Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Девойка, изнасилена от дядо си, написа покъртително писмо до майка си: Бях на пет годинки и имах нужда от теб, а ти ме заряза...

Не спирах да плача, но вярвах, че ти ще бъдеш до мен и ще ме защитиш, пише в писмото до майка си жената
Ключови думи: писмо до майка, дете, изнасилено дете, флагман
Първите пет години си прекарвахме чудесно. Аз бях второто ти дете и ти много ме обичаше. Аз теб също. Може спомените ми оттогава да не са съвсем ясни, но определено са радостни. Бях много щастливо дете. За съжаление всичко това се промени буквално за миг.

Един ден се случи нещо ужасяващо, което не можех да разбера, което не можех да обясня и да споделя с никого, но знаех, че не е редно. И дори сега, когато вече съм омъжена, имам три деца и работя като учител, все още не мога да намеря точните думи за това, което ме сполетя.

Когато бях на 5 години, собственият ми дядо ми отне невинността, доверието в хората и ме накара да намразя света и всичко непознато. И както всяко дете с любяща майка, аз разчитах на теб. Спомням си ясно как след случилото се, седях в банята.

Чувствах се омърсена, объркана и виновна. Не спирах да плача, но вярвах, че ти ще бъдеш до мен и ще ме защитиш. Само ти можеше да ме накараш да се почувствам по-добре, но така и не го направи. Ти просто излезе от стаята и ме заряза. Но защо?

Защото и ти, и дядо ми сте страхливци. Бях стъписана от реакцията ти, никога няма да забравя болката, която ми причини. Не можех да повярвам, че ти допусна да се случи подобно нещо с мен и че не направи нищо, за да го превъзмогна. Трябваше да се справя съвсем сама и да се помъча да забравя. Това нямаше как да стане, болката и вината се бяха загнездили дълбоко в душата ми. Като се обърна назад, виждам колко много поражения са ми нанесли те. Предизвикаха години безкрайна депресия, безнадеждност и хранителни разстройства. Преди шест години открих, че по-голямата ми братовчедка е преминала през същото. Дали някой й е помогнал? Не. Това е щяло да доведе до разваляне на имиджа на семейството. А и как да изпратят възрастния дядо в затвора? Там ли да прекара последните години от живота си? Срамувам се, че съм част от това „порядъчно“ семейство. Знаете ли какво? Щастлива съм, че дядо ми сега е мъртъв, заслужава го. Радвам се, че изстрада последните си дни, макар че беше справедливо да страда и още. Малко му беше мъчението.

Сега ти, мамо, ме питаш защо не те посещавам често и ми казваш, че ти е мъчно, че не виждаш трите си внучета. Между нас я няма връзката майка-дъщеря и къщата ми също не е достатъчно хубава според теб. Твърдиш, че кариерата ми не е успешна, че не съм стилна, че животът ми не се е развил така, както ти си искала. Обвиняваш ме за толкова много неща и не изпитваш никакъв срам от това. Истината е, че изобщо не ме познаваш и никога не си и искала да ме опознаеш, а просто аз да бъда твое копие. Мечтая за деня, в който ти ще съжаляваш и ще се извиниш, но дълбоко в себе си знам, че този ден никога няма да дойде. Много ми се иска да ми обясниш защо не ме предпази и защо не се държа като майка. За съжаление не си достатъчно смела да го направиш. Бих дала всичко, за да те накарам да усетиш болката, която изпитвам и до днес и която ти едва ли ще изтърпиш. Не си достатъчно силна. Затова искам да знаеш, че много те обичам. Виждам колко уязвима ставаш с всяка изминала година и единственото, което мога да направя, е да ти пожелая щастие до края на дните ти. Не заслужаваш да се чувстваш пълноценна, защото никога не си била такава. Благодарение на лошия ти пример, знам какво да не правя и знам, че трябва да се вслушвам във всяка дума, която децата ми казват. Ще ги обичам и ще им бъда истинска майка. Винаги ще ги защитавам, независимо какво ми коства това. Много съжалявам, че историята ни приключва така. Знам, че една прегръдка би била несравнима подкрепа и струва много повече от хиляди думи, но ти не я заслужаваш. Не мога да променя миналото...

Прочети повече на: http://woman.hotnews.bg/n/pismo-do-mama-koyato-ne-me-predpazi.47061.html

2
Коментара по темата
2.
Шерлок
18.06.2016 18:46:13
Просто като фасул - тая е зарязала майка си и е съчинила сценарий за извинение!
А иначе е майстор на късия разказ!
1.
боклук
18.06.2016 13:07:03
касабова за себе си ли написа тоз пасквил, ма.
  Добави Коментар
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра Твърди се, че риалити звездата е сближил отношенията си с млада моделка, а русокосата красавица научила за предателството от трети лица Пиян моторист катастрофира край Пловдив Водачът е настанен в болница с наранявания, след като се блъсна в мантинела с близо 3 промила алкохол
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест Маршът обедини ЛГБТ+ хора, военни, ветерани и активисти за човешки права Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Зрелостниците от трите местни училища получиха своите дипломи за средно образование в препълнения салон на читалището Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи Футболистите на Димчо Ненов се събират на 29 юни за първа тренировка преди новия сезон в Трета лига Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата Всяка втора обява у нас е за търговски кадри или складови работници, като компаниите масово привличат служители с акции, ваучери и луксозни бонуси Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания Лидерът на лейбъристите се огъна под натиска на собствената си партия, а Анди Бърнам вече се очертава като фаворит за поста
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет Невероятният морски танц се разиграл вчера привечер, секунди след като първият бозайник изплувал пред джета на Мартин Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите Общо 122-ма пияни и дрогирани водачи са задържани при мащабна акция на Европол, всеки втори проверен е в нарушение