от затвора" Това са думи на съдия по разтърсващо дело Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица Две момчета са настанени в "Пирогов" с медицински хеликоптери
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина Властите разследват трагедията Надуха цената на царевицата по плажа Някои коментират, че в по-малките и отдалечени курорти царевицата струва 4 евро
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г. Пакетът е част от по-широк британски заем за Украйна на стойност 2,26 милиарда паунда Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове Същият често изправя на нокти хората от квартал „Трошево“ 
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират Екоминистърът заяви, че е много вероятно до две години страната ни да получи осъдително решение във връзка с прилагането на принципа "замърсителят плаща" Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори Ако Путин не иска да сложи край на войната, Украйна няма да остане пасивна и ще отговори