Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Любо Нейков пред фалит! Комиците в ужас, готвят масово напускане

Комиците са на път да се разпаднат
Ключови думи: Любо Нейков, комиците, Бургас, тв предаване
Пълен разпад цари във фирмата на Любо Нейков и Евтим Милошев – „Дрийм тийм”, алармират техни подчинени. Бизнесът в продуцентската компания вървял все по-зле, откакто Росен Петров напусна шоуто „Нека говорят” и рейтингите му падат стремглаво надолу, разкрива в. "Ретро". Финансовото състояние също било трагично, тъй като пък заради свалянето на „Голата истина” и „Дървото на живота” не постъпвали никакви свежи капитали и според работещите там продуцентите едва свързвали двата края, а вече започнали да бавят и заплатите.

Единствената опция за спасение от фалит пред Любо Нейков била отново да се върне на екран късното шоу за скечове, от което ежедневно получава по 15 хил. лв. В противен случай актьорът бил изправен пред финансов разгром, категорични са подчинените му.

„От два месеца насам нещата вървят все по-зле и за пръв път заплатите и хонорарите започнаха да се бавят. Хората са много изнервени, работи се трудно и в напрежение, защото няма никаква сигурност и няколко човека вече са решени да напуснат. Не се вижда никаква светлинка. Всички фирмени пари бяха вложени в „Сървайвър”, а ще се върнат чак есента, когато се излъчва и не е ясно как ще вържат двата края дотогава”, обясняват служителите на „Дрийм Тийм”. В момента пък Любо Нейков снимал новия сезон на „Столичани в повече”, където също влагал доста средства и щял да ги получи в края на пролетта, заради което също бил в затруднено финансово положение.

Според хората му той имал достатъчно свои спестявания, за да закрепи положението, но се страхувал, че ако ги даде за фирмата, няма яснота дали след това ще ги възстанови. Звездата от „Комиците” бил притеснен как ще се развият в бъдеще отношенията на компанията му с Би Ти Ви. Новото ръководство на медията от месец насам прави резки промени в програмната схема и свали куп предавания. Засега Нейков се прости единствено с „Голата истина”, но не била ясна съдбата и на „Комиците”, „Нека говорят” и „Столичани в повече”. Договорите на двете изтичали в края на пролетния сезон и ако не бъдели подновени отново за есенния, като нищо щял да остане изцяло на сухо и да изпадне във финансов колапс.

„Преговорите са отложени заради отсъствието на Евтим, който се връща от Камбоджа чак в края на март. Дотогава нищо няма да е ясно и за това Любо гледа само да закрепи положението, без да се охарчва излишно, защото няма гаранции какво ще се случи”, обясняват подчинените на двамата продуценти. По думите им имало и вариант за добро развитие – и трите предавания да останат и да се продължи договора на „Голата истина” и тогава всичко щяло да се нормализира. За целта обаче Милошев трябвало да се съгласи да води „Нека говорят”, тъй като само той бил достатъчно познато и харесвано лице, което да върне зрителите на предаването. Откакто на мястото на Росен Петров седнала Жени Марчева, рейтингите падали стремглаво надолу.

„Любо до скоро имаше самочувствието на мастит продуцент и един от най-богатите актьори, но само за месец всичко се преобърна тотално и сега се е свил доста. Напрежението във фирмата е много сериозно и всички работим под стрес. Говори се и за съкращения и рязане на хонорари на актьорите, които пък настръхнаха от тези слухове и вече търсят къде да се спасят. Може да стане много лошо, ако решат да напуснат, защото без популярните лица е ясно, че всички проекти ще са обречени на провал”, коментират още хора от „Дрийм тийм” и пресмятат, че колкото и пари да имат шефовете им, няма да им стигнат да финансират дълго продукциите, ако не получават свежи постъпления.

Самият Любо Нейков действително е №1 по богатство сред актуалните актьори. Комикът и продуцент на куп предавания вече от няколко години бил милионер, а в сметката си кътал минимум 3 млн. лв., разкриха неотдавна колегите му. Основните приходи на Нейков обаче не идват от ролите и участията му, а от продуцентската фирма „Дрийм тийм”, която притежава заедно с Евтим Милошев. Компанията отчиташе между 5 и 7 млн. лв. приходи всяка година и двамата бързо станаха милионери, когато шоутата им бяха сред най-рейтинговите в Би Ти Ви. Средно съдружниците си делели между 500 и 800 хил. лв. чиста печалба и така за нула време напълнили банковите си сметки.

Любо Нейков не бил вманиачен да трупа пари на депозит, а предпочитал да ги влага в различни бизнес начинания. Въпреки това кътал „малко“ пари на по-сигурен влог, за да е спокоен, че е обезпечил старините си и образованието на щерка си Ана. Сега обаче никой от проектите му не вървял и се налагало да дърпа именно от тези спестявания, за да закрепва финансовото положение на компанията.

Тежката парична ситуация принудила актьора да измисля нови начини за печелене на пари и все по-често приемал оферти за участия в заведения, където да забавлява гостите със скечове. Преди предпочитал да праща колегите си от „Комиците” и само да прибира процент от хонорарите им като продуцент, но сега и той не отказвал покани, за да прибира лично парите. Нейков се надявал и на оферти от политически сили за предизборната кампания, от които се изкарвали доста добри суми. Миналата година според колегите му той и Милошев прибрали близо 250 бона от агитация покрай парламентарния вот. Засега обаче нямали покани от политици и надежда да се спасят от фалита.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала 
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър  38-годишен преби жестоко приятелката си, а после взе трион и... Арестуван е и му е повдигнато обвинение за закана за убийство