Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Сайтче, струващо 2 млн. евро? Проверете сами

Скрийтшот от платформата, струваща 2 млн.евро
Ключови думи:
Поредното здраво източване на пари, или нескопосан и прибързан PR. Това се чуди в момента целокупният роден фейсбук, втрещен от едно прессъобщение и един интернет сайт.

Вижте въпросния уеб продукт, наречен интегрирана информационна интернет платформа за бизнеса it-farmer.bg.

Опитайте се да го поразцъкате и след това решете струва ли той инвестиция от 2 млн. евро.

Проектът е „рожба" на Асоциация за използване на информационните технологии от земеделските производители в България, според която платформата „предоставя информация, финансови, маркетингови, стратегически, управленски и логистични консултации, услуги и изготвяне на проекти за бизнеса в България".

Блестящото му представяне е било на 10 юни - преди два дни, в резиденция „Лозенец", в присъствието на държавния глава, вицепремиера Томислав Дончев, министри от кабинета и т.н.

Гледайки горния скрийншот на сайта, сме леко притеснени от Националния герб и символа на ЕС, които ни навяват мисълта, че двумилионната инвестиция е по европроект, финансиран от държавата?

Според инж.Ваня Тучева, която е Председател на УС на АИИТЗПБ, „работните станции и сървърите (явно на въпросния сайт) позволяват на бизнеса от цял свят да следи измененията на пазара, да получава в реално време информация за европейското финансиране, програми за стимулиране на пазарната реализация, участия в търговски мисии и изложения, новостите в технологиите, внедряването на иновации, повишаването на производствения капацитет, внедряване на иновации и оптимизация в МСП и осигурява комфорт за служителите на АИИТЗПБ".

В края на въпросния ПР дори се споменава възможността за „следващи инвестиции"?!, както и това, че по интегрираната информационна интернет платформа за бизнеса it-farmer.bg ще работят между 15-20 специалисти, които ще предлагат широка, гама услуги, консултации и информация.

Искрено се надяваме това да не е истина и въпросното сайтче да не е „платформата", в която са инвестирани 2 млн. евро. Но все пак може и да грешим, така че очакваме мнението ви във форума под статията.

Иначе инж. Тучева горещо подкрепя във фейсбук всички начинания на управляващите, обявявайки, че „Бизнесът разчита на Българското правителство!" В профила й се натъкнахме и на някои прекрасни фотоса, но уважавайки принципа за лично пространство лишаваме дописката от тях.

3
Коментара по темата
3.
Меден Рудник
15.06.2015 14:16:39
2 вчерашни банички и една вкисната боза... за толкова оценявам "сайта"
2.
Елементарно
14.06.2015 18:13:25
Обзалагам се, че е правен от герб децата на усвоилият двата милиона евра!
1.
Георги
14.06.2015 15:07:16
Това някаква шега ли е? Не съм виждал подобен сайт от 90-те.
  Добави Коментар
Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Министърът на образованието Барбара Новацка обяви старт от 1 септември 2026 г., а отделно се подготвя и ограничение за достъп до социални мрежи за деца под 15 години ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС Мярката цели да предотврати забавяния в доставките на природен газ при напрежението около Ормузкия проток, без да променя плана за спиране на руския внос
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Европа Директно – Бургас, ОИЦ и Регионалният център за социална икономика очертаха пътища за устойчиви проекти, равни възможности и заетост Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“ След среща с арменския посланик в БТПП бе обсъдена и идея за директна самолетна линия Бургас – Ереван, която да засили бизнеса и туризма Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението Тенденцията в интериора залага на наситени тонове, контрасти и личен стил, за да внесе уют и енергия в жилищното пространство
ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами  Заподозрените от групата Smishing Triad за заловени в столицата след след покупка на 18 смартфона Любов, саможертва и бунт в „Солунските атентатори“ на сцената в Бургас Постановката представя история за любовта като движеща сила, която не носи утеха, а изгаря и тласка героите напред дори към гибел
Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги  Модерното превозно средство ще подпомага социалните услуги в общината от 19 март Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен
Откриха нов крем, борещ се срещу рак на кожата в ранни изследвания Учени от САЩ отчитат потискане на туморния растеж при лабораторни тестове Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Окръжната прокуратура в Хасково внесе обвинителен акт срещу 18-годишния Иван Костов, който е обвинен за умишленото убийство на 18-годишната Магдалена