Славия прати Черноморец в "Б" група, супер куриоз беляза мача

Белите се наложиха трудно над Черноморец в безмислен мач
Ключови думи:
Славия записа трудна, но изключително ценна победа срещу Черноморец в мач от 38-ия кръг на "А" група. "Белите" се наложиха с 1:0 над тима на Херо и по този начин си осигуриха участие в елита и през следващия сезон. Черноморъц пък със сигурност изпада. Два кръга преди края на шампионата бургазлии се нареждат на пет точки след Славия и е невъзможно да ги настигнат. Черноморец има да изиграе един мач и веднъж почива. Единственото попадение в днешната среща бе дело на Радослав Василев в 6-ата минута. Състезателят се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Галин Иванов.

Славия стартира ударно срещата и още в 3-ата минута пред домакините се отдаде идеална взможност да поведат. При разбъркване в наказателното поле, кълбото попадна в непокрития Галин Иванов, който необезпокояван от три метра уцели горната греда. Малко по-късно Траян Траянов бе на крачка да си забие ефектен автогол. След центриране от фаул, играчът на "акулите" отклони топката с глава, която полетя право към собствената му врата. За негов късмет гредата се оказа верен помощник на Живкович и гол не падна. Осезаемият натиск даде резултат в 6-ата минута. Галин Иванов финтира противников футболист, който го фаулира в палантерията и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Радослав Василев, който не остави шанс на Живкович. В 38-ата минута феновете по трибуните станаха свидетели на доста куриозна ситуация. След бърза атака Бекое се озова чисто сам на 1-2 метра на празна врата, но вместо да вкара улеци горната греда. Топката се върна и удари ръката на играча, и влетя в мрежата. Първоначално футболистът се зарадва, но радостта му бързо угасна, тъй като голът съвсем логично не бе зачетен.

През втората част Черноморец създаде единственото си чисто положение, но не успя да се възползва от предоставения шанс. В 73-ата минута Милчо Ангелов не успя да вкара отбитата от Георги Петков топка и по този начин резултатът остана непроменен. Четири минути по-късно главният съдия Христо Ристосков пожали Фернандо да Силва и му спести червен картон за умишлена груба игра срещу стража Живкович. При спорна топка футболистът на "белите" влезе с бутоните в тялото на вратаря, без да има шанс да играе с кълбото. В оставащите минути до края на двубоя гостите от Бургас направиха опит да стигнат до изравняване, но честите им центрирания станаха лесна плячка на Георги Петков и бранителите пред него.