Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Латинка Петрова: С позитивно мислене, не се старее бързо

За мен двигателната дейност е най-важна от всичко, защото тя захранва и мозъка, каза Латинка Петрова.
Ключови думи:
Здравето и красотата зависят от движението и от водата. Пийте повече течности и не спирайте да се движите, за да не остарявате, съветва Латинка Петрова.
„За мен двигателната дейност е най-важна от всичко, защото тя захранва и мозъка. Затова се усещам пластична и пъргава. Не си позволявам да клякам. Това е част от терапията“, каза актрисата пред камерата на БНТ.
От около една година Латинка Петрова посреща всеки ден с раздвижване и гимнастика. Това е нейната рецепта за здрав дух и здраво тяло.
„Имам пружини, които разтягам и с краката въртя, след това сядам за гръбнака, правя сглобка, за да се опъва. Ние забравяме, че гръбнакът ще ни трябва до финала и не е нормално да го щадим. Стойката трябва да е изправена. С годините обаче всички се изгърбват. Ползвам рядко дистанционно, защото скачам и премествам програмата. Движението трябва да бъде част от деня ни, да стане навик за нашето тяло“, казва актрисата.
„Закусвам само плодове. Задължително пия повече вода. Аз съветвам хората винаги да имат едно шишенце от 250 мл вода в чантата, защото ние забравяме да пием вода. Изпиваме наведнъж 3 чаши, а това не е редно. Трябва често да се поемат тези 2 литра и половина вода. Движението и спортът е нужно да ни носят удоволствие, а не да бъдат насила и по задължение“, добавя Латинка.
„Винаги си намирам ангажименти. Не си позволявам да лентяйствам. Тъпо ми е, нищо не ми се прави - това ми е непознато. С позитивно мислене, не се старее бързо“, споделя актрисата.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа На среща във Финландия премиерът в оставка Росен Желязков акцентира върху ролята на България за морската и екологичната сигурност в Черно море
Изискана рецепта с яйца и хайвер Семпло, но ефектно мезе, което комбинира яйца, майонеза и хайвер Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия 30-годишната жена е с тежки наранявания и е настанена в болница, нападателят е задържан, тестът му е отчел над 2 промила алкохол в кръвта
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия "Армейците" готвят втори удар на пазара след идването на Пиедраитани Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове Анализатори виждат връзка между икономическия растеж и движението на цените в имотния сектор
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи Психолози и адвокати обясняват защо именно по празниците лъжите най-често излизат наяве, а разводите зачестяват Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката" Всеки от бранша – любител или професионалист, фотограф (видеограф), модел или UGC криейтър може да участва
Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Майка и дъщеря ѝ оцеляха, след като автомобилът им потъна в басейн пред очите на плувци и спасители Три зодии ще имат пробив през 2026 година Планетарните влияния ще подкрепят личностното им развитие и професионалния им напредък
Тостът "Скаген" - как един сандвич се превърна в символ на шведската кухня Рецептата със скариди и майонеза е обичана традиция в Швеция и отвъд Станка Златева: На следващата олимпиада искаме българи, а не натурализирани състезатели Легендата в борбата зове за единство и дисциплина преди началото на подготовката за новия олимпийски цикъл