Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Див екшън! Шофьори се млатят на пътя заради неправилни маневри

Колата става един вид боксова ръкавица, коментира психологът Александра Петрова.
Ключови думи: агресия, бой, екшън, софия, неправилни маневри
През изминалата седмица два случая на улична агресия взривиха Фейсбук. Според пострадалите нападателите не били предизвикани с нищо. Това, което обединява и двете истории, е, че потърпевшите търсят справедливост и постигат известен резултат именно чрез социалната мрежа. Първият инцидент се случва в „Младост”, а вторият - в „Люлин”, съобщава Нова телевизия.
Преди седмица, докато върви по улица "Св. Киприян" в „Младост” Ани Иванова е блъсната от маневриращ автомобил. Според потърпевшата, след като прави забележка, жената водач на автомобила спира и заедно с мъжа, който се вози до нея, я нападат с ритници, съобщи "Блиц".

Според пострадалата ритниците и нецензурните думи, които се изсипват върху нея, са провокирани единствено от направената забележка. След като агресията свършва, жената успява да заснеме нападателите и автомобила им. За нейно най-голямо учудване, двойката е придружена от две малки деца, които стават свидетели на целия инцидент. Жената подава сигнал за случилото и на телефон 112.

Ден след уличната агресия в „Младост”, жертва на побой става и Раян Мерджанов - този път в столичния квартал „Люлин”. Докато пътуват с автомобила си, нищо неподозиращият младеж и приятелката му са изблъскани от пътя от друг автомобил. Навлизат в насрещното движение и само чудо ги спасява от челен удар в друг автомобил.

След като преминава на червено на кръстовище, шофьорът е принуден да спре. Вместо да даде обяснение обаче, той заедно с придружителят си започва да бие Раян и да заплашва приятелката му. Според пострадалия, докато единият от нападателите го държал, другият го удрял. Твърди, че и двамата били във видимо нетрезво състояние, което му дало време да набере телефон 112 и да ги заснеме с телефона си. От СДВР потвърждават за сигнала. На място изпратили служители на Пътна полиция и на 7 районно управление. След подадената жалба предстои да бъде установена и самоличността на агресивния шофьор.

Потърпевшият Раян Мерджанов коментира, че по никакъв начин не е провокирал да бъде бит. Твърди, че не е обиждал никого. По думите му нападателите му са употребявали алкохол.

"Вероятно няма да се случи нищо, защото няма свидетели по случая. Може да се окаже, че това е измислена история. Това е често срещано явление напоследък и всеки един от нас носи заключена агресия. Лошото е, че у българина тя се отключва, когато седне в автомобила”, заяви от своя страна Йонко Иванов от Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка.

Според него трябва да се вкарат психологически тестове при изпита за взимането на шофьорска книжка.

"Има един много характерен механизъм, който най-вероятно се е случил и в тази ситуация. Обикновено човек, като седне зад волана, колата става неговото лично пространство и много често, когато няма правила и санкции, човек често става толерантен към себе си и нетолерантен към другите, бранейки това лично пространство. Колата става един вид боксова ръкавица”, коментира психологът Александра Петрова.

По думите ѝ заради това непрекъснато бързане ставаме „тежки консуматори на адреналин”. 

"Не усещаме ритъма, в който се движим – често бързайки за някъде, мултиплицираме чрез колата това наше вътрешно бързане и напрегнатост. Цялото напрежение реално отива във волана, а всеки, който ни пречи, става повод да изкараме това напрежение”, обясни психологът.
1
Коментара по темата
1.
_nib_
24.10.2015 16:05:49
Трепанье на място.Двойна причина-хем виновен а и нагъл на всичкото отгоре.
  Добави Коментар
Пожар изпепели 6 коли на паркинг, умишлен палеж ли е Пламнала е кола на Пътна помощ Сплав от емоции, вяра и музика: Тържествен и вълнуващ финал на „Достойно есть“ Днес се състоя финалният концерт на тазгодишния празник на молитвените песнопения
От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство Рикардо Аде ще осъществи още една мечта - дебют на Световно първенство с националния отбор на Хаити Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Опасният обект е бил локализиран на 14 морски мили източно от нос Колокита
Васка е най-чаровната катаджийка у нас и е необвързана Снимките на Васка, която родом е от Ивайловград, станаха хит в мрежата най-вече сред мъжката част Ужасът с домашните любимци е навсякъде! Спасиха куче и котка, прекарали над 4 дни заключени на тераса (СНИМКИ) И пак агресивен собственик...
Гордост за България! Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата Благодарение на брилянтна тактика от страна на неговия отбор „Кампос Рейсинг“ и поредица от зрелищни изпреварвания, родният талант си осигури подиума Неочакван обрат в опита за съставяне на правителство Номинираният за министър-председател Еуджен Томак е върнал мандата за съставяне на правителство и предлага на негово място Адриан Вещя
Селска манджа с печени чушки и сирене – стара българска рецепта, която ухае на лято и домашен уют Поднесете с прясно изпечен домашен хляб за още по-вкусен и автентичен обяд или вечеря Мариана Векилска вдига сватба (СНИМКИ) Омъжва дъщеря си Габриела
Разследват случай на жесток побой: 5-годишно дете е с множество хематоми след системно насилие Тормозът е продължил близо месец  Неделя на Всички български светии, ето кой има имен ден Денят на Всички български светии е уникален празник. На него Църквата отдава почит към всички исторически личности, живели по нашите земи, които са канонизирани за светци