Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Момче отиде на училище, но след последния час направи нещо, което щеше да му коства живота

Ключови думи:
Гимназист от Сандански посегна на живота си, като погълна свръхдоза лекарства след скандал с любимата си. Инцидентът с 18-годишния ученик от Професионалната гимназия станал вчера сутринта. Тийнейджърът пристигнал на училище, като малко закъснял, но присъствал до края на първия час. Малко след това споделил със свой приятел, че е погълнал 14 таблетки „Паракофдал“ – медикамент, който се прилага при главоболие, кашлица и други оплаквания, съобщава Struma.bg.

Ученикът взел крайното решение, след като предишния ден приятелката му заявила, че късат. Отчаян, той не можел да приеме факта за раздялата и предприел крайното решение. Съученикът му се паникьосал, но реагирал адекватно и бързо, като го придружил до филиала за спешна помощ в Сандански.

Предприети са спешни действия за овладяване на силната интоксикация на организма, в състава на погълнатия медикамент има наркотичен аналгетик – кодеин. На ученика, който бил със замайване и обща отпадналост, са направени промивки и придружен от спешен екип с линейка, е транспортиран до реанимация на МБАЛ – Благоевград. За инцидента е информирана и полицията, служители от РУП – Сандански са пристигнали на място в училището. Уведомени са и родителите на натровения гимназист.

От ръководството на гимназията в Сандански поясниха: „Касае се за ученик, който е изключително чувствително и фино дете, дисциплиниран и възпитан, от бащата разбрахме, че вечерта са разговаряли, за да го успокоят, но явно той вече е бил взел решение. Много интимен е моментът и на този етап не може да посочим ясна причина.

Гимназистът не е съобщил пред учителя по време на първия час, че не се чувства добре, излязъл в междучасието на двора и там обяснил на приятеля си за случилото се. Категорично не е инцидент, свързан с агресия от страна на съученик или упражнено насилие със сбиване, възникналата ситуация е деликатна и много лична. На ученика му престоят изпити, завършване на учебната година, нека не го тревожим допълнително, а да му дадем възможност за бързо стабилизиране и връщане в класната стая в добро здраве”, заявиха вчера от ръководния екип на гимназията. За приетия в реанимация гимназист е информиран и директорът на МБАЛ – Благоевград д-р Огнян Митев.

На пациента се провежда интензивно лечение за овладяване на интоксикацията, съществува риск от поява на свръхчувствителност, състоянието му на този етап е стабилизирано, съобщиха вчера от МБАЛ – Благоевград. Момчето остава за лечение в благоевградската болница. Бързата реакция на съученика му и лекарската намеса са оказали решаващо влияние за овладяване на острата интоксикация на неукрепналия още организъм.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Ако ви е писано да бъдете с някого, с тези 8 трика може да го върнете Внимавайте да не се върнете към стари, нефункционални навици и внимавайте за предупредителни знаци, които може би сте пренебрегнали 4 неочаквани знака, че ви смятат за привлекателен Вижте ги 
Тези дни през ноември носят пари и късмет, според лунния календар Фазите на Луната задават специален ритъм, който помага да се определят най-благоприятните моменти за различни дейности Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград Влюбил се в местен мачо, по когото се прехласвали всички момичета в града, без да знаят, че той бяга на другия бряг
Леля Стефка ме научи да приготвям оригинални картофени „гнезда“ с жълтък Рецептата е много лесна, а са адски вкусни Студентката Мина Стоянова: Батките с татуировки харесват малки, сладки, кокетни момиченца Искала популярност като сериозна жена, въпреки всичките си корекции
Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева Това е стартовото възнаграждение Албена, която пострада на ралито край Варна, е спасена Добрата новина съобщи Николай Попов
Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp В началото разговорът изглежда безобиден – говори се за пътувания, забележителности и съвети за града, но след няколко дни тонът става по-личен и приятелски Здравко стана поредната жертва на пътя, загина при зверска катастрофа с мотора си Трагедията се е разиграла в късния следобед на 1 ноември по Карловско шосе
Новата седмица започва със застудяване и дъжд, но и малко слънце Прогноза за времето през следващите дни на ноември Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци Над 13 000 автомобили с чужда регистрация са заснети от тол камерите да нарушават правилата само за месец