Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Здравното министерство ще се произнесе дали има чистки и реваншизъм в РЗИ - Бургас, но след надзор

Казвам го, защото в момента нямаме новина за РЗИ-Бургас, а не защото не сме запознати с нещо, загадъчно уточни зам.-министърът на здравеопазването Ваньо Шарков (в средата), без да обясни с какво точно е запознат и каква новина да очакваме
Ключови думи: бургас, зам.-министър на здравеопазването, ваньо шарков, рзи-бургас, здравна инспекция, д-р георги паздеров, уволнения, епидемиолози, даниела георгиева

Всички РЗИ-та ще минат по реда на надзора и тогава ще коментираме какво се случва в РЗИ-Бургас. Казвам го, защото в момента нямаме новина за РЗИ-Бургас, а не защото не сме запознати с нещо. Това заяви зам.-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков на въпрос на Флагман.Бг дали е запознат със ситуацията в бургаската Здравна инспекция, където властват реваншизъм и масови уволнения. РЗИ-ата в цялата страна подлежат на специална дискусия от страна на Министерството на здравеопазването, след провеждането й ще коментираме, уточни зам.-министър Шарков.

Припомняме, че директорът на Здравната инспекция д-р Георги Паздеров тежко боледуваше през целия мандат на предишното правителство, което щеше да го уволнява. И когато кабинетът падна, той по чудо оздравя. При завръщането си на работа д-р Паздеров незабавно си разчисти сметките и уволни в пет без пет неудобните служители.

Двама епидемиолози бяха съкратени от д-р Паздеров, след тях със скандал си тръгна и д-р Даниела Георгиева, шеф на Дирекцията за надзор на заразните болести, която бе принудена да подаде оставка. Сега се оказва, че при заплахата от грипна епидемия в Бургас няма кой да реагира. Останал е един лекар епидемиолог, който отговаря за цялата Бургаска област. След като преценил, че в Бургас няма бедствия и кризи, д-р Паздеров уволни и единствения си експерт по кризи, защото не бил нужен.

/ПОДРОБНОСТИ ВИЖ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ/
6
Коментара по темата
6.
възмутен
01.02.2015 19:59:39
Докога ще продължава тази сага.Кой да го махне като всички в МЗ са се продали за жълти стотинки.И те като великия паша Паздеров нямат и грам достойнство.Ходи си Паздеров че като те изритат не знам къде ще се скриеш от срам.
5.
пик
30.01.2015 11:13:49
Хайде махайте го този Паздеров толкова ценен кадър ли е ннепрекъснато слушаме за уволнения и реваншизъм в РЦЗ. Как може пълноценно да се работи в такава обстановка. Само за това че, от тежко болен бързо оздравя болнични взети по нечестен начин трябва да си отиде. Недейте създавате прециденти ако е някой редови служител ще му искарате душата. С двоен аршин не трябва да се действа. Нали има специалност да работи не се родил началник.
4.
БЛС
29.01.2015 21:56:33
Стига с тези платени публикации бе! 3арзаватчийска работа. Знаем кой ви подкокоросва, знаем защо го правите, знаем кой ви плаща, знаем и за какво и за кого Паздеров е пречка, знаем и за кого търсеха место да го насосат непременно на ръководна длъжност, че ве че забравил медицината а така и не успя да научи здравеопазването...всичко знаем! Не ви ли омръзна! рано или късно и вашите мръсни гащи ще ги видим! И насраните ви...усти! кажете му на човека колко ви плащат за плюнки - ако може да събере пари - и да се откупи! И това знаем!
3.
nina
29.01.2015 19:28:32
В РЗИ-Бургас работят некадърни "калинки" с дипломи за висше образование-дистационен тип обучение. Интересно как получиха тези дипломи като нямат пусната молба за 1 ден отпуска дори...Може би се клонират? Хем са на изпит, хем са на работа...Но пък са ...с диплома за висше образование. Знаете ли кои са д-р Паздеров? Ние ще ви помогнем...Другия път.
2.
ime
29.01.2015 17:48:00
МНОГО СТАНАХТЕ ЗНАЕЩИТЕ! ЩО НЕ ГО ДОКАЖЕТЕ? АМА ТО В БЪЛГАРИЯ МОЖЕШ ЛИ ДА ПОВЯРВАШ , ЧЕ ИМА ЧЕСТЕН ЧОВЕК, КОЙТО СИ ВЪРШИ РАБОТАТА! А ЧЕ СЕ ОТЪРВА ОТ КОРУМПИРАНИ НЕКЪДЪРНИЦИ, БРАВО!
1.
Интересно ?!?
29.01.2015 17:30:43
Добре де , след като вече в няколко институции се появиха подобни практики , няма ли начин това да се спре? д-р. Паздеров , при цялото ми уважение , е "типичния Българин". Оплетен в сложни интриги , подплътени със задкулисни уговорки и тайни комисионни. Думата корупция , в този случай , звучи меко.
  Добави Коментар
4 зодии, за които съдбата ще се обърне след 15 февруари: идва време на стабилност, успех и вдъхновение За четири зодии 2026 ще се трансформира неочаквано - с нови възможности, спокойствие и вътрешна сила Президентът Илияна Йотова до Джей Ди Ванс в Милано Започва Зимната Олимпиада 
Бургаската футболна легенда Кишишев каза кой ще е шампион на България Според Тинката, Лудогорец ще защити титлата си Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Застрахователите подготвят бонус малус система с рязко поскъпване за шофьори с няколко ПТП
Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне
Закрила на детето се самосезира за изчезналото момче по случая "Петрохан" 15-годишният син на спелеолога е в неизвестност и е с издирваните след тройното убийство край „Петрохан“ Ивайло Калушев и Николай Златков Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Greenpeace протестира срещу спонсорите на Зимните олимпийски игри в Милано
Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Клиентите са възмутени от случващото се и често реагират с ирония, разказа Йоана Вълчанова Работна среща координира подготовката за Giro d’Italia – Bulgaria Grande Partenza 2026 Институциите отчетоха напредък по сигурността, финансирането и кампанията за популяризиране на България
Как се променят таксите за дебитни карти след приемането на еврото Анализът на тарифите на банките показва ясно очертана тенденция: все повече кредитни институции комбинират фиксирани такси с процент от теглената сума, което оскъпява по-големите тегления При 4 зодии нещата ще се подреждат без усилия  Вселената ни намигва точно в точния момент