Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вижте богатата Великденска програма в Бургас

Голяма част от проявите са организирани от бургаските читалища
Ключови думи: великден, бургас, програма, великденска програма, флагман
Бургазлии ще посрещнат големия християнски празник Възкресение Христово с богата и разнообразна концертна програма. Голяма част от проявите са организирани от бургаските читалища.

Първият концерт - "Ой, Лазаре, Цветница иде...", ще бъде на 22 април /петък/ от 11.00 часа в парка в к-с "Славейков". Негов организатор е читалище "Пенчо Славейков 1983". В програмата ще вземат участие танцов състав "Страшимирче" към ОУ "Антон Страшимиров" с ръководител Маргарита Колева, ученици от Начално базово училище "Михаил Лъкатник", деца от детските и учебни заведения в комплекса, и вокална група "Чаровна възраст" към пенсионерски клуб "Дълголетие".

В неделя /24 април/ от 11.30 часа на площад "Тройката" жителите и гостите на града ще могат да се насладят на фолклорния концерт "Пъстра Цветница" с участието на Жечка Сланинкова, ПФА "Никола Гинов", танцов състав "Младост" и фолклорна формация "Чинките" при НЧ "Св. Св. Кирил и Методий 1985".

В същия ден от 11.00 часа на открита сцена "Охлюва" състави от пенсионерските клубове в Бургас ще поздравят своите съграждани, а пред Летния театър в 11.30 часа ще започне концерт на Бургаски духов оркестър.

Празничен концерт по случай Цветница ще има и в най-големия жилищен комплекс на града "Меден рудник". Той ще бъде на 24 април /неделя/ от 11.00 часа до параклис "Св. Димитър". Негов организатор е читалище "Паисий Хилендарски". Участници в него ще бъдат детска фолклорна формация "Звъника", детска школа по гайда към НЧ "Паисий Хилендарски", танцов ансамбъл "Зорница" със солист Стоян Ганчев и ръководител Николай Парушев, фолклорен танцов клуб "Пламък" и дамска певческа група "Орхидея" към пенсионерски клуб "Демокрация". За децата ще има изнесени работилнички за изработка на красиви хартиени сувенири, посветени на големия християнски празник Възкресение Христово.

Празнични концерти ще има и на самия Великден - 1 май /неделя/.  От 11.00 часа в парк "Изгрев" танцов ансамбъл "Звездички" от ОУ "Климент Охридски" ще представи спектакъла "Великденско настроение". В концерта ще вземе участие и хор "Изгревски славей" към пенсионерски клуб "Изгрев" с ръководител Стойко Василев. Организатор на проявата е местното читалище "Изгрев 1909".

Пак от 11.00 часа пред храм "Св.Иван Рилски" читалище "Асен Златаров 1940" ще зарадва бургазлии с концерт "Великденски послания". Участие ще вземат народен хор "Трепетлика", детска фолклорна група "Шарени гайтани" с ръководител Пепа Запрянова, вокална група за стари градски песни "Ретро - Бургас" с художествен ръководител Александър Перпериев и танцов клуб "Миладина" с ръководител Цветана Цъгова.

От 11.30 часа в Експо център "Флора" любителите на класическата музика ще могат да се насладят на виртуозните изпълнения на Бургаски духов оркестър, а от 12.00 часа пенсионерските клубове в града ще представят "Великденски концерт" на открита сцена "Охлюва".
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Триумф за яхт клуб "Черноморец" Две шампионски и една вицешампионска титла извоюваха ветроходците от Бургас на Държавното първенство по олимпийски класове Откриха обновения стадион във Ветрен За нас най-важното е, че по този начин даваме възможност на децата да спортуват и да се развиват, каза кметът Димитър Николов
Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа Ученикът се е превърнал в своеобразен роб на своя телефон, смята Диан Стаматов
Обрат! Прокурорският син от Перник вече не е издирван от полицията Васил се е установил да живее в апартамент в софийския ж.к. „Младост 3“ и при всяка удобна възможност отскача до Перник 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак
Българските туристи най-после осъзнаха, че нашето море е супер Има ръст с поне 20 % ДГ "Звездица Зорница" в Бургас откри учебната година с обновления и усмивки Песни, танци и детски смях озвучиха празника, който се превърна в истински звезден старт за малчуганите
Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Може ли да повярвате, че тази жена едва не удари 100 кг Сега обаче е в перфектна форма
Есента ни връхлита с пълна сила, идват дъжд и мъгли на тези дати Последните работни дни ще бъдат предимно слънчеви, но сутрин на места в низините и котловините ще има мъгли или ниска облачност Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години