Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ужас! Бомбардират ни от Космоса

На планетата ще стане страшно след 20 години, твърдят от НАСА
Ключови думи: НАСА, извънземни, край на планената Земя
Голяма част от човечеството дори и не подозира колко реална е заплахата от „космическа бомбардировка", съобщиха от НАСА. Според специалистите за момента имаме късмет, защото повече от големите астероиди, сблъскали се със Земята за последните 10 години, падат в малко населените райони на нашата планета. Ето защо не е изненадващо, че обществеността знае само за някои от сблъсъците на планетата ни с метеорити, станали от 2001 г. насам.

Въпреки това през това време срещата на Земята с големи тела от Космоса започват да се случват от шест до 10 пъти по-често, отколкото е било по-рано. Именно по тази причина представители на групата B612 Foundation, в която влизат „ловци на астероиди" - бивши астронавти и учени от НАСА, смятат още утре да разкажат за размерите на реалната „космическа заплаха" - от 2001 година досега със Земята са се сблъскали 26 големи астероида.

През последното десетилетие броят на сблъсъците се разраства неимоверно бързо. Последният пример от Челябинск, където през февруари 2013 г. "избухна" голям 19-метров метеорит с тегло 100 000 тона, показва колко реална е „бомбената заплаха от Космоса".

В следващите 200 години в близост до планетата Земя ще преминат около 20 астероида, като най-големият от тях ще бъде над 1200 км, а след по-малко от 20 години до нашата планета ще се приближи 400-метров астероид, който през август 2032 година ще е максимално близо до земната орбита. Експертите обаче успокояват, че вероятността той да се сблъска със Земята е ужасно малка - едва 0.002%.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Продадоха легендарен завод за алкохол Цената по сделката е 411 хиляди Правилната диета за вас Препоръки за успешен избор
Как да направим домашен хляб Вкусно и приятно Телата на четирима мъже са открити в две реки На Балканския полуостров
Тиквички със сирене и чесън: Лесна и вкусна рецепта Идеално ястие за лятото Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза Той е роден в България, но няма гражданство
Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Neptun Deep за €4 млрд. трябва да донесе първи газ през 2027 г. и да засили ролята на Румъния в региона Кметът на София с коментар за Джирото Много е доволен
Какви партньори търсят зодиите: Любовни предпочитания и съвместимост според астрологията Какви качества търсят зодиите в партньора си Министърът на спорта говори за Обиколката на Италия Подчерта значението, че сме съдомакин
Почина човек на културата Напусна ни Русан Стаменов Кристиан Титрийски блести, на крачка е от титлата в САЩ Той е голяма надежда на спорта ни