Нефтохимик с първа победа за сезона след успех над Берое на "Лазур"

Легендарният президент на Нефтохимик Христо Порточанов се завърна на Лазур след близо 10 години и бе на кадем за шейховете
Ключови думи:
Нефтохимик записа първа победа за сезона, след като се наложи с 1:0 над Берое в мач игран пред 1500 зрители на стадион "Лазур".

Шейховете нанесоха първо поражение на непобедимия до този момент тим на заралии. Зелените играха със самочувствие и заслужено достигнаха до трите точки, които ги измъкнаха от опасната зона.

На трибуните бе Христо Порточанов, който се появи на „Лазур“ за пръв път от 10-ина години. Легендарният президент на Нафтата изгледа двубоя в компанията на Еролин Кючуков. Във ВИП ложата бяха забелязани и много общински съветници, както и председателят на ОбС Бургас Костантин Луков.

Треньорът на Нефтохимик Димчо Ненов бе направил няколко корекции в състава, загубил от ЦСКА с 1:5.

В 6-ата минута Берое разигра късо ъглов удар. Милиславлевич центрира, но Янко Георгиев изпревари Георги Божилов.

В 22-ата минута Коце Хазуров имаше отлична възможност, за да отбележи гол, но бе в положение на засада.

В 25-ата минута бе регистрирана първата чиста ситуация пред вратата на Берое. Михаел Орачев шутира, вратарят на старозагорци парира удара му, но топката отскочи опасно от ръцетето му, наблизо обаче нямаше нападател на Нефтохимик.

В 40-ата минута крилото на домакините Александър Александров не се уплаши да стреля директно  от 30-ина метра, но шута му мина встрани от вратата.

В 51-ата минута Милисавлевич напредна мощно в половината на Нефтохимик, но закъсня с паса си към Ерик Почански.

В 59-ата минута жокерът Емануил Манев откри резултата само няколко минути, след като се появи на терена. Иван Вълчанов преодоля Венци Василев и пусна отличен пас към Манев, който стреля мощно от движение и опъна мрежата на Берое.

В 70-ата мощен удар на Иван Вълчанов от границата на наказателното поле с вещина бе париран от Благой Макенджиев.

В 80-ата минута грешка на Янко Георгиев едва не доведе до изравняване на резулата. Вратарят на Нефтохимик не бе убедителен при далечен изстрел, изпусна топката, но Костадин Велков хладнокръвно изчисти.

В 84-ата минута Иван Вълчанов можеше да реши мача, след като Емануил Манев центрира брилянтно отдясно, но Вълчанов се засуети и защитата на гостите го затвори и не му остави възможност да стреля.

В 88-ата минута гостите удариха греда след разбъркване в пеналтерията на Нефтохимик.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Яни Пехливанов, Костадин Велков, Виктор Хомей, Марко Ранджелович, Любомир Божинов, Михаел Орачев(88 Ангел Грънчов), Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров, Александър Александров(55 Емануил Манев), Костадин Хазуров(81 Живко Петков)

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Илия Миланов, Иво Иванов, Венци Василев, Георги Божилов, Васил Панайотов(46 Том), Кохей Като(75 Алекс Колев), Неманя Милисавлевич, Ерик Почански(55 Станислав Дрянов), Александър Василев

Голмайстори: 1:0 Емануил Манев(59 минута)