Със Стефан Бонев Камено е в рутинна дрямка! Трябва ни кмет, който да дръпне общината напред
		Ключови думи:  
					Камено, 					Жельо Вардунски, 					ГЕРБ, 					Реформаторски блок, 					кандидат за кмет, 					Стефан Бонев, 					Общински съвет, 					Николай Петров, 					СДС, 								
	    -Господин Петров, Вие имате опит в Общинския съвет, но сте в опозиция. Отворен ли е Общинският съвет към проблемите на хората в Община Камено?
- За трети мандат съм общински съветник и съм председател на групата от коалиция „Заедно за Община Камено”. Групата ни е от трима съветника. Винаги сме се стараели да бъдем коректни и позитивно настроени, когато на дневен ред са били проблемите на жителите на общината. За съжаление мнозинството в местния парламент е на БСП. При тях гласуването е строго партийно и не винаги е в полза на хората. Давам ви пример. През първата година на последния мандат кметът Стефан Бонев предложи да бъде закрит Спешния медицински център и да бъдат спряни линейките, които бяха собственост на Община Камено. Нашата група беше категорично против, но изнесените доводи не бяха взети предвид.
- Сегашното мнозинство осигуряваше пълен комфорт на кмета Стефан Бонев от БСП и той имаше възможност да реализира идеите си. Каква е Вашата оценка, Камено използва ли пълния си потенциал, за да бъде привлекателно място за живеене.
- На кмета Стефан Бонев наистина бе осигурен комфорт първо заради мнозинството на БСП в местния парламент /9 от 17 съветника/. Второ, нашата група като мислещи хора сме подкрепяли инициативи, които сме смятали, че ще бъдат в полза на жителите на Община Камено. За съжаление те са много малко. И досега настоящият кмет обяснява как е изпълнил проекта за благоустрояване на Камено. Но този проект от предния мандат. Да не говорим за качеството на изпълнението. Асфалтирането започна в началото на декември при обилни валежи и естествено след 2-3 месеца се наложи преасфалтиране. Тротоарните плочки на някои улици и централната част на Камено се наложи да се пренаредят по 3-4 пъти. Контролът от страна на Общината е меко казано занижен, по-скоро отсъства такъв. Явно кметът след много си мандати е изтощен и му липсват свежи идеи за развитието на Община Камено.
Общинската администрация не използва пълния си капацитет и изпълнява основно рутинните се задължения. Като цяло ръководството на Общината в лицето на кмета Стефан Бонев, общинската администрация, мнозинството в Общинския съвет не използват повече от ¼ от потенциала си, за да стане Камено привлекателно място за живеене.
- За предстоящите местни избори десните политически сили – ГЕРБ и Реформаторският блок, се обединихте около обща кандидатура – Жельо Вардунски. Това означава ли, че вече е необходима истинска промяна в посоката на развитие на общината?
- За предстоящите местни избори политическите сили ГЕРБ и Реформаторският блок се обединиха зад кандидатурата на Жельо Вардунски. Първо, защото тя наистина е обединяваща за всички дясномислещи и второ, защото притежава качествата, необходими на един ръководител да се справи с предизвикателствата и трудностите при управлението на Община Камено.
Убеден съм, че с избора на Жельо Вардунски за кмет, ще настъпи така необходимата истинска промяна за развитието на Общината в следващите години.
- Ще разчитате ли на подкрепа и на други политически сили?
- Ще разчитаме на подкрепата на избирателите от политическите сили от центъра в дясно.
- Как виждате конфигурацията на бъдещия Общински съвет?
- Бъдещият общински съвет според мен има реална възможност да бъде доминиран жт политическите сили, управляващи днес България – ГЕРБ и Реформаторския блок.
- Камено е една от общините в Бургаска област, която рядко привличаше общественото внимание с позитивни новини през изминалите 4 години. Каква е причината за тази изолация, в която общината сама се озова?
- За да бъде Община Камено в изолация, основна причина е нищо неправенето от ръководството и кмета. Колкото по-малко инициативи има, толкова по-малко грешки ще направи. Това е неговата стратегия.
- Какви ще бъдат вашите приоритети?
- Ще работя за това Камено да стане привлекателно място за живеене, атрактивно за бизнеса, което от своя страна е начинът за борба с безработицата и всичко заложено в програмата на нашия кандидат. Вярвам, че бъдещият кмет на Община Камено е Жельо Вардунски.
34
					Коментара по темата
					
				
									34.
								
								
										Jitel na kameno									
									
										05.10.2015 15:38:49
									
								
																	Stiga ste hvalili g-n Bonev,kak nqma da ima cigani v Kameno,sled kato gi registrirat po adresite na Kameno,plashtat im da glasyvat za chervenite idioti,hodqt da im govorqt glyposti za Vardynski,samo zashtoto zapochna da gi e strah,che shte zagybqt.Molq vi prestanete s izlishnite komentari za G-n Vardynski,toi e chovek s potencial i ne e kato Bonev samo da prikazva i da vurshi neshto za grada predizborni,za da se vidi che se pravi neshto.Kamenovcii subydete se,trqbva vi nqkoi,koito znae kakvo iska za grada,jitel na Kamenk vi trqbva!!!! Bonev ne jivee tyk i izobshto ne go interesyva kakvo se slychva v grada ni,v Krustina nali detskata gradina e napravena,nali tam si e dobre,Dimitur Nikolov nali e napravil neobxodimoto za grad Byrgas i produljava da pravi,kmet kato nego vi trqbva
Privlekatelno mqsto za jiveene
Subydete seee!!!!!
							
						Privlekatelno mqsto za jiveene
Subydete seee!!!!!
									33.
								
								
										*********									
									
										16.08.2015 21:24:49
									
								
																	
																			Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
																																																						
															
							
						
									32.
								
								
										един дол дренки сте всичките									
									
										16.08.2015 16:48:29
									
								
																	питайте вашия съветник  Митко пелето от Русокастро как снощи счупи крака и преби човек в  дискотеката в Русокастро , това ли са ви подръжниците и тези ли ще милеят пак за хората в общината
															
							
						
									31.
								
								
										И.В.									
									
										16.08.2015 03:04:00
									
								
																	стефан бонев е крайно време да се маха от камено той така и не живее в камено една мръсна канализация прави 25г.
															
							
						
									30.
								
								
										kameno									
									
										15.08.2015 18:40:09
									
								
																	Перфектния Кмет на община Камено НЕ Е г-н Бонев ! Какво направи той?? Дойде времето за гласуване и започна да прави улици -какви улици???? започна да прави 3 улици и спря на 1-ата защото нямало пари за другите -еми как да има ??? къде са парите ?? До кога ще търпим .... иии с тези цигании вече няма накъде ,не можиш да излезеш на едно кафе в камено !! айде моля ви се ... този Бонев само приказката му е голяма !!!!!
															
							
						
									29.
								
								
										207									
									
										14.08.2015 22:40:43
									
								
																	Nikito samo da se moli da ne go izgonat i ot burgasbus razdeli sus posta ot shev na troleite prez fevruari,sega vzemi Pavlinka pri teb i tia shte opravi i Kameno
															
							
						
									28.
								
								
										З									
									
										14.08.2015 17:31:43
									
								
																	Комуняги долни
Треперите от страх.
							
						Треперите от страх.
									27.
								
								
										Циганин от Кръстина									
									
										14.08.2015 17:02:34
									
								
																	Жельо, само напред!!!!! Зад тебе сме!
															
							
						
									26.
								
								
										Vesela									
									
										14.08.2015 17:01:15
									
								
																	Бонев , че е за затвора, за затвора е! Ами този мошеник от ДКС-то Радослав Радев! Разбойникът от ТСУ Димо Мутафчиев!  Дясната ръка на Бонев - Тодор Петров също е крадец от класа! Ошушкаха бедно Камено!
															
							
						
									25.
								
								
										Слави									
									
										14.08.2015 16:55:45
									
								
																	А бе lucky 7 , споко! Кой знае ти какъв червен боклук си! Жельо е новият кмет на Камено! Треперете, мръсни комунисти!
															
							
						
									24.
								
								
										З									
									
										14.08.2015 16:40:59
									
								
																	4erveni talasami ste vsi4kite v tazi ob6tina 
Vardunski e 4oveka koito trqbva da opravlqva kameno i selata
							
						Vardunski e 4oveka koito trqbva da opravlqva kameno i selata
									23.
								
								
										Sladuranata									
									
										14.08.2015 16:31:06
									
								
																	Желю Вардунски е новия кмет.
Стига паника
							
						Стига паника
									22.
								
								
										Lucky 7									
									
										14.08.2015 15:59:36
									
								
																	От поредното платено интервю разбираме, че г-н Петров явно страда от форма на деменция. Вие дами и господа, които четете може да прецените колко е силна. Аз като жител на общината не съм забравил. Ще припомня и на Вас:
Г-н Петров имаше възможност да реализира хиляди велики инициативи, когато беше зам.кмет, но аз не мога да си спомня нито една, със сигурност и той не може да посочи - дали това е така защото беше просто марионетка в нечии ръце, без право на идея и глас, Вие кажете. Г-н Петров беше и във групата на мнозинството в предния Общински съвет - дали може да припомни своя инициатива или такава на групата си, която да е в полза на населението или напротив участваше активно с гласуване ПРОТИВ по много важни за общината и населението въпроси. По отношение на Бърза помощ - Вашият зам.министър в национален ефир показа на цяла България, че няма как да бъде открита спешна помощ в Камено - това Ваше твърдение е изтъркано, по-добре не го представяйте като факт. Г-н Петров, имахте на разположение, както Вие казвате толкова много години, ЗАЩО не работихте и не показахте на гражданите на Общината за които се оказа, че толкова много милеете колко сте "КРЕАТИВЕН", "ИНОВАТИВЕН" И "ПОЗИТИВЕН"? Личностите, г-н Петров се познават по това, какво са направили, а не по това какво са им написали да отговарят.
							
						Г-н Петров имаше възможност да реализира хиляди велики инициативи, когато беше зам.кмет, но аз не мога да си спомня нито една, със сигурност и той не може да посочи - дали това е така защото беше просто марионетка в нечии ръце, без право на идея и глас, Вие кажете. Г-н Петров беше и във групата на мнозинството в предния Общински съвет - дали може да припомни своя инициатива или такава на групата си, която да е в полза на населението или напротив участваше активно с гласуване ПРОТИВ по много важни за общината и населението въпроси. По отношение на Бърза помощ - Вашият зам.министър в национален ефир показа на цяла България, че няма как да бъде открита спешна помощ в Камено - това Ваше твърдение е изтъркано, по-добре не го представяйте като факт. Г-н Петров, имахте на разположение, както Вие казвате толкова много години, ЗАЩО не работихте и не показахте на гражданите на Общината за които се оказа, че толкова много милеете колко сте "КРЕАТИВЕН", "ИНОВАТИВЕН" И "ПОЗИТИВЕН"? Личностите, г-н Петров се познават по това, какво са направили, а не по това какво са им написали да отговарят.
									21.
								
								
										Чичо Ваньо									
									
										14.08.2015 15:04:40
									
								
																	Призовавам ви да гласувате за др.Ст.Бонев много мандатника.Отидете и вижте само какви постижения има с инфраструктурата в селещната система./пътища като лунен пейзаш-Ч.Връх -П.Извор-Тръстиково/ а за водопровода да не говорим.Вижте кои са кметските наместници и с какво се занимават/П.Изв./назначени от него.
															
							
						
									20.
								
								
										Нашите пак са тук									
									
										14.08.2015 11:41:38
									
								
																	Комунистите за нищо не стават,това е доказано.Но че иГЕРБЕРИТЕ са същата крадлива  зган също е доказано. Ако спечелят ГЕРБ първо де що има гербераст в околовръст 30 километра ще е назначен в общината; следва уволнението на директара на училището и детската градина.Това ще стори Виолета Илиева от РИО .Тя е политическата метла и винаги я е яхнала.Това е така заЩото е Много самотна и дори за едно коте не се е погрижило.След нова следва смяна в читалището, инкасаторити.До ниво портиер в цялата община само калинки отГЕРБ.
ГРАЖДАНИ ВЗЕМЕТЕ И СИ ИЗБЕРЕТИ КАДЪРЕН МЕСТЕН НЕПОЛИТИЧЕСКИ ОБВЪРЗАН МЛАД ЧОВЕК.ПАРТИЙНИТЕ КАНДИДАТУРИ СА ВАШИЯ СЛЕДВАЩ ЧЕТИРИГОДИШЕН КОШМАР
							
						ГРАЖДАНИ ВЗЕМЕТЕ И СИ ИЗБЕРЕТИ КАДЪРЕН МЕСТЕН НЕПОЛИТИЧЕСКИ ОБВЪРЗАН МЛАД ЧОВЕК.ПАРТИЙНИТЕ КАНДИДАТУРИ СА ВАШИЯ СЛЕДВАЩ ЧЕТИРИГОДИШЕН КОШМАР
									19.
								
								
										Sladuranata									
									
										14.08.2015 09:57:01
									
								
																	Ciganite si piat birata pred ob6inata.Nqma kakvo pove4e da kaja...
															
							
						
									18.
								
								
										Sladuranata									
									
										14.08.2015 09:52:22
									
								
																	Abe sprete se s glupavite komentari za novia kmet vardunski.Toi 6te e ne razbrahte li.kameno ima nujda ot stabilen 4ovek,toi go moje i 6te spe4eli
															
							
						
									17.
								
								
										Вотан									
									
										14.08.2015 09:08:47
									
								
																	Каменовци са достатъчно разумни за да не допуснат експеримента Жельо!
															
							
						
									16.
								
								
										БОНЕВ									
									
										14.08.2015 07:43:32
									
								
																	ПАК ЩЕ Е КМЕТ.
ДРУГОТО Е МЕРАЦИ НА НЕДОКЛАТЕНИ.
							
						ДРУГОТО Е МЕРАЦИ НА НЕДОКЛАТЕНИ.
									15.
								
								
										otgovor									
									
										14.08.2015 00:21:26
									
								
																	do 10 - ne i tvoiata. Vsichki znaiat nomercata na BSP - kato niamat argumenti i zapochvat  izmisleni vnushenia
															
							
						
									14.
								
								
										неутрален									
									
										14.08.2015 00:18:28
									
								
																	БСП ЩЕ ГИ ЗАБОЛИ СЪРЦЕТО ЧЕ ЩЕ ЗАГУБЯТ КАМЕНО И СЕГА СА ПОСЛЕДНИТЕ ИМ ГЪРЧОВЕ ВАРДУНСКИ НАПРЕД СТАБИЛЕН СИ
															
							
						
									13.
								
								
										дони									
									
										14.08.2015 00:16:39
									
								
																	Николай П. е много прав, крайно време е Камено да бъде нормална община. Успех, Вардунски)
															
							
						
									12.
								
								
										an									
									
										14.08.2015 00:15:28
									
								
																	малеее, голяма паника ги тресе БСП, че най-после има кой да ги измете. Сън не спят да следят Жельо какво казал. Ми да, той ще е следващият кмет
															
							
						
									11.
								
								
										фенчо									
									
										13.08.2015 23:54:43
									
								
																	Еее, аман от тоз Жельо! Личният сайт на Жельо ли е това? Голямо хвалене, голямо чудо. А той - за никъв чеп не става!
															
							
						
									10.
								
								
										vapros									
									
										13.08.2015 23:43:06
									
								
																	Edin mnogo lesen vapros -koq e mutrata koqto stoi zad Vardunski ?
															
							
						
									9.
								
								
										и аз питам като №4 Pertinax									
									
										13.08.2015 23:12:50
									
								
																	защо така не ви оцениха хората 2007 и ви изритаха буквално, да загубиш с 850 гласа си е един голям шут
															
							
						
									8.
								
								
										Нама как да ни купите всичките									
									
										13.08.2015 22:59:03
									
								
																	Освен,че "голямата ти" група според теб  била коректна и позитивна към чуждите идеи  , друго не сме   чули да си свършил за ен.......тия си мандат в общинския съвет. Незнам само с какви очи обикаляте да лъжете и мажете и  да искате хората да ви изберат пак. Освен голямата пушилка , която вдигате със спешния център, за който вашия зам.министър Шарков прави постановки и констатира, че няма нужда от спешен  център , друго нищичко НЕ СТЕ свършили в общинския съвет, то не че с линейките е свършено нещо. 
Продължавайте да плюете този и онзи и да сипете лъжи и клевети по адрес на хора , на които не можеш Петров да се удариш и на малкия пръст - знаем колко си кадърен, той и кандидата ви за кмет знае, ама му трябват такива като теб. Та като стана въпрос за кандидата за кмет я вземете напишете какво образование има/ едва ли е повече от средно/, колко езика говори, в колко проекта е участвал и накъде се е засилил......много голям залък е за неговата уста това кметуване - па макар и с иновациите, които е замислил….. хахахаха. Смях се от сърце на платените ви статии. Но както се пее в една песен –„Не всичко е пари приятелю“.
							
						Продължавайте да плюете този и онзи и да сипете лъжи и клевети по адрес на хора , на които не можеш Петров да се удариш и на малкия пръст - знаем колко си кадърен, той и кандидата ви за кмет знае, ама му трябват такива като теб. Та като стана въпрос за кандидата за кмет я вземете напишете какво образование има/ едва ли е повече от средно/, колко езика говори, в колко проекта е участвал и накъде се е засилил......много голям залък е за неговата уста това кметуване - па макар и с иновациите, които е замислил….. хахахаха. Смях се от сърце на платените ви статии. Но както се пее в една песен –„Не всичко е пари приятелю“.
									7.
								
								
										Нено Сенегалеца									
									
										13.08.2015 22:53:06
									
								
																	Защо никой не казва,че зад Жельо е дпс-то на Митко карамелата и ,че ако вземат властта тогава каменовци ще видят кон боб яде ли??!!
															
							
						
									6.
								
								
										Кт									
									
										13.08.2015 22:50:49
									
								
																	Платени статии.
															
							
						
									5.
								
								
										Pertinax									
									
										13.08.2015 22:44:11
									
								
																	Ако обещаете,че няма да крадете толкова много както по времето на Которов може някой да ви повярва!
															
							
						
									4.
								
								
										Pertinax									
									
										13.08.2015 22:41:29
									
								
																	Ники,ако вие десните бяхте толкова хубави,защо през 2007 година каменовци ви изгониха?!
															
							
						
									3.
								
								
										Г									
									
										13.08.2015 22:24:18
									
								
																	Поредния ще е който ще дойде с големи обещания и ще си иде наяден.
															
							
						
									2.
								
								
										Камено									
									
										13.08.2015 22:02:55
									
								
																	А има ли шанс да се справите с основния проблем-ромите,заради които не смеем да пуснем навън децата си,и които най-демонстративно всяка вечер пият на стълбите на общината и рушат...и много още може да се пише за тях?!?..
															
							
						
									1.
								
								
										da da									
									
										13.08.2015 21:39:16
									
								
																	атрактивно място за живеене със  над 60% цигански етнос,напълнихте Камено последните 20 години с градежки и котленски цигани за да гласуват за вас,от няколко години и с горноезеровските цигани които са най-крадливи и диви,после се чудете  защо младите бягат от Камено,ми като детето ти трябва да ходи на градина в група от 30 мангала  и 2 българчета или  в  училище ,когато ние бяхме 1ви клас имахме 3 циганчета,като завършвах  8ми бяха вече около 20 и бяхме  7,8 българчета,ако искате наричайте ме расист ама това е положението не мразя никой,но мисля че това не е нормално .