Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Илинден е, внимавайте в морето!

Българската православна църква почита днес паметта на Свети пророк Илия.
Ключови думи: Свети Илия, Илинден, мълнии

Българската православна църква почита днес паметта на Свети пророк Илия. В храмовете в цялата страна ще бъдат отслужени празнични света литургии. Негово светейшество българският патриарх Неофит ще участва в службата в храма „Свети пророк Илия“ в столичния квартал „Дружба 2“, съобщава БНТ.
На празника се прави молебен за дъжд, плодородие и за предпазване от градушки.
На Илинден казват, че морето взема жертви. Затова бъдете внимателни!
Свети Илия е старозаветният пророк, който 900 години преди Христа предсказал неговото идване. А странно видение на бащата подсказало на всички, че се е родил велик пророк. Мъже с божествени лица повивали детето в огън и го кърмели с огнени пламъци. Уплашил се бащата на Илия, но един от свещениците разтълкувал вярно видението: "На детето ще почива божествена благодат, словото му ще бъде като огън силно и действено, животът му – угоден Богу. И ще съди той Израиля с меч и огън. Името "Илия" значи "крепост Господня". ("Жития на светиите", С., 1991, с. 341)
Наистина така станало. Потомъкът на Ароновия род станал неотстъпчив противник на жреците, изповядващи култа към бог Ваал, убеждавал с огнено слово, наказвал с огнени стрели. Житията ни го представят като аскет и скитник, вярващ в единния Бог Йехова. В двуборството между Йехова и Ваал пророкът Илия имал закрилата и силата на Бог, чрез когото творил чудеса и убеждавал по всякакъв начин.
За да накаже еврейския цар Ахав и всички езичници за греховете им, заключил небето и цели три години не капнала капка дъжд. Когато свършила пророческата му мисия, той се възнесъл на небето в огнена колесница.
Според народните поверия днес не трябва се работи, за да не ни удари гръм. Вярва се, че какъвто човек влезе в дома ви, такова ще е времето до края на годината.
Празнуват: Илия, Илиян, Илияна, Илко, Лило
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди Над 10 500 заявления чакат обработка, а цените изтласкват местните купувачи от популярните райони Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона Батерията, софтуерната поддръжка и сигурността са по-важни от появата на нов модел
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен Човека глас определи случващото се в нощните клубове като пълно безобразие и поиска по-строг контрол AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си Работодателите поставят емпатията, преценката и лидерството пред опита, дипломата и техническата подготовка
В разгара на лятото доматите поскъпнаха с 16% на борсите Сезонът не донесе очаквания спад, движението при останалите плодове и зеленчуци остава разнопосочно Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав Централата в Пакш осигурява почти половината ток в страната, големите предприятия вече ограничават потреблението
Анонимна свидетелка за хората на Калушев: Не видях нищо нередно в Петрохан Жената познавала трима от загиналите близо 20 години и отхвърля версията за напълно затворена общност Борисов: ГЕРБ има хора, които ще бият на балотаж през ноемрви, търсим силна президентска двойка (ВИДЕО) Във Варна искат Димитър Николов за кмет и са готови да го изберат още на първи тур, каза той
Винсънт Пасторе, изиграл Салваторе Бонпенсиеро в „Семейство Сопрано“, е открит мъртъв в дома си на Сити Айлънд Американският актьор е открит в дома си на Сити Айлънд в Ню Йорк Над 150 пожара са гасили огнеборците вчера Извършени са 41 спасителни дейности и помощни операции 
Бойко Борисов събра академията на ГЕРБ в Приморско (НА ЖИВО) Лидерът на партията ще говори след първия модул на "Новите умове" пред кметовете и участниците във форума Кметът на Безмер поиска КПП-та около селото заради американските самолети Росен Русев настоява за видими мерки за сигурност по пътищата към населеното място и военната авиобаза