Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Президентът Росен Плевнелиев: Смъртта на Желю Желев е тежка загуба за България и световната демократична общност

Първият демократично избран президент на България е символ на мирния преход, на толерантността и на търсенето на национално съгласие, за да имаме всички ние, като българи и европейци, своето достойно бъдеще, пише в съболезнователно писмо президентът Плевн
Ключови думи: българия, желю желев, президент, първият демократично избран президент, росен плевнелиев, съболезнователно писмо, кончина
„С дълбока покруса научих за кончината на големия българин, политик, държавник и човек д-р Желю Желев - тежка загуба за България и за световната демократична общност!“. Това се казва в съболезнователното писмо на държавния глава Росен Плевнелиев до близките на президента на България (1990-1997 г.) д-р Желю Желев, който почина внезапно на 30 януари 2015 година, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Ето какво пише още в писмото на държавния глава:

С живота си и с делото си д-р Желю Желев зададе посоката, която продължаваме да следваме и днес - на държава и народ, които вървят все по-уверено по единствения възможен път на българите – за изграждане на демокрация от европейски тип, за човешки права и свободи.

Ще помним д-р Желев с несломимия му и борбен дух в защита на ценностите на демокрацията и хуманизма. Първият демократично избран президент на България е символ на мирния преход, на толерантността и на търсенето на национално съгласие, за да имаме всички ние, като българи и европейци, своето достойно бъдеще.

Като съзнавам, че не могат да бъдат намерени думи, които да облекчат болката от неописуемата Ви загуба, от името на българския народ и от свое име поднасям искрени съболезнования! Поклон пред светлата му памет!
1
Коментара по темата
1.
....
30.01.2015 14:32:26
Бокич, имаш две ОГРОМНИ дупки в теорията ти!

ДУПКА 1: Богати сме на шистов газ!

Е, и? Ние сме най-богати и на ЗЛАТО, доказано най-много залежи в целият ЕС, но

българинът от това злато не вижда нищо, всичкото се изнася от Дънди прешъс

металс!

Бокич, посочи ми една причина, да считаме, че ситуацията със златото няма да се

повтори и с газ/нефт/диаманти и каквото и да е друго, което се открие на наша

територия! Една причина, да си мислим, че дори и да се разработят някакви

находища, БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД ще разбере нещо от цялата работа!?! Не

можеш, нали?

ДУПКА 2: Русия ни продава двойно по-скъп газ от колкото на Германия!

Оставям настрана въпросът ЗАЩО! Няма да коментираме, че в последните 25

години България не е подкрепила Русия в нито едно, НИТО ЕДНО начинание,

напротив, пълен саботаж на всяка руска инициатива. Това го оставяме на страна.

Нека да видим КОЙ има интерес от това, газта в България да е двойно по-скъпа

отколкото в Германия? КОЙ, бе Бокич? Руснаците? Стига бе, на тях им през кора

на каква цена ще ни продават нашите смешни количества, които потребяваме.
А може би...внимание...Германия? Интересно, какво ще остане, ако цената за газта

в Германия и в България се изравни?

Какво ще стане ли? Ами "Газпром"...бълха ги ухапала, дори няма да усетят. Но

при условие, че всичко друго е по-евтино в България отколкото в Германия, в пъти

по-евтино в България, говорим за труд, земя, сгради, строителство, подкупите за

българските политици са много по евтини от подкупите за немските политици,

законите и институциите в България защитават корпорациите, а не служители,

синдикатите са пълна пародия, за сравнение с мощните немски профсъюзи...т.е.

България има всички предимства пред Германия с изключение на...цената на

газта. Ако и газта стане колкото в Германия, всички немски фирми, които

използват газ за суровина или енергоносител, или и за двете, ще изнесат

производството си в...БЪЛГАРИЯ.

Ето, Бокич, ето заради това газта в България ще е по-скъпа отколкото в Германия.

Защото хер(не няма грешка ХЕР) Меркел НЕ ИСКА газта в България да е по-

евтина, за да не избягат работодателите от там, тук.

Информация на ушенце: Бокич, НИКОГА в Европа няма да има единна цена на

газта за всички страни членки. НИКОГА! Или поне не, докато хер Меркел не се

съгласи. А, тя, милата, няма причина да се съгласява....
  Добави Коментар
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата Евростат отчита ръст от 33,9% у нас през май 2026 г. спрямо май 2025 г. Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми Звездата от Top Gear вече шофира по-бавно, ходи повече пеша и яде вегетарианска храна
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете Жертвата е 33-годишният Кайл Беван, който е посегнал на 2-годишно Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Софийският градски съд е вписал прекратяването с решение от 26 май
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят! От половин час на ул. "Цар Самуил" нямаме ток, никой не ни дава обяснение защо и кога електрозахранването ще бъде възстановено, алармират хората Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева Захарова мупредлага работа на половин работен ден Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“
Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ! Еньовден е един от най-обичаните и мистични български празници. Той се отбелязва на 24 юни и е свързан със слънцето, росата, здравето, пречистването и силата на природата
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой Екранната Ъшъл се депресирала и алкохолизирала през 2025-а, когото огромен зъл пес убил на улицата паленцето й Пучи Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента Очаква се тя да бъде разгледана и гласувана от народните представители в пленарна зала през тази седмица