Черноморец надигра, но не успя да победи Литекс

Черноморец и Литекс завъртяха скучно реми на Лазур
Ключови думи: Черноморец-Литекс, мач от А група, Маркиньо, Фонсека, Георги Кабаков, Николай Павлов

Черноморец завърши 0:0 с Литекс/Ловеч/ в мач от седмия кръг на "А" група. Акулите доминираха през по-голяма част от срещата, но така и не успяха да достигнат до заветното попадение.

В 7-ата минута Фонсека центрира отдясно в наказателното поле на гостите, но Соли не успя да засече коженото кълбо. В 12-ата Соли изсипа топката в наказателното поле на ловчанлии, където Маркиньо отправи удар, блокиран от Страхил Попов. Четири минути по-късно Чико изведе в коридор Манзоро, който премина като на парад през защитата на Литекс, но би крайно неточно. В 29-ата минута балонен удар нацели горната греда на вратата на гостите. Три минути по-късно Армандо Ваюши бе намерен непокрит отляво, опита се да изведе Миро Манолов, но нападателят закъсня и защитата на Черноморец изчисти. В 45-ата минута Соли прати много хитро топката съм точката на дузпата, но Фонсека не успя да стреля точно във вратата на Евгени Александров.

Втората част бе значително по-слаба от първата. Почти до 70-ата минута пред нито една от двете врати не се бе случило нищо интересно. В 55-ата минута Миро Манолов се контузи тежко след неприятен сблъсък с Чико, наложи се да бъде изведен извън терена с линейка. В 63-ата Пехливанов се опита да догони извеждащо подаване, но се блъсна във вратаря на гостите Евгени Александров и напусна терена на носилка. В 69-ата минута Маркиньо изпробва мерника си от границата на наказателното поле и само акробатичната проява на Александров предотврати сигурен гол в мрежата на ловчанлии. В 73-ата минута дойде и най-спорният момент в срещата, след разбъркване в наказателното поле на домакините Николай Бодуров прати коженото кълбо в мрежата, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Мартин Кавдански. Само 60 секунди по-късно Маркиньо с мощен удар от 20-ина метра нацели горната греда над Евгени Александров. В 81-ата минута Фонсека изпробва с параболичен удар от границите на наказателното поле рефлекса на Александров, но голкипърът на оранжевите бе на мястото си.В 90-ата минута Георги Кабаков подмина спорно положение за дузпа след падане в наказателното поле на Литекс на току-що влезлият Николай Павлов.

Черноморец:Дашев, Маркиньо, Соли/90 Н.Павлов/, Амари, Манзаро, Пехливанов/61 Траянов/, Чико, Кавдански, Балтанов, Филипов, Фонсека/82 В.Траянов/

Литекс:Александров, Попов, Бодуров, Божиков, А.Недялков, С.Славчев, Берберович, Ал.Цветков/87 Ст.Генчев/, Джазула/73 Златинов/, Манолов/58 М.Цветанов/, Ваюши

Главен съдия:Георги Кабаков, помощници: Мартин Маргаритов, Георги Калудов, Цветан Кръстев, Георги Игнатов