Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Окупаторите на университета молят за подкрепа, страхуват се от полицията

Искаме само правителството да падне, нямаме политически искания, казаха протестиращи студенти.
Ключови думи:
Трети ден учебните и административните дейности в Софийския университет са блокирани от студенти, които настояват за оставка на правителството, съобщава Нова телевизия.
Вчера Академичният съвет на университета упълномощи ректора проф. Илчев да сезира прокуратурата за действията на окупаторите, да освободи сградата и да възстанови нормалното функциониране на висшето училище. Пред Нова телевизия проф. Илчев заяви, че ще направи това тази сутрин.
От Федерацията на студентските синдикати също изразиха възмущението си от действието на окупаторите и ги обявиха за недопустими и незаконни.
Около 21 часа в Ректората влязоха част от протестиращите срещу правителството. Късно вечерта студентите призоваха всички опозиционни партии, НПО, граждани и съмишленици за незабавна подкрепа в сградата на университета. Те се страхуват, че органите на реда ще се опитат да ги извадят от учебното заведение.
“Окупацията продължава до оставката на правителството. Искаме само правителството да падне, нямаме политически искания. Трябва да се преборим срещу тази власт, която се държи нагло и престъпно с нас в продължение на толкова много време”, заявиха протестиращи младежи пред камерата на Нова телевизия.
2
Коментара по темата
2.
Крум
27.01.2014 09:34:04
След като в нашите университети влизат хора, които и за чеп за зеле не стават.
1.
eх, Българийо, Българийо
27.01.2014 07:56:20
За това никой не признава образованието ни. Вместо да четат за сесия студентите ни правят стачки. Няма ли политически искания. А искането да падне правителство, за което е гласувала не малка част от народа какво искане е?
  Добави Коментар
Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Работата по идентифицирането на телата продължава, а неправителствени организации предупреждават за десетки изчезнали Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Новите минимални бази не увеличават автоматично възнаграждението, но могат да намалят чистата сума и да повишат разхода на работодателя
БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите Близо 50 хил. процедури през 2025 г. не означават толкова трайно заети чужденци - над половината разрешения са за сезонна работа Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Певицата ще си вземе продължителна почивка след края на турнето и се отказа от голяма роля в Лондон
Нелеп инцидент с Николай Василковски Синоптикът се пошегува, че е обиколил всички български планини, за да пострада при слизане от трамвай №11 Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско 19-годишна бургазлийка се заби с кола в дърво, а мъж получи черепно-мозъчна травма при падане с електрическо превозно средство
След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино
Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Цените на едро са увеличени с още 15 евро на 1000 литра, а промяната ще стигне до колонките според наличностите на търговците Техеран обяви: България ни увери, че няма да участва във войната Иран твърди, че сходни послания са получени от Великобритания и Украйна, докато американските самолети остават в Безмер
Какви бонуси без депозит има на българския пазар? Пробив в Coldcard отвори биткойн портфейли за хакери, щетите достигат 86 млн. долара Грешка при създаването на началните фрази позволила на нападателите да изчислят ключовете, а обикновеното обновяване на устройствата не спасява старите портфейли