Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Царевските полицаи се прочуха, глобиха туристите на "Делфин", защото били по пищов и цици

Ключови думи:
Полиция е била извикана днес на плаж „Делфин“, алармираха почиващи там. Ивицата от десетки години се ползва от нудисти, но от тази е отдадена под наем. От няколко месеца между плажуващите натуралисти и стопанинът на плажа има напрежение.

Днес нудистите са били посетени от полиция, разказаха почиващи на плажа. Няколко униформени от управлението в Царево са пристигнали и са изчакали и служители от общината. Полицията е пристигнала по подаден сигнал от страна на наемателя на ивицата. От МВР поясниха, че са длъжни да реагират на подобно оплакване.

Наложени са глоби, но по общинската наредба за опазване на обществения ред и околната среда на територията на Община Царево и по конкретно – по чл. 8, ал. 3, която гласи:

„Забранява се по всяко време на годината:
3. през всяко време на денонощието непристойно и скандално поведение и други прояви, които нарушават общоприетите норми на морал и благоприличие, по улици, площади, паркове и други обществени места или обществени и /или жилищни сгради“


Туристи пък разказаха възмутени, че спасителка заявила, че голите изглеждали отвратително и нямало да ги извади от водата.

Още миналата седмица, кметът на Царево Георги Лапчев каза, че нудистите на плажа може да бъдат санкционирани по подобен начин, защото плажът може да се сметне за обществено място, а голото тяло - за непристойно поведение.

Реално - голото къпане нито е разрешено, нито е забранено със закон. А тълкуването на наредбите е субективно, защото по този начин, за непристойно поведение могат да се глобяват стотици, ако не и хиляди жени, които се пекат по монокини на плажа. Интересно в случая би било едно решение от страна на български съд - дали нудистите трябва да бъдат поставени извън закона и да бъдат заклеймени като хулигани, имали "наглостта" да се съблекат голи на плажа.
5
Коментара по темата
5.
Сега
20.07.2017 16:22:24
Да прочистят и боровата гора до Делфин от самонастанилите се туристи.Поне 100 палатки има.Иглички не останаха вече от тез природолюбители.Лапчев,виж за кво става въпрос или хората си плащат на някой да са там без да имат право на това?
4.
Kiril
19.07.2017 22:34:01
Да вземат да почнат да глобяват и германците и чехите, такъв туризъм ще направят!
3.
До селянина
19.07.2017 22:08:54
През социализма (комунизма) хората се печаха голи!!!
....и плаж делфин е в град Ахтопол!!!! Какво общо има селцето царево със град Ахтопол?????
2.
Селянина
19.07.2017 21:46:23
Социализмът се завърна!
1.
момата
19.07.2017 19:49:05
наемателя на Северния плаж в Бургас , кога ще почисти поне малко пясъка , че вече не може да стъпваш бос , без да се нараниш.
  Добави Коментар
Как да направим перфектните бързи спагети Ще си оближете пръстите... "Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула Жена на косъм от смъртта 
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга Сашо спечели най-престижния турнир в Европа и първенството на Гърция, след това "избухна" под звуците на песента победител в Евровизия за България Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция Нейната поява и заставане начело придобиха голяма популярност, намират се обаче и критици
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Сблъсъкът става на мокър асфалт Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач Мариус ще лежи в затвора в Норвегия
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото Пускането на климатика веднага след сядането зад волана подлага системата на максимално натоварване Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир В престижната надпревара, „Купа Черно море“, провел се на градския стадион в Несебър,  участваха отбори от девет държави Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026