Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вижте докъде стигна изграждането на велоалеята към бургаския кв. Сарафово (СНИМКИ)

Освен брегоукрепването, вече е започнало и полагането на бетоновите основи
Ключови думи: бургас, велоалея, сарафово, строеж
Строежът на велоалеята, която ще свърже кв. Сарафово с Морската градина на Бургас, върви с пълна пара. Въпреки че все още текат укрепителните дейности, репортер на Флагман.БГ видя, че алеята вече се бетонира в подготовка за асфалтирането.

Екипът от строители, който наброява 52-ма души, работи без почивен ден и на пълни обороти, за да гарантира, че срокът, поставен от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ), ще бъде спазен. Очаква се всички дейности по брегоукрепването и строежът на самата алея да бъдат приключени до края на годината. Официалният срок за изпълнението е 780 календарни дни и е започнал да тече от 14 октомври 2016 г., но не е малко вероятно той да приключи по-рано.

В момента се монтира арматурно желязо, което ще направи бетонената конструкция по-издръжлива

Съвсем скоро вместо тази табела, на нейно място ще се появи друга - такава, която описва завършения успешно проект


Фактът, че скоро Бургас ще се сдобие с една от най-красивите велоалеи в България със сигурност ще зарадва хилядите колоездачи на Бургас, които от години желаят този маршрут да стане активен. За момента ентусиастите са принудени да минават по т.нар. „черен път”, който води до ул. „Ангел Димитров” в кв. Сарафово. След като алеята бъде завършена, те ще могат да стигат директно до яхтеното пристанище в квартала, което в повечето случаи де факто е и тяхната крайна цел.

По укрепването на брега, което е най-сериозното затруднение по проекта, се работи ежедневно

При сегашното темпо на работа по всичко личи, че съвсем скоро маршрутът ще предлага едно прекрасно изживяване с уникална гледка към морето и прохладен попътен летен бриз.
24
Коментара по темата
24.
велоездач
26.03.2018 18:13:54
Да вземеш да обясниш разликата между колоездач и велосипедист....може и между въртолет и хеликоптер да обясниш също.
23.
Dr. GT2
26.03.2018 16:00:05
"... хилядите колоездачи... "? Моля ви, не бъркайте "колоездач" и "велосипедист" ,като едно и също! :/
22.
Възмутен
26.03.2018 12:27:20
Наричам ви плювалнници червени скункскове!
21.
Възмутен
26.03.2018 12:22:47
Има ли нещо да харесате платени червени правилници?
20.
Еййй алооо
26.03.2018 11:31:05
С вело- алеята до Ветрен какво стана ? Там няма нищо за укрепване и за постройка на хотели. Защо се бавите бе? Не можем да посетим минералните бани съхранявани от всички власти над 2000 години , а сега унищожени в един фалшив музей.
19.
1234567
26.03.2018 11:12:59
до "ЗНАЕЩ"
Как хубаво го каза :)
18.
*********
26.03.2018 11:05:16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
17.
Offff
26.03.2018 10:11:17
Две години и половина, за три километра велоалея?
16.
1234567
26.03.2018 09:58:05
Дами и господа управляващи, ако искате да запазите плажната ивица, повтарям да запазим плажната ивица е необходимо да се направят кейове с камани или тетраподи, за да може да се убива скоростта на вълните, докато няма такива съоръжения забравете за ивица, алеи и каквито и да е било.
Едно време се рпавиха навсякъде, затова ивицата беше голяма и широка, сега няма нищоооо.
г-н Димитров, знам че няма проекти и субсидия за подобно нещо, ама инайте срама и оправете дигите за да може да има туризъм.
15.
скоро ли
26.03.2018 09:15:46
като гледам ще се ползва чак другото лято - все едно завод или небостъргач се строи, макар че с тия ефективни работни дни може и една петилетка да отнеме
14.
123
26.03.2018 08:58:34
Чакайте да видим като започне строежа на ЖП линията до летището!
13.
чакъл
26.03.2018 08:12:11
И за да избият парите я винетка я тол такса ще сложат. Ама и 2 години за този обект са малко множко.
12.
Янко
26.03.2018 07:39:43
Ох, Пейчо, Пейчо, хващай си трасето и бриза и еднопосочно избягай от напрежението....
11.
Пейчо Михайлов
26.03.2018 06:44:36
Едно наистина страхотно трасе за всички, които обичат да се движат. Прохладен морски бриз по пътя и на кафе в Сарафово. Страхотна дестинация да избягаш от напрежението в другите квартали. Няма даже и мангали ;)
10.
отстрани
26.03.2018 06:05:19
С толкова цимент, камъни и строителни материали може да се построи завод, който да генерира доходи и осигурява работни места.....За да не напускат града децата ни....
9.
Аз
26.03.2018 01:51:17
По темата Велоалеята минава през частния ми паркинг на лугата и ако някой се осмели и това лято да ми пипа бариерата докато съм с моята кобра в караваната до нея ще има сериозни проблеми.Всичко е законно и бизнеса цъфти !
8.
Поморианс
26.03.2018 00:53:41
Айде де и кога ще бъде свързана с Поморие...
7.
КМЛ
26.03.2018 00:04:16
Браво, ето такива неща ни приблжават до цивилизовния свят.
6.
възмутен теляк
25.03.2018 23:15:14
Като открият велоалеята и ще започне ремонта й.
5.
АЗ
25.03.2018 22:49:50
МНОГО ВАЖНО
4.
Корупцион Корупционов
25.03.2018 22:40:54
След като ОТКРАДНАХА „Колодрума“,трябва и малко прах в очите.
3.
gradski
25.03.2018 22:35:49
Прекрасно, тъкмо почна да се руши първата част.... В тоз град нещо, което да изтрае повече от две години няма ли? Само хранилки за ежегодни ремонти.
2.
Стругаря
25.03.2018 22:13:30
Така като гледам и "черния паркинг" на лугата ще е неизползваем чичо кмет ще сложи някое ограничение върху велоалеята така че ще трябва се влиза на платения паркинг
1.
Даку чикибоеца
25.03.2018 22:06:25
скоро скоро няма да е тази година като ги гледам са доникъде ....
  Добави Коментар
Преливат три язовира, "Асеновец" е запълнен на 100 процента Министерството на околната среда и водите с официална информация Банята блести, ако използваме този лесен подход Малка промяна в начина на поддръжка може да помогне плочките, смесителите и стъклата да изглеждат по-свежи
Отиде си легенда на българската художествена гимнастика Почина Райна Афионлиева Станка Златева: Вкарахте ме в цирк Скандалите в борба продължават
С този трик мивката ще блести Лесен домашен подход помага да върнем блясъка Домашна питка за всяка трапеза - лесна рецепта стъпка по стъпка Меко и ароматно печиво
Футболният гигант Италия ще троши исторически карък с подарък от... Бургас Бонучи ще отнесе мартеница на сбора на отбора Неописуема трагедия: Спортна журналистка и трите ѝ деца загинаха при пожар Огънят, оказал се фатален, горя в САЩ
Пътник от катастрофиралия самолет на Air Canada разказа за хаоса след удара на пистата Джак Кабот описва тежкото приземяване, силния сблъсък и паниката на борда при инцидента на летище Ла Гуардия 4-те изрази, които постепенно ерозират връзката Има няколко повтарящи се фрази, които предсказват края на отношениятеа   
Пробив в левитацията създадоха система с почти нулева загуба на енергия Екип от Okinawa Institute of Science and Technology съобщи за нов ротор, който левитира и се върти с ултраниско затихванеОсновен body текст Кога да смениш зимните гуми, температурата решава Експерт предупреждава да не бързаш заради променливото време през април