Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Англичани искат да си купят българче, снимаха ги със скрита камера

Британските репортери, които се представят като Хайди и Ричи Калвърт, настояват Вероника Димитрова да им покаже бебето, което се продава.
Ключови думи:
Покъртителна история за английско семейство, което иска да си купи българче по Интернет, провокира репортера на Нова телевизия Вероника Димитрова и колегата й Рой Хил да се срещнат с двамата британци и да ги снимат със скрита камера. Оказа се обаче, че и те са направили запис, защото пристигнали в България, не за да станат родители, а за да напишат статия за вестник „Сънди таймс” за това колко продажни са българите.
Вероника се свързва с авторите на обявата, които се представят за Хайди и Ричи Калвърт. Те търсят бебе за осиновяване или сурогатна майка не само в България, но във Великобритания, Румъния и Македония.
Вероника Димитрова споделя на Хайди и Ричи, че познава семейство с три деца, но за последното новородено, нямат възможност да се грижат. Те живеят с 340 лв. на месец, тъй като бащата не работи и затова искат да го продадат. Вероника предлага продажната цена да не е по-ниска от 8000 лева, а двамата англичани и отговарят, че могат още на следващия ден да пристигнат в София, за да видят бебето и да го купят.
Три дни по-късно те се срещат в ресторанта на столичен хотел. Репортерът на Нова телевизия им обяснява, че купуването и продажбата на хора е престъпление. Поданиците на кралицата пък споделят, че са разочаровани, тъй като са пристигнали от Лондон, за да се срещнат с посредниците и да обсъдят начина за купуването на бебето, а не с приятели на семейството, което е склонно да го продаде.
На следващия ден мистерията се разплита. Британците признават, че са журналисти от в. „Сънди таймс” и, че са снимали разговора с Вероника Димитрова със скрита камера. Тя също им признава, че е репортер.
В британския вестник все още не е публикувано нищо от мнимото семейство за това как се продават бебета в България.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси е активирана по искане от областния управител на Бургас Остър недостиг на работници по морето, бизнесът се обръща към Индия и Непал Според Павлин Косев от Варненската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите проблемът не е нов и не засяга само туризма
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса След 10-ина дни жегата ще се усети Свободата и робството в душите на българите Християните в Османската империя не са имали статут на роби в юридическия смисъл на думата, а на подчинено население
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран Кризата заплашва световния бизнес Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите Процедурата стартира във вторник
Мъртво пиян катастрофира пред полицията Див екшън в Русе АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово Пътят продължава да е затворен 
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме! В словото си председателят на НС на БСП напомни, че осемчасовият работен ден поставя граница на експлоатацията Подробности за пожара в Мол Не се стига до паника, много пожарникари се заемат с гасенето на огъня
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България "Нека почитаме чуждия труд", акцентира той В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни Всичко, от което се нуждаете, са няколко обикновени съставки