Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Трайчо Трайков: Г-н Борисов идвал ли е някога на власт? Или някой управлява на гърба на ГЕРБ?

От думите на преиера разбираме, че Пеевски има министри и държи службите, Прокопиев назначил половината правителство. Кой тогава управлява?, пита Трайков
Ключови думи:
„От говоренето в последните дни какво виждаме? Г-н Пеевски има министри и държи службите. Г-н Прокопиев назначил половината правителство (бел.- първият кабинет на Борисов), че и президент даже. Поради маневрите на ДСБ се наложило г-н Борисов да издигне г-жа Цачева за президент. И се чудя  дали г-н Борисов някога е идвал на власт? И хората от ГЕРБ дали знаят, че управляват или някой управлява на гърба им? Мисля, че когато отговорите на тези въпроси станат ясни, тогава ще е ясно кой управлява България, кой пише законите“.

Това каза в сутрешното предаване на Нова ТВ кандидатът за президент на Реформаторския блок Трайчо Трайков.

Президентът не е колективна институция. Това е един човек и неговият вицепрезидент. Няма коалиции, няма разделяне. В тази кампания целта ми е да обединявам хората, не партиите“, каза Трайков на въпрос дали е алтернатива на управляващите, след като РБ има министри в кабинета. 

„Аз предлагам отговор за това какво може и какво трябва да направи президентът, и какво ще направя аз, ако бъда избран за държавен глава. Защото въпросите в студията на телевизиите са хубаво нещо, но нищо не може да замени механизмите на една функционираща държава, с нейната съдебна система и с нейните органи за гарантиране на правосъдието и върховенството на закона. Това е институционалното решение“, подчерта Трайчо Трайков.

За да не сме държава на „каките“ и „батковците“, Трайков заяви, че е необходима радикална реформа на съдебната системата и прокуратурата.

Според него и времето, и начинът, по който работи прокуратурата „не изглежда много принципен, а по-скоро конюнктурен - за да обслужи някакви конкретни политически цели на конкретния момент“ и даде примери, когато прокуратурата не  е успявала да стигне до справедливост тогава, когато всички виждат, че има проблем: случая „Бисеров“, откраднатите тефтерчета на Комисията за конфликт на интереси, костинбродските истории, събарянето на КТБ с участието на прокуратурата, сега всичко това, което се случва около изборите.

Според Трайчо Трайков в една добре функционираща и подредена система в прокуратурата, не по съветски модел, това не би се случило“.

Той заяви, че няма основания за притеснения при евентуална проверка за неговите действия като министър по казуса „Белене“. „Аз съм убеден, че няма защо да има претенции към мен, но нека за целия период, в който се осъществяваше този незапочнал проект, всичко бъде осветено, да се види кой какви решения е взимал и кой какви щети е причинил. Трябва да се стигне до истината по казуса „Белене“, категоричен бе Трайков.

На въпрос как ще определи с една дума останалите кандидати за държавен глава, той посочи и Цачева, и Радев за представители на левицата.
4
Коментара по темата
4.
робарт
26.10.2016 17:04:11
Този пък е такъв измислен герой...с кеф ще му обърша един шамар и ще се насере!
3.
e
26.10.2016 15:47:48
Че цачева и радев са мазни комундели.
2.
До №2
26.10.2016 15:16:06
Вече си мисля, че ако не е Бойко слънцето сутрин няма да изгрее...........
1.
Абе,Трайчо..
26.10.2016 14:30:54
ако не беше Бойко, кой щеше да е чувал за теб, бре, неблагодарнико!!!
  Добави Коментар
Арестуваха дрон на bTV в забранена зона, където се стреля без предупреждение Целта на вдигането на дрона била да се снима кемперът от случая с трите трупа на Околчица, който е под въоръжена охрана там Лошото момче на българското кино стана на 55 години Снима се е в редица български и чуждестранни филмови продукции
Турция се опитва да изведе 14 кораба , блокирани в Ормузкия проток След блокирането на протока от иранските действия в зоната останаха 15 турски кораба, но един успя да премине, след като получи разрешение от иранските власти Черна лавина в Италия, жертвите вече са три Ужас на голяма височина
Непълнолетен предизвика пожар в горска територия Изгорели са около 30 декара сухи треви и храсти Днес погребаха 15-годишния Алекс Сашо е от онези редки души, които носят нещо повече - тиха сила, доброта, светлина
Колко ще ни струва трапезата на Великден Експертите прогнозират, че за четиричленно семейство, скромна великденска трапеза с традиционни продукти ще струва поне 100 евро Какво поскъпна най-много през последната седмица Скокът е най-сериозен при домати, ябълки, банани
20-те най-големи авиокомпании в света са загубили около 53 милиарда долара заради войната в Иран Изпълнителният директор на EasyJet Кентън Джарвис заяви, че конфликтът е най-тежката криза за сектора, откакто пандемията блокира въздушното пространство през 2020 г Извънредно! БМВ се размаза в ТИР, има загинал човек По неясни причини, шофьорът е загубил контрол над управлението на колата, тя се е завъртяла и се е ударила странично в идващ насреща ТИР със софийска регистрация
Тошко Янчев: В пети клас докторът ми каза, че никога повече няма да играя футбол Любовта към футбола беше много голяма, споделя легендата на ЦСКА Енергийната война излиза извън контрол Дори страните да успеят да постигнат мирно споразумение, последиците няма да изчезнат веднага