BG правосъдие! Свирепите касоразбивачи, от които пропищя Черноморието, пуснати светкавично на свобода(ОБНОВЕНА)
Тримата обирджии от Свети Влас са пуснати под гаранция от по 1000 лв. на човек.
След като бяха задържани с пълен арсенал, с който вероятно биха проникнали и в Белия дом, те прекараха едва 72 часа в ареста. Неясно с какви мотиви след изтичане на мярката им Несебърският районен съд ги пусна под гаранция. А доказателствата срещу групата са железни, твърдят запознати с разследването.
Бандата професионално оборудвани обирджии е действала цяло лято по Южното Черноморие. Все още не е известен броя на обирите, но е факт, че това лято те зачестиха. Дали са дело на тази група - все още не е известно. За последния месец е известен обирът на книжарница "Хеликон", разбиването на кантората на съдебен-изпълнител, както и тази на известен бургаски адвокат. Почеркът навсякъде е един и същ. Заглушаване на сигнално-охранителната техника, разбиване или взривяване на врати и разбиване на каси.
До започването на делото обаче 37-годишният Павел И., 31-годишният Любомир К. от София и 32-годишният Владислав Г., също от София са пуснати под гаранция.
В Несебърския съд са преценили, че няма опасност да се укрият или да попречат на разследването. "Пускат ги, за да довършат сезона", коментират с ехидна усмивка представители на несебърската магистратура.
Припомняме, че тримата столичани бяха хванати при спецакция пред хотел „Калина Гардън” /ВИЖ ТУК/. При извършеното претърсване на лекия автомобил „Пежо 307”, с който се придвижвали, са намерени и иззети множество предмети, технически устройства, текстилни маски с прорези за очите и устата, гумени ръкавици, заготовки за автомобилни ключове, инструменти /клещи и длета/, сглобяема антена и др. за произхода, на които задържаните не могли да дадат логично обяснение.
Техническото оборудване на бандата е включвало и устройства за заглушаване на охранителна техника, радиостанции, слушалки, заготовки на ключове, два ключа за запалване на МПС - марки „БМВ” и „Пежо”, както и множество други предмети /инструменти за взломяване на врати и каси/, дрехи с качулки, ръкавици, маратонки и парични средства.
15
					Коментара по темата
					
				
									15.
								
								
										e									
									
										11.08.2015 11:25:27
									
								
																	това означава,че работят за правосъдието!!! ай частитууу
															
							
						
									14.
								
								
										Хедшот									
									
										11.08.2015 10:14:19
									
								
																	Поне им дайте снимките в цял ръст, като ги види някой и ги разпознае да знае, че хиенират да чопнат нещо тия дни...
															
							
						
									13.
								
								
										Vesko									
									
										10.08.2015 23:37:33
									
								
																	Za koko6ka nqma pro6ka..za milioni nqma zakoni
															
							
						
									12.
								
								
										до 2									
									
										10.08.2015 23:19:54
									
								
																	ЕМИ НЕ УСПЯХА ПОМИЯР ,АКО ИСКАШ ЕЛА ПРОБВАЙ СЕ И ТИ !
															
							
						
									11.
								
								
										bulgar									
									
										10.08.2015 22:30:58
									
								
																	С тези доказателства
Направо в зандана
							
						Направо в зандана
									10.
								
								
										хaхaх									
									
										10.08.2015 22:30:32
									
								
																	Свирепи?! Много филми гледa aвторът нa стaтиятa :))).
Пък зa професионaлното рaзбивaне...кaто гледaх снимкaтa, пaднaх от смях.
Може пък и свирепи дa сa...със зъби сa рaзчекнaли брaвaтa.
A се отвaря спокойно и "културно" зa секунди, без външни белези.
							
						Пък зa професионaлното рaзбивaне...кaто гледaх снимкaтa, пaднaх от смях.
Може пък и свирепи дa сa...със зъби сa рaзчекнaли брaвaтa.
A се отвaря спокойно и "културно" зa секунди, без външни белези.
									9.
								
								
										до тъпите драскачи от Флагман									
									
										10.08.2015 21:54:26
									
								
																	Този пасквил е рожба на тотална дезинформация. Имало е внесено искане за вземане на постоянна мярка, но Съдът е оставил искането без уважение защото ченгетата са се провалили тотално при провеждане на разследването. Естеспвено е че при липса на доказътелства никой не следва да бъде задържан. Не сме полицейска държава и Съда не може да искате да се превърне в полицейска подлога.
															
							
						
									8.
								
								
										ротора									
									
										10.08.2015 21:14:51
									
								
																	Ах тая Майска колко е подкупна ....
															
							
						
									7.
								
								
										Glaruss									
									
										10.08.2015 21:00:46
									
								
																	Поне да ги предложат и за орден Стара Планина, че да няма капка съмнение, че това са герои на новото време.
															
							
						
									6.
								
								
										mm									
									
										10.08.2015 20:32:25
									
								
																	Лайняни съдии,лайняни прокурори,лайняна държава, на която не и пука за поданиците...
Няма оправия-НЯМА и няма да има-гответе се за най-лошите неща!
							
						Няма оправия-НЯМА и няма да има-гответе се за най-лошите неща!
									5.
								
								
										ХАСАН									
									
										10.08.2015 20:22:38
									
								
																	АХ КОРУПЦИЯ,КОРУПЦИЯ В ПРОКУРАТУРАТА И СЪДА МРЪСНА,ГАДНА КОРУПЦИЯ
															
							
						
									4.
								
								
										ааа									
									
										10.08.2015 19:43:40
									
								
																	"изтътърнват"....?!? Неграмотни олигофрени!
															
							
						
									3.
								
								
										Ето как									
									
										10.08.2015 18:46:56
									
								
																	Да ви кажа ли как е станало , от личен опит.Приятел на крадците случайно се оказало че познава подкупното прокорорче , занесал му е по 1000лв на калпак и оп, доказателствата не са достатачни за повдигане на обвинение
															
							
						
									2.
								
								
										За ротвайлера									
									
										10.08.2015 18:41:39
									
								
																	Помияра ти се заглушава 100 пъти по-бързо и лесно дори и от СОТ.
															
							
						
									1.
								
								
										*********									
									
										10.08.2015 18:12:07
									
								
																	
																																					Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.