Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Да не допускаме пограничното Малко Търново да се циганизира (ВИДЕО)

Илиян Янчев е на мнение, че Община Малко Търново трябва да изчака с влизането си в биосферен резерват
Ключови думи: Илиян Янчев, Малко Търново, биосферен резерват, Община Малко Търново
Илиян Янчев е кмет на oбщина Малко Търново втори мандат. За петте си години начело на общината той се сблъска с куп проблеми – постоянно намаляващата държавна субсидия, отрязаните приходи чрез отнемането на общинските гори, загърбването на основни проблеми на странджанци като лошата инфраструктура, безработицата и други.

Какви са перспективите пред Малко Търново, ще успее ли да убеди държавната власт, че регионът се нуждае от по-сериозна подкрепа - вижте какво споделя кметът пред Флагман.бг.


-Г-н Янчев, как върви изпълнението на бюджета на Община Малко Търново към август 2016 година?

-Община Малко Търново от началото на година е във финансов недостатък. За съжаление субсидиите намаляват, отрязаха ни и фонд „Заплата“ с около 50 хил.лв. и е много трудно да управляваш, да работиш, когато парите не достигат. Имахме проблем с издръжката на администрацията, забавихме и плащанията си към фирми. За щастие Министерството на финансите ни отпусна безлихвен заем, с който ще покрием част от забавените плащания. Това обаче не трябва да ни заблуждава, защото макар и без лихва, ние ще трябва да връщаме тези пари. Когато нямаме пари, не можем да реализираме капиталовата си програма, не можем да участваме на големите туристически борси, за да покажем красотите на Малко Търново, които са толкова много.

-Какъв заем ви отпусна Министерството на финансите?

-300 хил.лв., които пак казвам, макар и безлихвени, трябва да върнем. Но ние все пак сме благодарни, че ни помогнаха в този труден момент. Големият проблем е, че трябва да се
мисли за цялостна стратегия за подпомагането на общини като нашата.  Имайте предвид, че по тази логика трябва да спрем да участваме и в проекти, където има съфинансиране. Факт е, че направихме депото, влязохме във всички европейски норми, но за да се реализира проектът, теглихме заем от фонд „Флаг“, който сега изплащаме – по 7 хил.лв. на месец. Отделно - взеха ни общински гори, където приходите бяха близо 400 хил.лв. на година. И по никакъв начин не ни компенсираха. С тези средства поддържахме болницата, музеите, все структури, с които една община трябва да се гордее.  За съжаление или малките общини са оставени на хемодиализа, или се мисли за окрупняване на общини.

-Смята се, че е лесно да си кмет, издигнат и подкрепен от управляващата партия ГЕРБ. Лиляна Павлова, например, ви обеща, че догодина ще ремонтира пътя за Царево, макар че обещаното не е като даденото.

-За Малко Търново няма лесно. Според мен всеки ден нещата трябва да се отвоюват, всеки ден да работиш, всяка седмица да си в София, пред министерствата, да търкаш обувки. Това скрито състезание не бива да е така. Трябва да се промени концепцията на управление. Не на всички общини да се гледа като на махали, а да се търси обща стратегия за развитието на регионите. Не може една гранична община, каквато е Малко Търново, да е оставена на произвола. Субсидиите с всяка година намаляват, а реално приходи няма откъде да дойдат. Ужасно е, когато виждам, че всеки ден млади хора вземат отпусното на децата си и отиват в Бургас или чужбина. Не бива да оставяме един такъв голям регион като Малко Търново, общината е трета по големина, да обезлюдее и да се циганизира. Това ще е най-страшното. Ако сега виждаме в Северозападна България проблема с битите хора и грабежите, ако не се вземат мерки, това ще стигне и до нас. За съжаление го казвам! И в крайна сметка все ми се иска да видя, че хората ще осъзнаят, че не може само да се живее в големите градове и няма смисъл от тези огромни мегапроекти, когато един прекрасен регион като Странджа обезлюдее. 

-В тази връзка какво губи и какво печели Община Малко Търново от евентуалното влизане в биосферен резерват?

-В петък е сесията, по това време направих още една среща с природозащитниците, водихме среща с общинските съветници и те ще вземат решение. Макар че има и компромисен вариант – да гласуват, че отлагат с една година влизането ни в биосферния резерват, за да се разбере какви са правилата. Защото, както е обяснено, лично и аз не мога да взема точна преценка и да кажа: Да, трябва да станем биосферен парк.


8
Коментара по темата
8.
МАЗНА ЗУРЛА
23.08.2016 21:24:25
ДА ЖИВЕЯТ ЦИГАНЕТУ И СВИНЕТУ
7.
стоянка
23.08.2016 19:00:31
на гарата стоя и чакам влака тарака трака,началник съм сега и влакове броя пуф паф трака трака грозданка кривокрака,от малко търново съм аз,и мазня се на всяка влас,сега на гарата в бургас в тоалетната стоя и хубаво ми е на мен от този арома ,трак трак кои съм аз
6.
тъпан
23.08.2016 13:09:15
Този мандат двама цигани-общински съветници:догодина-циганин за почетен гражданин!!! да ви е честито скъпи малкотърновци-като избирате такива неграмотници и галфони да ви управляват.....................
5.
Гайда
23.08.2016 12:32:35
Турци или мангали няма разлика все са гнусни са цигани, но истината е, че вие ги множите да ви избират по избори, виновни сте и ще ви съди Всевишният.
4.
стояна мома
23.08.2016 11:47:06
На гарата стоя Стояна мома аз сама,минава влак и аз грозданка прая трака трак,голям начаоник станах ся,чинии с баките броях,сега влакчета броя,трака трак.я яз гроздано моме съм роден в бургас а не във село
3.
Кук
23.08.2016 10:54:15
Много мангал в М.Търново, то българи не останаха вече!
Стъпките от тук нататък:
1. Циганизация
2. Турцизация
3. Довиждане, М.Търново град в северна Турция
2.
d
23.08.2016 10:39:23
Илияне, ти не разбра ли , че за нищо не ставаш?
1.
гроздан
23.08.2016 09:29:44
Мен ма викат бай Гроздан щото като малък от петел съм накълван,викат ми и бай Стоян щото съм нас,ан.искам аз сега короната на чичо да сваля.ама чичо Га е мъж,и не знам ще ми стане ли короната на женската глава.чичо Га е бил боец,аз пък съм Баки броец.
  Добави Коментар
Германия се готви за война, планира как ще се справи с потенциално 1 000 ранени войници на ден при конфликт между НАТО и Русия Генералният хирург на Германия Ралф Хофман заяви, че броят на ранените войници в потенциален конфликт ще зависи от интензивността на битката и от това кои военни части са ангажирани Бате Климбо – гласът на детството, който комунизмът прогони Историята на Климент Денчев – от любимец на децата до изгнаник в Канада
Край на сим картите С виртуална SIM карта вече се произвеждат и смартфони и часовници на Samsung, Google и други брандове Никога не слагайте тези дрехи заедно в пералнята Не хвърляйте в общото пране блузи и пуловери от чувствителна коприна или вълна заедно с дрехи, които имат цип
Почина обичан актьор След като гледал филм късно в неделя вечерта, Йънг шофирал сам, когато колата му била ударена от друга, движеща се в грешна посока по магистрала 134 8 храни, които съхраняваме в хладилника, а не трябва Ръководството по-долу ще ви разясни кои са осемте най-често срещани съставки, които не изискват съхранение в хладилник
Поскъпнаха зелените чушки и картофите Вдигнаха цената на лука с 11% Тези пилешки кюфтета бият по вкус онези с кайма Забравете всичко, което знаете за кюфтетата. Тази лесна рецепта с нарязано пилешко месо ще стане любима на цялото семейство. Готови са за 30 минути
Фантомна консумация: 5 уреда, които задължително трябва да изключвате от контактите през нощта Може да изглежда, че става въпрос за стотинки, но съберете всичките си устройства и ги умножете по 24 часа в денонощието и 30 дни в месеца Разбиха и разграбиха контейнер за даряване на дрехи посред бял ден Контейнерът за даряване на дрехи за хора в нужда, който се намира на паркинга пред магазин "Билла"
Знаете ли защо трябва да комбинирате кафе и овесени ядки Тази напитка е не само ефективен съюзник в борбата с излишните килограми, но е и вкусна 4 зодии навлизат в мощен период За тях следващите месеци ще донесат създаването на солидни основи, особено в областта на любовта и финансите