Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ревизоро: Обръчи от фирми стягаха преди партиите във властта, а сега си преразпределят „ангелите“

Размяната на ноти е обичайна дипломатическа практика, но отношенията с Турция може да се усложнят след обявяването на турския консул в Бургас за персона нон грата, каза Ревизоро.
Ключови думи: Ревизоро, Патриотичен фронт, Турция, контрабанда, цигари, Доган, Юрий Асланов, Угур Емироглу, консул, обръчи, фирми, ангели,

Обявяването на турския консул в Бургас Угур Емироглу за персона нон грата, не е прецедент. Това вероятно е свързано политическия анализ, който Ахмед Доган направи в края на миналата година. С него той изненада много от хората, които се занимават с несъстоятелни дейности, а трябва да се вторачат в друго, което е важно за България, каза в „Тази сутрин“ по бТВ депутатът от Патриотичния фронт Емил Димитров – Ревизоро.
„Имаше времена, когато Доган казваше, че всяка една политическа сила, която е във властта, се обгражда с обръчи от фирми. С тях работи и провежда своята политика. В момента имаме едно пренареждане, т.е. съществува един нов списък на „ангелите“, които трябва да бъдат допуснати да работят. Остава да видим дали ще има предоговаряне на комисионни, на фирми, или някаква борба с корупцията“, заяви депутатът.
Журналистът Йово Николов пък припомни, че преди 16 години консулът в Бургас бил помолен да напусне държавата по същите причини, както сега Емироглу, тъй като се месел в религиозните дейности на мюсюлманите и на ДПС.
„Размяната на ноти е обичайна дипломатическа практика. Дали ще се стигне до подмяна на един или двама от наша и от тяхна страна, е едно нещо, а дали ще се спрат дотук или ще усложняват отношенията, е съвсем друго. По отношение на контрабандата имам по-различен поглед. Представете си, че в Белгия се произвеждат цигари, които са предназначени за Турция. Те преминават през редица държави, включително през България и отиват в Истанбул, но после контрабандно идват в страната ни. Едва ли белгийците ще са ни виновни за всичко случващо се“, каза Ревизоро.
„Ясно е, че след като на границата на Турция се водят войни, в България общественото мнение ще реагира и традиционно хората е нормално да са на страната на Русия. Няма как да предизвика други чувства, при условие, че на Балканите една група държавици дължат съществуването си на руската армия. Българският премиер, който е надарен с интуиция, знае това“, изтъкна социологът Юрий Асланов. Според него, отменените обществени поръчки на Пеевски са, за да се отложи една нова политическа криза, която се задава. В главата на някому на държавния връх е проникнала екстравагантната идея, че може да дели българската олигархия на добра и лоша и в момента искат да обозначат едни като лоши, за да изведат на сцената едни като добри, заяви социологът.
„Скоро се качих в едно такси и отзад шофьорът караше контрабандни цигари, правени в Ростов на Дон и са предназначени за Мерсин. Вместо в Турция обаче, те са дошли в България. Факт е, че се извършва контрабанда с цигари навсякъде. Всяка държава трябва сама да охранява границите си и да не допуска това. Оня ден са намерили цяла фабрика в България за производство на цигари. Трябва да гледаме нашия национален интерес. Надявам се тази война с Турция да не продължава, защото те са наши съседи. Не искам да получаваме бежанци оттам, нито пък от Гърция“, каза още депутатът.
1
Коментара по темата
1.
88
22.02.2016 11:20:51
Некадърник нещастен кой си ти да даваш съвети и мнения за всичко.Я по добре се хванете за ръце с твоя лидер Каракачанов агент на ДС и скочете от някой връх.Ти си един жалък корумпиран нещастник.Гнус ми е да ти гледам мазната физиономия.
  Добави Коментар
Проф. Хинков с коментар за огромните заплати на директори на болници "Трябва да има някаква спирачка в това отношение", каза той Седмицата започва с отлично време, какво предстои до края й Температури до 30 градуса на морето
Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Едното крило свика в Техеран безпрецедентни протести срещу другото. Но може би и самият Тръмп не иска мир Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала 
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп