Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Лидерите от ЕС се споразумяха да връщат незаконните имигранти в страните им

Меркел заяви, че Германия е готова на компромис, ако се запазят основните стълбове на ЕС, включително липсата на дискриминация и свободата на придвижване.
Ключови думи: Меркел, Туск, Европейски съюз, имигранти

Лидерите на страните от Европейския съюз се споразумяха за ускоряване изпълнението на стратегията за овладяване на мигрантската криза. Решението за създаването на единна европейска гранична и брегова охрана обаче, ще бъде взето след половин година, съобщава БНТ.
Европейската комисия предложи да бъде засилен контролът по външните граници на Шенген и лидерите приеха предложението. Ще има системни проверки в различни бази данни, за да може да се засичат криминално проявените хора. Ще бъде изготвен календар с конкретни дати за изпълнението на определени действия. Ще се въведе системно пълно идентифициране, регистриране и снемане на отпечатъци на мигрантите. Лидерите се съгласиха и да бъдат предприети мерки за връщането в страната на произход на хората, които нямат право на престой в ЕС.
Важна обсъждана тема бе искането на Великобритания за промяна в начина на работа на Европейския съюз и намерението в страната да се организира референдум за излизането й от общността. Сред предложенията е и ограничаването за четири години достъпа до социални плащания на европейски граждани, живеещи в страната.
Лидерите изразиха загрижеността си, но показаха и желание да потърсят компромис. Въз основа на този положителен дебат, се съгласихме да работим заедно за намирането на решение на всички 4 въпроса, поставени от Дейвид Камерън, каза председателят на Европейския съюз Доналд Туск. Германският канцлер Ангела Меркел пък заяви, че Германия е готова на компромис за Великобритания, ако се запазят основните стълбове на ЕС, включително липсата на дискриминация и свободата на придвижване.
Работата на лидерите днес продължава с обсъждането на мерки за борба с тероризма.
2
Коментара по темата
2.
5
18.12.2015 09:07:32
Събрали се и решили да спазят закона незаконните имигранти да бъдат връщани? Еми мерси поне, че не решиха, че вече няма нужда от паспорти и всеки си живее където иска.
1.
уавепаъвципеивцезипэецизэпцзпэзци
18.12.2015 07:47:17
ЕВРЕЙСКИ МУ РАБОТИ , ...... ВИЙ НЕЩО РАЗБРАХТЕ ЛИ ОТ ЦЕЛИЯ ТОЯ БЪЛВОЧ ....... ОСВЕН ЧЕ АНГЛИЯ ИЗЛИЗА ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ......... МЕРКЕЛ ПОВЕЧЕ МИГРАНТИ НЯМА ДА ПРИЕМА ....... ВСИЧКИ ЧАРШАФИ ЩЕ ОСТАНАТ В БЪЛГАРИЯ , ГЪРЦИЯ И ИТАЛИЯ , ТУКА РЕГИСТРИРАНИ И ОСТАНАЛИ ЗА ВЕЧНИ ВРЕМЕНА , ......... И ПОСЛЕДНО НЯКОЙ ТЮФЛЕЦИ ЩЕ ЗАМЕНЯТ СВЪРШИЛИТЕ ЕВРОФОНДОВЕ ..... С КРАДЕНЕ НА ПОМОЩИТЕ ОТ ЕВРОСЪЮЗА ЗА МИГРАНТИТЕ .............НЕКА ....... ЛАПАНЕТО ....ПОЧНЕ..... СЕГА ...... НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ДА МУ Е ОСТАНАЛА ФИЛИЯ С МАС ........
  Добави Коментар
Почина 10-месечната внучка на Снуп Дог Дъщерята на рапъра Кори Броудъс съобщи трагичната новина в социалните мрежи От 2 февруари навлиза по-светъл етап за четири зодии Астрологичната прогноза очертава дни на вътрешен баланс, сигурност и вдъхновение за Телец, Рак, Везни и Водолей
Четирима души починаха, след като лепнаха „мистериозна болест“ на популярна туристическа дестинация Заразата обикнове се предава чрез храна, вода и хора и се причинява от замърсени изпражнения Строгите мерки не спряха ипотечния бум през 2025 година Жилищните кредити нараснаха с над 28 процента въпреки ограниченията на БНБ
Стратегията на Румен Радев залага на малко думи и широк политически периметър Коментари на експерти сочат, че бившият президент подготвя условия за бъдеща коалиция, но без ясни ангажименти след дългоочакваното му интервю в петък Ето защо художничка влезе в книгата на рекордите на Гинес Моника Димитрова печели първа награда и става част от световен рекорд с участие на артисти от над 50 държави
Ангелина Малчева донесе международно злато за Бургас в спортната стрелба Състезателката от ССК „Бургас“ триумфира на турнира „Войводина Къп 2026“ в Сърбия и се класира за Европейското първенство Будистки духовен учител получи награда „Грами“ Далай Лама бе отличен за първи път в Лос Анджелис за книгата си „Meditations“ – Китай реагира остро на отличието
Строежът на националната детска болница в София се отлага Работата по ключовия здравен обект ще започне най-рано през второто полугодие на 2026 година Победителката Дара: Желанието ми е убито, до часове ще реша за "Евровизия" Освен много фенове, певицата има и критици
Анализатори с тежки думи за Румен Радев "Сякаш влиза в ролята на цар", "не е добре позициониран на партийното поле", сочат те Българката иска да промени историята на медицината - развива препарат, който да спре рака Лекарството дава добри резултати, предстои разработка