Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Села от Северозапада са похарчили милиони от еврофондовете за стадиони

Ключови думи:
От няколко години Северозападна България е в челото на европейските класации по бедност и отрицателен прираст на населението. Това не попречи на местната власт да изгражда спортни съоръжения за милиони (с пари от програмите за 2007 – 2013 г. - бел. ред.).

Община Ружинци е една от най-бедните общини в най-бедния район в Европа. Тук безработицата е 75%, а от хилядата жители на селото пенсионерите са 65%, съобщава телевизия Bulgaria ON AIR.

Въпреки това тук са инвестирани над 5,5 млн. лв. в спортното съоръжение, което се ползва предимно от деца заради липсата на физкултурен салон в училището.

За да има смисъл да се работи по спорта и по стадиона, трябва да има работни места за младите хора, които да се върнат, казват жители на селото.

По данни на общината в училището учат над 220 деца. Тук освен футболен терен, са изградени зала за пресконференции, съблекални, тепих за джудо, а от стените по коридорите висят необезопасени кабели. Тоалетните и баните за спортистите също са недовършени.

Само на 15 км от Ружинци има друго село с подобен стадион. Тук общата картина не е по-различна - застаряващо население без собствен отбор. От построяването на стадиона до днес не е игран нито един официален мач, а парите за издръжка отдавна са изчерпани.

"Имахме 10 хил. лева, които отдавна изхарчихме", заявяват от администрацията на селото.

Още на север видинското село Ново село се хвали със спортен комплекс за 5,5 млн. лв. "За какво ми е. И да го има, и да го няма, все тая", споделя жител на селцето.

Издръжката на комплекса гълта 68 хиляди лв. на година от общинския бюджет, а от общината твърдят, че нямат статистика от колко човека се ползва проектът.

"Вместо този стадион трябва да оправят улиците. Тук няма хора, сакатите бабички ли ще ходят на басейна", питат жители.

Според договорите и на трите съоръжения кметовете нямат право да събират такси за използването на спортните комплекси. А ако не се справят с поддръжката им, ще трябва да връщат от общинския бюджет средствата за строителството.
1
Коментара по темата
1.
пенсионер
22.10.2017 19:20:11
Жива разсипия на средства .Нямат вода за пиене строят плувни басеен.и фитнес зала пък нямат пари за пенсии и социални помощи на самотни стари хора и това ми били управници Мислят само за свойте оцеляване
  Добави Коментар
Ученичка от Варна даде страхотен пример Реши да изчисти подлез в града Алкохол менте уби над 20 души Шок в Индия
16-годишен реши да се прави на Майк Тайсън Но не да нокаутира на ринга в професионалния бокс, а погазвайки закона в България  Култов финал в "Ергенът" Вики си избра гадже
Корекция в движението по "Хемус" На 14 и 15 май движението от 384-и до 386-и км в посока Варна ще се осъществява в аварийната лента за геодезическо заснемане Тръмп: Рубио ще участва в преговорите между Украйна и Русия Важно събитие предстои в Турция
Сензационна информация за Родриго Мисли за смяна на тима Зеленски: Путин се страхува от директни преговори с мен Президентът на Украйна с тежки думи
Майски сняг заваля в... Стара планина Кметът на София с важно решение за учениците 14 май - неучебен ден за училищата в столицата
Тренират усилено с... Фарниев Ген. Атанасов: Кой натисна копчето на Радев, наричат го президента Боташ заради заробващата сделка  Всеки ден плащаме по 1 милион за този договор, каза председателят на Комисията за контрол на службите