Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БОС екстрадира руснак, взел парите на полицията в Челябинск, за да построи нова сграда

Бургаският окръжен съд прати в Русия Александър Чирков
Ключови думи: Александър Чирков, Руска федерация, Челябинск
Бургаският окръжен съд допусна екстрадицията на руския гражданин Александър Чирков, който е съден в родината си за пристояването на 19,5 млн.рубли. Според държавното обвинение в Руската федерация Чирков е извършил престъплението в периода юли-декември 2011 г. в Челябинск.

В качеството му на директор на строителна компания Чирков е сключил договор за реконструкцията на сградата на полицията. Чирков изпратил документ с невярно съдържание на своите контрагенти, с който управляваното от него дружество е получило неправомерно сумата. Наказателният кодекс на Руската федерация предвижда за него максимално наказание 10 години лишаване от свобода.

Пред Окръжен съд – Бургас Чирков заяви, че не желае да бъде екстрадиран в родината му. Той обясни, че е извършил строителни услуги, които му заплатили след приемане на обекта.

БОС намери молбата на руските съдебни власти за основателна. С нея са изпълнени всички изисквания по Закона за европейската заповед и екстрадицията. По повод възраженията на защитата за основателността на обвинението, съдът посочи, че в рамките на това производство не може да разглежда тези аргументи.

Съдебният състав намира, че посоченото от руските власти престъпление отговаря на чл. 212 ал. 4 връзка с ал. 1 от българския Наказателен кодекс – измама с използване на документи с невярно съдържание. Съдът коментира също, че няма данни за опасност процесът срещу Чирков да бъде несправедлив, както и да бъдат накърнени човешките му права.


1
Коментара по темата
1.
Mone
20.05.2014 19:24:31
"...взел парите на полицията в Челябинск, за да построи нова сграда".
Обикновено когато се строи или построи сграда, някой трябва да плати за това.
Спиш Касабова, спиш!
  Добави Коментар
Жесток малшанс или убийство - чаровна и талантлива волейболистка загина на купон Тъжна вест долетя от Италия 2:0 за бегълците - пантерата е на идеално място, а лошото момче от Перник е с 2 ластика на море Издирванията на хищника и Васил Михайлов са меко казано в застой
Къщите на съседите му станаха на пепел, но този българин не се примири, днес цял квартал му сваля шапка Веката има голямо сърце Задържаха 18-годишен младеж за умишлен палеж, той разкри защо е запалил огъня Бил афектиран заради неуредени финансови взаимоотношения
Мома от Смолян стана Мис Несебър Дизайнерка от Пловдив е Кралица на Свети Влас Дъжд от пари идва с август за тези 3 зодии Вие сред тях ли сте 
Как да миете чиниите по-бързо: Принципът на „двете купи“, който спестява време и вода Трябва да знаете за този кухненски трик Румънецът, причинил катастрофата с 10 пострадали, излиза на свобода срещу 20 000 лева Мярката му беше променена, въпреки че той няма постоянен адрес
Утре потапят историческия риболовен кораб „Чавдар” край Созопол, превръщат го в изкуствен риф Събитието започва около 9:30 ч., ще се предава на живо Предателство или обида - Тачо стана треньор в "Черноморец 1919" Поема дублиращият тим, който играе в "А" областна група
Лидерът на агитката на ЦСКА посочи кой може да извади клуба от кризата Според Кюстендилеца това е Стойчо Младенов Доналд Тръмп изненада Турция с 15% мита Мярката е част от по-широка промяна в търговската политика, насочена към страни с постоянни търговски излишъци