Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Депутати от опозицията всявали паника за ваксините, а си ваксинирали с тях децата?

Не бива да се експлоатират по никакъв начин политически страховете на хората, каза д-р Дариткова. Тя уверява, че ваксината „Пентаксим“ няма никакви странични явления.
Ключови думи: Дариткова, ваксини, вот на недоверие, Великов, Москов

Депутати от опозицията, които са всявали паника за ваксините, са си ваксинирали с тях децата. Това разкри в „Здравей, България“ депутатът от ГЕРБ д-р Даниела Дариткова. Тя отказа да посочи конкретни имена, а за ваксината „Пентаксим“ каза, че е напълно безвредна и сподели, че като лекар е ваксинирала 100 пациента. При никой от тях няма усложнения, уверява д-р Дариткова.
„Всички трябва да сме единни около тезата, че не бива да се експлоатират по никакъв начин  страховете на хората! Има нарушения в регулацията и те се обследват от компетентните органи, но трябва да убедим хората да са спокойни. Няма странични явления. Надявам се тази тема да я затворим, защото дори колеги от опозицията са имунизирали децата си с тази ваксина“, подчерта народната представителка.
Депутатът от Реформаторския блок доц. Борислав Великов също заяви, че нямало никакви съмнения в безвредността на ваксината, заради която много хора в социалните мрежи поискаха оставката на здравния министър. Той опроверга твърдението на д-р Тунчер Кърджалиев, че Москов бил силен популист, но слаб министър. „Точно обратното е. Той е много добър министър, но не може да обясни някои от добрите си идеи“, заяви доцентът.
За подкрепа на здравния министър призова и д-р Дариткова.
„Ние подкрепяме правителството, излъчено от ГЕРБ. Логично е и министър Москов да има нашата подкрепа. Първият вот към предходното правителство на Бойко Борисов също бе тема здравеопазване. Това са нормални парламентарни похвати, но са нужни прагматични цели. Разбирам, че опозицията иска консолидиране и проверка. От друга страна смятам, че на дебатите по вота на недоверие може да чуем и полезни конструктивни предложения в хода на  дискусиите. Необходимостта от реформа в здравеопазването, смятам, че е общо становище на всички“, подчерта депутатката.
Колегата й от Реформаторския блок пък дори благодари на опонентите си от БСП и ДПС, че с вота на недоверие ще консолидират парламентарната му група.
1
Коментара по темата
1.
57
22.01.2016 11:13:43
стига сте лъгали хората на москов трябва да му се поиска оставката и да бъде вкаран в затвора москов е провалил се министър
  Добави Коментар
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха Челният сблъсък е бил между Опел и товарен автомобил Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни Неочаквана идея може да промени плановете и да даде мощен тласък към ново начало
Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Специфичният шум от леките превозни средства затруднява работата на системите за противовъздушна отбрана в Крим 28 студенти завършиха новото издание на Vivacom Техническа академия, половината от тях вече са стажанти в компанията От създаването на Vivacom Техническа академия до момента през програмата са преминали над 350 участници
Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Проучване на социологическата агенция отчита сериозно влошаване на жизнения стандарт и затруднения при покриването на транспортните и жилищните разходи Официално: Замразиха депутатските заплати на малко над 4200 евро Народните представители гласуваха със 193 гласа "За", без "против" и "въздържали се"
Потресаващо убийство: 50-годишен мъж умира след удар с крак в лицето заради неплатена сметка Близки на единия задържан заявяват, че съдържателят на заведението го е извикал с цел - полицията да се фокусира върху него Домакински трик с оцет прави захабени кърпи отново меки Тайната на перфектното пране
Прогноза за времето и народни вярвания за 17 юни Ден с особена енергия Умишлен палеж вдигна полицията и пожарната в Средец на крак Извършителят е 49-годишен мъж
Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Към момента състоянието ѝ е стабилно Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство Тя завоюва две отличия - второ и четвърто място